Калорійність шоколаду – користь і шкода при схудненні

Друзі всім привіт!

Існує 3 основних види шоколаду, що володіють різною калорійністю. Найбільше число калорій міститься в молочному продукті. В дієтології є спеціальна шоколадна дієта, ефективність якої залежить від якості інгредієнтів. Найкориснішим є традиційний чорний шоколад з гіркуватим смаком. Саме його рекомендується їсти під час дієти. Подібне дієтичне харчування має ряд протипоказань, з якими варто ознайомитися заздалегідь. Розберемо в статті калорійність шоколаду.

Користь шоколаду для здоров'я

 • Шоколад корисний для серця, він знижує рівень холестерину в крові, знижує артеріальний тиск, покращує роботу мозку, підвищує потенцію.
 • Популярний діетоло Мішель Монтінька рекомендував обов'язково використовувати шоколад в повсякденному харчуванні кожної людини. На його думку саме шоколад здатний забезпечити людину всім необхідний.
 • У какао-бобах містяться поліфеноли, які благотворно впливають на серцево-судинну систему, покращують кровотік, що зменшує основне навантаження на серце.
 • Какао перешкоджає руйнуванню емалі зубів, а какао-масло оберігає зуби від руйнування, огортаючи їх захисною плівкою.
 • Той факт, що шоколад нормалізує тиск і перешкоджає утворенню тромбів, вже загальновідомий.
 • Лондонські вчені підтвердили ще один факт – виявляється, шоколад при сильному кашлі може допомогти навіть краще, ніж таблетки.

Скільки калорій в шоколаді і від чого залежить калорійність?

Калорійність шоколаду - користь і шкода при схудненні

Калорійність шоколаду залежить від декількох факторів:

 • Виду шоколаду (чорний, білий, молочний);
 • Різновидів шоколаду (з начинками, добавками та ін.);
 • Кількісного вмісту жирів в шоколаді різних видів (в залежності від виробника).

Останній пункт вимагає уточнення: що ж це за жири, від яких може збільшуватися калорійність шоколаду? Справа в тому, що деякі недобросовісні виробники, щоб здешевити виробництво шоколаду, вводять у вихідну масу фальсифіковані замінники. Так, замість потрібної кількості какао-масла, яке досить дороге, в складі шоколадної плитки цілком може виявитися більш 50% рослинних або гідрогенізованих жирів. Вони набагато дешевше і дозволяють значно збільшити прибутковість підприємства.

Крім великої калорійності, шоколад з високим вмістом сурогатних жирів має ще один значний мінус – він дуже шкідливий для здоров'я. Систематичне вживання такого продукту може привести до ряду серйозних захворювань і порушень в організмі людини. Особливо шкідливий фальсифікат дітям – незміцнілий організм не в силах впоратися з агресивними компонентами хімічних інгредієнтів і «здається» практично без боротьби.

Потрібно віддати належне відомим брендам – продукція популярних торгових марок не містить сурогатних інгредієнтів. Такі компанії, як правило, прагнуть зберегти свою репутацію і забезпечують якість продукції на належному рівні.

Отже, скільки ж калорій в шоколаді, приготованому з правильної рецептурі:

 • плитка чорного шоколаду (100 г) містить 530 ккал;
 • калорійність молочного шоколаду становить 554 ккал / 100 г;
 • в білому шоколаді міститься близько 541 ккал на 100 г готового продукту.

Тут наведені середні значення калорійності шоколаду найпопулярніших сортів. А тепер – більш детально.

