Картопляна корж від кашлю прекрасне додаткове лікування дитини. Приготування коржа не займе багато часу, головний плюс – це натуральні компоненти, що входять до її складу, досягається хороший зігріваючий ефект, а кашель набуває продуктивну форму вже після кількох процедур. Сьогодні готуємо картопляні крокети.
Рецепт 1: крокети картопляні з сиром (покроково)
Круглі кульки, обвалені в паніровці і обсмажені у фритюрі, можна подавати з улюбленим соусом, зеленню, доповнити легкими салатами, соліннями, придатними напоями.
Картопляна маса всередині вироби залишається м’якою, ніжною, з рясними вкрапленнями тягучого сиру, а оболонка апетитно підрум’янюється, стає твердою і крихкою. Особливо смачними крокети будуть відразу після приготування!
Інгредієнти:
-
- картопля – 600 г;
- вершкове масло – 70 г;
- молоко – 30 мл;
- сіль – за смаком;
- сир – 100 г;
- яйце – 1 шт.;
- борошно – 2-3 ст. ложки;
- панірувальні сухарі – близько 70 г;
- рафінована рослинна олія (для фритюру).
Приготування:
- Картопля, вимивши і почистивши, відварюємо до м’якості. Для прискорення процесу розрізаємо бульби на невеликі часточки.
- Сливаем воду, а потім пюріруем вміст каструлі, додавши вершкове масло і поступово вливаючи молоко. Доводимо картопляну масу до гладкого і однорідного стану, солимо за смаком, охолоджуємо.
- До остившему пюре додаємо сир, натертий крупною стружкою, розмішуємо.
- Приступаємо до формування виробів. Відщипуємо від картопляної маси шматочок розміром приблизно з велику сливу, скачуємо колобком. Сформований кульку обвалюють в борошні з усіх боків.
- Слідом занурюємо заготовку в рідку суміш, що складається з збитого яйця, 2 столових ложок води і дрібки солі.
- Паніруємо в сухарях – обвалюють у крихті щедро, не залишаємо прогалин.
- Таким чином формуємо кульки, поки не закінчиться все пюре. Вийде приблизно 15-18заготовок.
- Переходимо до смаження. У невеликому посуді розпалює рясну порцію рослинного масла. Обсмажуємо крокети по 3-4 штуки за раз (картопляні кульки повинні вільно плавати в маслі, не стикаючись один з одним).
- Як тільки крокети рівномірно підрум’яняться з усіх боків, виловлюємо їх з допомогою шумівки і поміщаємо на серветки/паперові рушники для позбавлення від зайвої олії.
- Подаємо картопляні крокети з сиром гарячими як гарнір або як основне блюдо.
Рецепт 2: крокети картопляні з грибною начинкою
Великий плюс цієї страви не тільки в простоті приготування, але і в тому, що всередину крокету можна додати будь-яку начинку.
Інгредієнти:
- Картопля в мундирах 1 кг
- Гриби 100 г
- Лук 1 шт.
- Цибуля зелена 50 г
- Яйця 4 шт.
- Сир 250 г
- Сухарі для панірування 150 г
- Борошно 80 г
- Сіль За смаком
- Спеції За смаком
- Приготування:
- Гриби і цибулю ріжемо дуже дрібно.
- Обсмажуємо на оливковій олії 10 хвилин.
- Робимо пюре з картоплі. Додаємо до пюре гриби з цибулею, цибуля зелена, спеції і яйця (2 штуки).
- У сухарі для панірування додаємо улюблені спеції, перемішуємо.
- Збиваємо два яйця.
- Сир ріжемо кубиками.
- Вологими руками формуємо коржик, викладаємо на середину сир і формуємо кульку.
- Обвалюємо кульки в борошні і обкачуємо на дошці, присипаної борошном.
- Обвалюємо крокети в яйці, потім в сухарях .
- Відправляємо в холодильник на 25 хвилин.
- у сковороду з високими бортиками наливаємо олії соняшникової так, щоб воно покрило крокети до половини.
- Обсмажуємо до золотистої скоринки . Викладаємо на тарілку, накриту паперовим рушником.
Рецепт 3: картопляні крокети з фаршем (з фото)
Традиційно це блюдо вважається класикою японської кухні, але можливо воно має коріння від європейських кухонь. Під такою назвою ховаються котлетки з ніжним пікантним смаком і соковита начинка. Як приготувати крокети з фаршем, з фотографіями, розглянемо далі.
Інгредієнти:
- фарш 500 грам
- картопля 4 штуки
- цибуля 1 штука
- сухарі панірувальні 200 грам
- сіль 0,5 чайних ложок
- перець 0,5 чайних ложок
- соєвий соус 1 чайна ложка
- яйця 2 штуки
- масло рослинне 0,5 літрів
Приготування:
- Фарш розкладаємо на сковороді і обсмажуємо, поки не вийде маса з дрібними частинками. Потім висипаємо до неї цибулю ріпчасту і обсмажуємо разом з соєвим соусом.
- Картоплю відварюємо з лавровим листом і потім трьом картоплини на тертці. Тепер картоплю перемішуємо з фаршем і спеціями.
- Формуємо руками невеликі котлетки і маку їх в миску зі збитими яйцями, потім мачає в паніровці. Розкладаємо у фритюр і обсмажуємо до красивого кольору.
Користь картоплі при проблемах з бронхами
Картопляні страви – часті гості щоденного раціону як дорослих, так і дітей. Харчова цінність цього овоча висока, а центральним корисним елементом є калій. У 100 г картоплі міститься 426 мг мінерального елемента K. Крім калію у складі цього апетитного бульби присутні йод і залізо, натрій і мідь, фосфор і селен.
Цікаво! Вітамін C, високий вміст якого традиційно приписується лимону, часнику і квашеній капусті, присутній і в картоплі. Причому аскорбінової кислоти в ньому не менше, ніж у лимоні.
Щоденне вживання 200 г картоплі в мундирі покриють половину денної норми «аскорбінки»!
Нетрадиційна медицина від кулінарії не відстає і пропонує різноманітність рецептів, здатних полегшувати стан при захворюваннях дихальних шляхів. Картопля в тому чи іншому вигляді застосовують при бронхіті, ангіні і тонзиліті як зігріваючий і відхаркувальний засіб.
Серйозних протипоказань у картопляної терапії немає. Але якщо мова йде про лікування дитини віком в 1 рік і молодше, краще попередньо проконсультуватися з педіатром щодо доцільності такого лікування і можливих індивідуальних реакцій організму малюка.
Важливо! Народні засоби при захворюваннях дихальної системи у дітей можуть доповнювати прописані лікарем ліки, але не заміняти їх.
Картопля в якості швидкої допомоги при кашлі можна використовувати для наступних процедур:
- інгаляція парою картопляного відвару ;
- коржик з додаванням меду, цибулі, яблука, соди;
- компрес;
- відвар (прийом всередину за показаннями).
В лікуванні бронхітів у дітей найкращі відгуки стосуються застосування картопляної коржі. