Вітаю вас.
Желе з агрус – це легкий і в той же час дуже смачний варіант десерту, який як не можна краще буде виглядати в святковому меню. Коли з'їдено досить багато, а навантажувати організм важкої випічкою не хочеться, але все ж залишається бажання спробувати що-небудь солодке, то тут і приходить на допомогу це дотримувалися. Його можна приготувати різними способами і доповнити іншими ягодами і фруктами.
Особливості заготовки агрусу
Агрус відрізняється від інших ягід. Під його шкіркою знаходиться не м'якоть, а желеобразная маса з ніжним смаком і тонким ароматом. Він гарний у натуральному вигляді, з нього вийде незвичайний компот, смачне варення або джем. Але самим органічним способом заготовити плоди на зиму є желе, що повторює консистенцію свіжого агрусу.
Ягода має свою специфіку і для приготування відмінних заготовок варто дотримуватися кількох простих правил:
- Перебираючи плоди, слід пам'ятати, що не дозріли ягоди додають готовому продукту кислоти і його доведеться сильніше підсолодити. Відбраковують також пошкоджені, вкриті плямами і каламутній плівкою екземпляри.
- Знімаючи агрус з плодоніжок, варто видалити залишки підсохлого віночка з ягоди за допомогою ножиць. Якщо передбачається відокремлювати насіння і шкірку від соку і проціджувати продукт, то можна просто ретельно промити сировину і не відрізати «хвостики».
- Агрус має дуже тонким ароматом, який в заготівлі може стати занадто слабким. Добре відтіняє натуральний смак додавання кислоти: лимонної, з апельсинової м'якоті або плодів ківі.
- Зазвичай для приготування ніжного агрусу не застосовуються сильні спеції. Варто спробувати поєднувати ягоди з ваніллю, м'ятою або кардамоном.
Для заготівлі на зиму підійде агрус будь-якого сорту і кольору. Головне – щоб він був стиглим і встиг накопичити достатньо вітамінів, природних желирующих компонентів і цукрів.
Натуральний пектин в агрус може зруйнуватися при варінні, іноді його виявляється недостатньо для отримання десерту потрібної консистенції. У таких випадках продукт загущают розведеним у воді желатином.
Класичний рецепт желе з агрусу
У приготуванні ніжною ягоди найважливіше? зберегти тонкий аромат і не зробити десерт нудотним. Стиглі плоди не потребують надмірному підсолоджування.
Основні інгредієнти і пропорції для желе з агрусу:
- свіжі ягоди – 1 кг;
- цукровий пісок – 800 гр;
- чиста питна вода – 800 мл.
Підготовлені, промиті ягоди засипають в варильну посуд з великим діаметром: таз, каструлю, емальовану миску.
Покрокова інструкція подальшого приготування:
- Доливають в ємність воду і ставлять її на вогонь.
- Дочекавшись кипіння, зменшують нагрівання і проварюють 20 хвилин.
- Знявши масу з плити, трохи остуджують і проціджують через кілька шарів марлі, віджимаючи залишки. Можна подрібнити ягоди товкачиком або за допомогою блендера і протерти через велике металеве сито.
- Видаливши мезгу (шкірку і насіння), її не викидають, а залишають для приготування компоту.
- Відокремлену рідку масу зливають назад у варильну посуд і уварюють до половини обсягу.
- В процесі прогрівання вводять порціями весь цукор.
Готове желе по консистенції нагадуватиме компот. Загусне маса вже в банках при охолодженні. Десерт слід розлити в гарячому вигляді по стерильним, сухим і теплим банкам і щільно загорнути. У такому випадку воно довго збережеться в прохолодному місці без доступу прямих сонячних променів.
Желе з агрусу на зиму – простий рецепт
Чудовий рецепт, воно виходить дуже гарне, однорідне, пластичне. Бурштинового кольору – по виду можна прийняти його за мед, смак чарівний – аґрусового. Люблю цей рецепт за простоту приготування, і результат вище всяких похвал. Думаю, вам він теж сподобається.
желе з агрусу в банках
Інгредієнти:
- Агрус – 2 кг
- Вода – 2 склянки (по 200 мл)
- Цукор 1 кг на 1 л аґрусового соку.