Калорійність гіркого шоколаду і його різновиди

Калорійність шоколаду - користь і шкода при схудненні

Чорний шоколад ще називають гірким через його специфічного смаку. Гіркота шоколадній масі надають розтерті в порошок какао-боби, зміст яких і визначає різновид чорного шоколаду. На сьогоднішній день існує така «ієрархія» гіркого ласощі:

 • Екстра-шоколад – вміст какао-бобів більше 90%. Калорійність шоколаду екстра-класу – 541-555 ккал;
 • Класичний гіркий шоколад, калорійність якого становить від 530 до 546 ккал. Зміст какао повинно бути не менше 70%;
 • Чорний шоколад, в якому крім какао-бобів міститься і деяка частка молока, називають темним. Темний гіркий шоколад калорійність має в межах 535-540 ккал, а какао-бобів містить 55-60%;
 • Десертний шоколад – різновид чорного шоколаду, в якому масова частка какао становить не більше 60%. Десертний гіркий шоколад, калорійність якого становить 525-538 ккал, відрізняється більш солодким і ніжним смаком і не має яскраво вираженої гіркоти, властивої Екстра і класичному чорному шоколаду.

Чорний шоколад по праву належить до елітної категорії цього смачного ласощі. На відміну від свого «молодшого брата» – молочного шоколаду, гіркий кондитерський шедевр відрізняється багатим хімічним складом і є більш корисним для нашого організму. Крім того, при раціоні для схуднення гіркий шоколад, калорійність якого нижче всіх інших видів шоколаду, можна застосовувати для зняття стресу від нестачі солодкого – по 1 часточці 1-2 рази на день.

Калорійність молочного шоколаду

Калорійність шоколаду - користь і шкода при схудненні

Молочний шоколад був придуманий виробниками на догоду жінкам – не всім чарівним дамам припав до смаку терпкий специфічний смак натурального шоколаду. Та й улюбленими ласощами дітей такий продукт не міг бути через вираженої гіркоти какао-бобів. Маленьким бешкетникам сподобався солодший і ароматний шоколад, до якого додали молоко.

Через високу калорійність шоколад молочний прийнято вважати недозволеною розкішшю для людей з надмірною вагою. Але саме він став найпопулярнішим шоколадом масового вживання.

Молочний шоколад випускається в широкому асортименті – від класичного шоколаду за стандартною рецептурою до різних батончиків з різноманітними начинками. Природно, що калорійність молочного шоколаду буде різною, залежно від складу:

 • Шоколад молочний класичний містить 545-562 ккал на 100 г продукту і 25-35% какао;
 • Темний молочний шоколад – 538-573 ккал / 100 г. У цьому шоколаді зміст тертого какао повинно бути не менше 37%;
 • Калорійність шоколаду молочного з горіхами – 555-575 ккал / 100 г;
 • Батончик «Снікерс» 90 г – 509 ккал;
 • Батончик «Марс» в молочному шоколаді калорійність має 331 ккал в 1шт. (75 г);
 • Калорійність шоколаду молочного з йогуртовій начинкою – 578 ккал / 100 г;
 • Шоколад молочний з родзинками і горіхами – 556-569 ккал / 100 г.

Вміст калорій в білому шоколаді практично не відрізняється від калорійності шоколаду молочного.В стандартної плитці білого шоколаду (90 г) міститься 535-541 ккал.

Калорійність шоколадної трійці

Калорійність шоколаду - користь і шкода при схудненні

На сьогоднішній день на ринку кондитерських виробів фахівці виділяють три основних види шоколаду: чорний, молочний та білий. З представленої лінійки найбільш корисним видом вважається найперший – чорний. Він ділиться на типи по насиченості.

Різновиди чорного шоколаду

Назва зміст какао
екстра-чорний 90-99%
класичний гіркий 70% і вище
темний гіркий 60-65%
десертний 55% і менше

Розглянемо, скільки калорій в гіркому шоколаді, виходячи зі змісту в ньому какао. Калорійність найбільш гіркого чорного шоколаду складає близько 540 калорій на 100 грам готового продукту. Класичний варіант може містити 530-545 калорій. У темному гіркому, крім какао, невелика кількість молока, проте його енергетична цінність також не перевищує 540-545 кал. Нарешті, десертний чорний, з більш ніжним і солодким смаком без характерної гіркуватості, володіє калорійністю всього 538 кал. Чорний вид – з найбагатшим складом. Він містить в собі вітамін Е, а також вітаміни В1 і В2. З мікроелементів можна виділити наступні:

 • магній;
 • натрій;
 • залізо;
 • фосфор;
 • калій;
 • кальцій.

