Всім з дитинства знайома одна східна солодкість, під назвою халва. Вона виробляється з різного меду, цукру і патоки з додаванням насіння і різних горіхів. Класична халва буває кунжутною, соняшниковою, а також арахісовою. Однак для приготування страви годяться горіхи будь-якого виду. Далі ви дізнаєтеся як приготувати халву в домашніх умовах.

Про халву

Історичні джерела вперше згадують про цей харчовий продукт в Ірані. Там її готували, як мінімум з 5-го століття до нашої ери. До цього часу в ряді країн Сходу її мають право виготовляти виключно лише кандалатчі — особливо кваліфіковані кулінари-кондитери.

При виробництві для широких мас в промисловому масштабі, в сировину халви додають піноутворювачі, що роблять текстуру продукту розсипчастою і шаруватою: білок яйця, корінь солодки, а також мильний корінь.

У рецептурі домашнього виробництва зустрічаються різні інгредієнти: яйця, масло, какао, борошно, сухофрукти, крохмаль кукурудзи. Деякі відчайдушні кулінари навіть використовують картоплю. Ароматизаторами є шоколад, ваніль, і різні спеції.

Рецепт домашньої халви

На неосяжних просторах колишнього СРСР догматичним варіантом сировини для халви вважається саме насіння соняшнику. Однак, насправді, справжньою східною халвою визнається приготована тільки з горіхів. Таким чином, через дешевизну насіння соняшнику горіховий десерт став лише варіативністю соняшникової страви.

Отже, халва по-домашньому з насіння соняшнику:

  • Обсмажуємо на сковорідці півкіло лущеного насіння;
  • Дуже ретельно подрібнюємо за допомогою блендера;
  • Обсмажуємо півтори склянки борошна до кольору беж;
  • Міксуємо смажене борошно спільно з масою з насіння за допомогою блендера до ніжної однорідної маси;
  • Потрібен цукровий сироп — кип’ятимо склянку цукру в 80-ти мілілітрах води в районі 5 хвилин;
  • Вливаємо в гарячий сироп (з обережністю) 150 мл. рослинної олії і дуже ретельно розмішуємо, після чого додаємо в насіннячко — борошняну масу.

Після досягнення однорідності продукту, заливаємо отримане в будь-які формочки, або ємність, попередньо змащені соняшниковою олією. Охолоджуємо протягом 4-5 годин. Придавивши халву гнітом ми дозволимо їй затвердіти набагато швидше. Подавати можна порізаною на порції.

Варіативність халви власного приготування

Особливих труднощів нікому не доставить приготування халви. Так, її можна приготувати не обов’язково тільки з соняшнику. Дані ласощі запросто можна зробити з фісташок, арахісу, шоколаду, з вівсяним борошном, насінням і медом, з манки, кокоса і кунжуту. Варіативність обумовлена виключно фантазією кулінара і можливостей гаманця.

Особливим шиком вважається якщо шматочок халви, перш ніж відправити в рот вмочити в розігрітий шоколад і покрити кокосовою стружкою. Кокос можна замінити маком, кунжутом або подрібненими горіхами.

У дітей особливий захват викликає халва у вигляді різних фігурок, або кульок. Не страшно, якщо залишилося багато халви — термін її зберігання досить довгий, а користь і смак не порівнянні ні з чим.

Смачного мої дорогі!