Хреновуха – смачно і корисно

Хреновуха - смачно і корисно

Якщо в міру!)

Ще Петро I карав господарям заїжджих дворів мати у себе мінім 5 чвертей цього напою, для замерзлих подорожніх. Мене просили, і я покажу, як її готувати.

Чому хреновуха? Тому що хрін! А що таке хрін? Хрін сільський – пряно-ароматична багаторічна трав'яниста рослина, що відноситься до сімейства хрестоцвітних. Його родичами є гірчиця, крес-салат, редиска. Про походження хрону існують різні твердження. Він був відомий древнім римлянам і грекам, єгиптянам. Рослина легко розповсюджується і зараз зустрічається в багатьох країнах в дикому вигляді.

Більшість ботаніків вважають хрін споконвічно російським пряно-ароматичних рослиною. З 1500 року до н.е. його як блюдо і приправу, одну з найбільш гірких і гострих, вживали греки. Вважали, що хрін не тільки збуджує апетит, але й активізує життєві сили. З нього робили мазі для лікування ревматизму.

Хрін у слов'янських народів був найпоширенішою пряністю. Їм приправляли холодець, м'ясні страви, використовували для засолювання капусти, огірків. Починаючи з IX століття слов'яни вирощували його як культурну рослину. Поступово хрін перебрався до Західної Європи, де перш за все до нього звикли німці, називаючи його кілька трансформованим слов'янським словом «крен». З XVI століття в Німеччині стали обробляти цю культуру – використовуючи не тільки як харчову приправу, але і додаючи в пиво, шнапс, – а пізніше почали й експортувати. Через два століття за німцями пішли французи.

Народи Північної Європи також пізнали цю пряність і використовували в їжу корінь і листя рослини. Пізніше інших познайомилися з хріном англійці, які використовували його спочатку як лікарський засіб проти лихоманки, виведення каменів з жовчних протоків печінки, як засіб, що поліпшує ріст волосся. Через століття хрін утвердився в англійській кухні. Письмові джерела XVI століття повідомляють нам, що в російській кухні його подавали як незамінну приправу до святкового холодцю; хрін, натертий крупнойстружкой – до смаженого поросяти.

У їжу його вживали в основному люди, що займаються важкою працею (робочі, селяни), а потім він став приналежністю вишуканих страв (подавали до устриць, м'яса). Хрін використовували у виготовленні міцних напоїв, поєднуючи з гірким полином і пижма лікарської. Напоєм відпоювали втомлених мандрівників. Вирощували хрін біля заїжджих дворів і готелів.

У всі часи хрін використовувався в якості лікарського засобу, поступово став входити до складу багатьох препаратів. В даний час хрін культивується в багато країнах, найбільше у Східній та Північній Європі, США (штати Іллінойс, Пенсільванія, Нью-Джерсі, Вісконсін – американці щорічно поїдають 6 мільйонів банок консервованого хріну).

Має інші назви: хрін звичайний, Хрін (укр.) Натиг ОТУ (азерб.), Гитиг ОТУ (арм.)

Отже, ми вирішили взимку не хворіти і приготувати хреново горілку – хріновуху.

рецепт
Нам знадобиться:

Горілка – 1 літр
Хрін – дохрена, тобто грам 200-300
Мед – краще квітковий, він вплине на колір напою – 2 ст.ложки.
Перець чорний і горошком – по 3 штучки
Гвоздика сушена – 1 бутон.
приготування:

Хрін ретельно вимити, нарізати тонкими брусками.

Мед підігріти.

Скласти хрін у тару, залити мед, додати гвоздику і перець.

Залити половиною горілки, ретельно потрясти.

Коли мед змішається з горілкою – вилити решту.

Ще раз протрясти, щільно закупорити і прибрати в темне прохолодне місце мінімум на 3 місяці.

Не вірте тим, хто стверджує, що хреновуха готова вже через тиждень. Це просто алкота, якої треба випити.

Гарна, правильна хреновуха варто в темряві мінімум півроку. За цей час вона стане м'якою, прозорою і дуже корисною.

Досвід з життя:

Мій дід ніколи не пив таблеток від проносу, він лікувався горілкою. Стакан горілки, чайна ложка чорного перцю, чайна ложка солі. Пити строго перед поїданням борщу.

До речі, від застуди він лікувався точно так же. І жодного разу не брав лікарняний. А орав на заводі все життя, до самої смерті.

За вас, щоб не зів'яли!

Будьте здорові, не хворійте і бережіть себе і своїх близьких!

ТОП Кулінар - Кулінарний блог