приготування:
- Рецепт старий, дістався мені ще в спадок від бабусі і мама готує так само. Старше покоління знає толк в заготовках і поганому не навчить. Для цього варіанту підходить навіть зрілий агрус, який зовсім стиглий і легко лопається. Цілісність ягід тут нам не важлива, нам цікавий їх сік і щоб його було якомога більше.
- Я навіть рекомендую для желе брати саме стиглий – в ньому більше пектину, буде добре желіроваться, а недозрілий краще надішліть на варення.
- Ягоду нашу добре промиваємо, перебираємо. Всю ушкоджену і поїли викидаємо, відрізаємо хвостики і всохлі квіткові кінці.
- Беремо глибокий посуд і дерев'яну толкушкой (можна пластикову) і тиснемо агрус. Чи не шкодуємо, нам потрібно, щоб він пустив сік. Після чого ми додамо до нього дві склянки води. І каструльку поставимо на вогонь. Доводимо вміст до кипіння і варимо на мінімумі, поки ягоди агрусу не змінять свій колір на жовтувато-оливковий.
- Це означає, що вони добре розм'якшилися і можна починати їх перетирання через сито. Порційно, за допомогою тієї ж толкушки ми продавлюємо сік і м'якоть в окрему каструльку. Особливо добре відіжміть макуха (шкірку), тому що саме в ньому знаходиться пектин, який сприятиме желирования.
- Якщо ви хочете ідеально прозоре і красиве ласощі, то додатково можна процідити через марлю, складену в два-три шари. Тоді вже точно жодна кісточка і шкірка не проскочить. І вийде той самий ефект золотистого «меду».
- Одержаний сік потрібно зважити. І далі діємо по такій пропорції – на кожен 1 л отриманого соку беремо 1 кг цукру. Аґрусового сік ставимо на вогонь і, при постійному помішуванні, доводимо до кипіння. Всипаємо цукор і кип'ятимо на повільному вогні 8-10 хвилин. Постійно помішувати і прибираємо піну. Нам потрібно, щоб весь цукор повністю розійшовся і розтанув.
- Через зазначений час розливаємо по стерилізованим баночках. Воно буде здаватися досить рідким спочатку, але в міру остигання воно буде застигати і ставати більш міцним. Відразу хочу сказати, що результат може бути різним.
- Фортеця желешкі залежить від кількість пектину, яке присутнє в вашому сорті агрусу.
- Тобто, який сорт вам попався, так і буде застигати ваша заготівля. Саме за цим рецептом я пробувала закривати кілька різних сортів, виходило бувало по-різному, але рідко не було жодного разу. Швидше навпаки, у сусідів зростає якийсь безіменний червоний сорт, вони нам відвантажили залишки врожаю. Так там ложка стояла, ось що значить, коли в сорті багато природного пектину.
- Робимо в кожній баночці цукрову «шапочку» і закриваємо. Думаю, що можна її і не робити, гірше стояти від цього воно не буде. Але, як вже звикла, як мене навчили, так і готую.
- Такий варіант відмінно підходить на хлібець, і я обожнюю вмочати в нього млинці. Це така смакота, словами не передати! Обов'язково спробуйте.
Рецепт желе з агрусу п'ятихвилинка
Дуже простий і швидкий варіант, який готуватися всього лише за 5 хвилин!
Інгредієнти:
- Агрус – 1 кг
- Цукор – 1 кг
приготування:
- Беремо заздалегідь очищений і промитий агрус, з віддаленими хвостиками, все як годиться. Закладаємо його в чашу блендера. Якщо немає звичайного, то можна скористатися занурювальним або пропустити ягоду через м'ясорубку.
- Краще звичайно через блендер, тоді у вас вийде однорідне і красиве пюре. Яке потрібно буде пропустити через сито. Марля в даному випадку не дуже добре підійде тому що пюре густе, шкірка агрусу теж була змолота майже повністю і через це маса не володіє достатньою плинністю, щоб легко пройти через марлю. Тому раджу все-таки брати сито і продавлювати масу через нього.
- У ситі залишиться трохи шкірки, її теж потрібно добре продавити, адже в ній-то якраз і знаходиться пектин, який відповідає за желеподібну консистенцію.