Рецепт молочного шоколаду з часом зазнав кардинальних змін. Якщо спочатку його творець, знаменитий Анрі Нестле, додавав в шоколадну масу згущене молоко, то тепер замість згущеного молока використовується сухе молоко або іноді сухі вершки. Жирність сухого молока, як правило, не перевищує 2,5%, але все одно калорійність молочного шоколаду набагато вище, ніж у чорного. Це обумовлено тим, що в ньому міститься менший відсоток какао і какао-масла, але ось кількість цукрової пудри підвищено. У підсумку в середньому енергетична цінність молочного шоколаду без будь-яких добавок досягає 556 калорій.

Зустрічаються два різновиди цього типу, що відрізняються за кольором і смаковими якостями. Класичний молочний шоколад в ста грамах містить від 25 до 35 відсотків какао. Калорійність у такий плитки досягає показника в 562 калорії. У темному молочному шоколаді вміст чистого какао стартує з позначки 37% і вище. Енергетична цінність цього різновиду у окремих виробників коливається в діапазоні від 540 до 575 калорій.

У створенні білого шоколаду не використовується чистий какао, а лише какао-масло. Також в нього входять цукор, ванілін і сухе молоко або вершки. Незважаючи на те, що цей вид досить солодкий, по калорійності він практично дорівнює самому дієтичного чорного шоколаду. На сто грам білої шоколадної плитки доводиться 541 калорії. Правда, через специфічний смак у цього різновиду не так багато шанувальників, як у молочного «побратима».

Слід також розповісти про пористу шоколаді. Це не окремий вид, але популярна форма цього кондитерського виробу. Багато його люблять і цікавляться, скільки ж калорій міститься в цій повітряній шоколадної різновиди. Власне, калорійністю він не відрізняється від класичних, оскільки виготовляється з них.

Не варто очікувати, що молочний шоколад в пористому вигляді завдасть менший удар по вашій фігурі.

Інтерес викликає процес приготування цієї незвичайної різновиди. Щоб отримати пористість, рідкий шоколад заливають у спеціальні форми, залишаючи чверть обсягу незаповненими. Потім поміщають їх в спеціальні вакуум-котли, де шоколадну масу витримують чотири години на рідкому вигляді при сорокаградусної температурі. У цій вакуумному середовищі в шоколадній масі утворюються повітряні бульбашки, утворюючи впізнавану усіма пористу структуру.

Калорійність шоколадних цукерок

Калорійність шоколаду - користь і шкода при схудненні

Шоколадні цукерки бувають різні: солодощі преміум-класу покриті, як правило, шаром натурального шоколаду, а в цукерках масового вживання може використовуватися глазур (з какао-порошку і цукру). Те ж і з начинками в цукерках: при наявності натуральних дорогих інгредієнтів (цілісних горіхів, коньяку, рому та ін.) Цінова політика вище, ніж при стандартних складових.

Калорійність шоколадних цукерок залежить від шоколаду або шоколадної глазурі, якою вони покриті, а також від начинки і різних добавок (горіхи, вафлі та ін.).

Наведемо калорійність шоколадних цукерок найпопулярніших марок:

 • Шоколадні цукерки з горіховим праліне – 517-535 ккал / 100 г;
 • Шоколадні цукерки з помадно-кремовою начинкою – 477-493 ккал / 100 г;
 • Шоколадні цукерки «Вишня в шоколаді» – 402-418 ккал / 100 г;
 • Цукерки в глазурі зі згущеним молоком «Ірис в шоколадній глазурі» – 486-502 ккал / 100 г.

Як бачимо, калорійність шоколаду і шоколадних цукерок досить висока. Шоколад може стати ворогом фігури, а може перетворитися в ліки від поганого настрою – все залежить від кількості.

Калорійність однієї часточки шоколаду

Шоколад – висококалорійної продукт і якщо ви хочете схуднути вам доведеться відмовитися від цього смачного ласощі. Правда одну часточку в день завжди можна з'їсти не боячись за свою фігуру.