- Вийшло чисте пюре змішуємо з цукром і ставимо на вогонь. Доводимо до кипіння, варимо 5 хвилин (головне, щоб цукор весь розчинився), знімаємо всю утворилася пінку і розподіляємо по стерилізованим баночках.
- І тут два варіанти – можна відразу закатати, тоді воно буде більш текучим, хоча і не рідким. Або можна дати йому охолонути і закочувати трохи теплим, тоді воно виходить більш густим. Смачно буде однаково, різниця тільки в консистенції.
Аґрусове желе з апельсином на зиму без варіння
Це вітамінна бомба для холодних зимових днів. Агрус з апельсином зазвичай не варять, щоб зберегти максимально всі вітаміни. І не потрібно боятися, в прохолодному місці така заготовка варто до півроку і довше. Хоча з'їдається вона набагато раніше тому що неможливо смачна, у неї особливий аромат і виражений цитрусовий смак!
Інгредієнти:
- Агрус – 500 гр
- Апельсин – 2 шт
- Цукор – 500 гр
приготування:
- Можна сказати що це теж рецепт-п'ятихвилинка, тому що приготування дуже просте і швидке. Ягоду потрібно промити і очистити від непотрібних запчастин і помістити в чашу блендера.
- Туди ж, в компанію, ми викладаємо часточки апельсина, очищені від плівок і шкірки. Тут є такий нюанс – якщо хочете більш пікантний смак, терпкий, то шкірку у апельсина можна залишити (просто добре промийте апельсин з милом і обдайте окропом). Шкірка надає заготівлі невелику гірчинку, її не всі люблять.
- Тому, якщо хочете, щоб смак був ніжнішим і солодким, цитрусовим, то шкірку апельсина і все перегородки варто видалити.
- Рівномірно перемелює агрус і апельсини в однорідне красиве пюре.
- Викладаємо його в мисочку і всипаємо цукор. Добре розмішуємо. Цукровий пісок повинен повністю розійтися і розтанути.
- Далі розподіляємо масу по банках. Зверху можна зробити «цукрову шапочку» (як в першому рецепті). Закриваємо загвинчуються або капроновими кришками, а також можна прикрити пергаментним папером, серветкою або тканиною.
- Якщо все-таки вам хочеться закрити на тривале зберігання на зиму, то можна проварити цю суміш 5 хвилин і закатати по банках. Але, все ж максимальна користь від ягід тільки в сирому вигляді, пам'ятайте про це.
Живе желе без варіння з агрусу
Це вітамінне ласощі готується за принципом заготовки традиційного желе, тільки відрізняється використовуваними продуктами.
Інгредієнти:
- 1 кг – агрус;
- 1,5 кг – цукор;
- 2 апельсина;
- 2 лимона.
приготування:
Очистити від шкірки, плівок і кісточок цитруси, перемолоти їх разом з ягодами. У готове пюре висипати цукор, перемішати. Залишити на 4 години до повного розчинення цукру. Розкласти по стерильним банкам, зробити зверху цукрову пробку і закупорити капроновими кришками. Зберігати в холодному місці.
Желе з агрусу без варіння з медом на зиму
Приготований продукт за рецептом з медом стане кращим домашнім зіллям від застуди.
Інгредієнти:
- 1 кг – агрус:
- 500 г – мед.
приготування:
Готові до переробки плоди подрібнити в блендері, викласти в чашку, додати в неї мед і гарненько перемішати. Готову цілющу масу розкласти по банках – і в холодильник.
Желе з зеленого агрусу з апельсином в блендері
Ще один рецепт з апельсином. Але тут ми будемо ягоди і фрукти подрібнювати в блендері і трохи варити.
Інгредієнти:
- 2 кг ягід зеленого агрусу
- 2 кг цукру
- 2 апельсина
приготування:
- У ягід відрізаємо хвостики і відправляємо їх в чашу подрібнювача блендера.
- Апельсин моєму, нарізаємо на дольки і видаляємо з них кісточки.
- Ягоди і часточки перекручуємо в однорідну масу. Потім змішуємо її з цукром.
- Перемішуємо ретельно, щоб цукор швидше розчинився.
- Варимо варення на помірному вогні 15 хвилин. Потрібно постійно заважати, інакше ягідне пюре пригорить. І розливається по стерилізованим баночках.
- Вкриваємо баночки шубою і залишаємо від 12 до 24 годин в одному положенні.
Желе з агрусу і червоної смородини
Приємний і гармонійний смак заготовки можна отримати, доповнивши ягоди червоної смородини. Найчастіше варять таке желе з червоної агрусу, який ідеально буде поєднуватися з доповненням не тільки до смаку, але і за колірною гамою. Ягідні компоненти можна просто подрібнити зручним способом або за бажанням позбавити від кісточок, пропустивши через сито.
Інгредієнти:
- агрус – 0,5 кг;
- червона смородина – 0,5 кг;
- цукор – 1-1,2 кг.
приготування
- Готують ягоди, позбавивши від плодоніжок і хвостиків, подрібнюють.
- Додають до ягідної масі цукровий пісок, прогрівають, помішуючи, до кипіння, проварюють 2 хвилини.
- Розкладають гаряче желе зі смородини і агрусу по сухим, стерильним банкам, закупорюють герметично і загортають до повного охолодження.
Желе з агрусу з м'ятою на зиму
Наступний рецепт желе з агрусу більше підійде для ягід зелених сортів. Ласощі готується з додаванням листочків свіжої м'яти, які додадуть йому свіжий оригінальний смак і неймовірний аромат. За бажанням склад ласощі можна доповнити плодами ківі, перемолу їх разом з агрусом до стану пюре.
Інгредієнти:
- агрус Злена – 700 г;
- ківі – 1-2 шт .;
- гілочки м'яти – 2 шт .;
- цукор – 0,5-0,7 кг.
приготування
- Підготовлений агрус і очищені плоди ківі перекручують на м'ясорубці, закладають в посудину разом з цукром і листочками м'яти.
- Варять желе з зеленого агрусу 40 хвилин, після чого розфасовують по стерильним ємностей, закупорюють і тепло загортають.
З агрусу з вином
Підготувати інгредієнти:
- 400 г агрусу;
- 250 мл сухого вина;
- 1 столова ложка цукру;
- 25 г желатину.
Процес приготування.
- У каструлю всипаємо цукор, заливаємо його вином і доводимо все до кипіння.
- Чисті ягоди додаємо в винний сироп і продовжуємо варити масу близько 3-х хвилин.
- Плоди дістаємо з вина і розкладаємо їх по скляних форм або келихах.
- У вино опускаємо желирующий порошок, масу нагріваємо до 60 ° і залишаємо остигати.
- Рідким винним сиропом заливаємо плоди і відправляємо в холодильник.
На молоці з плодами
Підготувати інгредієнти:
- 500 мл молока;
- склянка цукру;
- 4 чайні ложки желатину;
- 10 г ванільного цукру;
- 400 г ягід.
Процес приготування.
- З'єднуємо два види цукру, заливаємо молоком і доводимо все до кипіння.
- Желатин заливаємо водою і після того, як він набубнявіє, додаємо до молока.
- Все ретельно розмішуємо до повного розчинення желатину.
- Ягоди агрусу розрізаємо на половинки і укладаємо в формочки, заливаємо молочною сумішшю і відносимо в холод.
невеликі тонкощі
- Желе може бути приготоване з соку агрусу, з його пюре, на основі молока, води і навіть вина.
- До складу цього десерту обов'язково входить желирующее речовина – желатин або агар-агар.
- Якщо ви будете використовувати желатин в пластинах, то його необхідно попередньо замочити на 15-20 хвилин у воді, а термічній обробці піддавати тільки після того, як він розбухне.
- Желатин в порошку повинен вимочувати кілька довше – близько 30-ти хвилин.
На замітку! Сьогодні у продажу можна знайти желатин, який застигає швидше звичайного. На прилавках він знаходиться в пакетах по 10 г і на один такий пакетик необхідно брати близько 300 мл води.
- Якщо його перегріти, то він втратить свої желюючий властивості, тому нагрівають рідину до моменту розчинення цієї речовини.
- При використанні агар-агар, його замочують у холодній воді на 40 хвилин, після чого кип'ятять прямо в майбутньому желе.
- Форма для десерту повинна бути охолоджена і змочена холодною водою, а щоб желе можна було легко дістати, формочки на кілька секунд занурюють в гарячу воду.
Всіх Вам благ!