Так калорійність однієї часточки гіркого шоколаду становить 36,1 калорії;

Вага однієї дольки білого шоколаду – 4,5 грам, а калорійність 27 калорій

Вага однієї дольки Бабаєвського гіркого шоколаду – 6,7, а калорійність 37,8 кал

шоколаду Оленка – вага часточки 4 грам – калорійність приблизно 21 калорій

шоколаду Alpen Gold – вага 6 грам – калорійність 31,2 калорії

Для розрахунку калорійності інших сортів слід враховувати, що приблизний вага однієї дольки близько від 4 до 6,5 грам і калорійність буде приблизно 26 – 37 калорій.

Однак все це ставитися до цього шоколаду, який виготовлений з натуральних какао-бобів. На жаль в наших магазинах величезна кількість підробок і склад може вплинути на остаточну калорійність продукту.

Мікро- та макроелементи в Шоколад

Калорійність шоколаду - користь і шкода при схудненні

Шоколад містить наступні елементи: Моно- і дисахариди, НЖК – Насичені жирні кислоти, Холестерин, Зола, Крохмаль, Вода, Органічні кислоти, Харчові волокна, Натрій, Калій, Фосфор, Магній, Кальцій, Залізо.

Мікро- та макроелементЗначеніе

Моно- і дисахариди, м 47,5
НЖК – Насичені жирні кислоти, м 19
Холестерин, мг 15
Зола, м 2,2
Крохмаль, м 2,9
Вода, м 1,1
Органічні кислоти, м 0,5
Харчові волокна, м 1,3
Натрій, мг 136
Калій, мг 462
Фосфор, мг 309
Магній, мг 68
Кальцій, мг 352
Залізо, мг 1,5

Вітаміни в Шоколад

Шоколад містить наступні вітаміни: Моно- і дисахариди, НЖК – Насичені жирні кислоти, Холестерин, Зола, Крохмаль, Вода, Органічні кислоти, Харчові волокна, Натрій, Калій, Фосфор, Магній, Кальцій, Залізо.

ВітамінЗначеніе

Вітамін B1 (тіамін), мг 0,08
Вітамін B2 (рибофлавін), мг 0,45
Вітамін E (ТЕ), мг 0,8
Вітамін PP (Ніаціновий еквівалент), мг 2,6
Вітамін A, мг 0,02
Вітамін A (РЕ), мкг 22
Бета-каротин, мг 0,012

Користь і шкода при схудненні

Калорійність шоколаду - користь і шкода при схудненні

Щоб худнути, дозволено їсти тільки гіркий шоколадний продукт, що містить мінімальну кількість цукру і високий відсоток какао (від 70%).

Існує спеціальна шоколадна дієта, протягом якої потрібно з'їдати не більше 100 г основного компонента в день, одночасно випиваючи чашку кави (без цукру). З приводу ефективності подібного харчування необхідно проконсультуватися з дієтологом.

Продаються дієтичні шоколадні батончики з калорійністю 420,25 ккал і складом БЖУ: 6,65 / 21,41 / 52,22. Вони містять багато жирів, тому варто купити плитку гіркого шоколаду.

Користь реального товару при схудненні:

 • покриває почуття голоду, створюючи відчуття ситості;
 • захищає від стресу і знижує шанс переїдання від нервового напруження;
 • спалює підшкірний жир завдяки прискоренню метаболізму;
 • нормалізує кількість холестерину (через ліпопротеїнових з'єднань в складі).

Незважаючи на користь продукту, він може завдати шкоди. Сідаючи на шоколадну дієту, необхідно знати про її можливі наслідки:

 • велика кількість протипоказань;
 • високий шанс зриву;
 • негативний вплив на кислотність шлунка неякісного продукту.

При вживанні шоколаду від 25 г на добу може статися набір зайвих кілограмів. Слід мати на увазі, що будь-яка монодієта веде до дефіциту вітамінів і мінеральних речовин.

До нової зустрічі!

ТОП Кулінар - Кулінарний блог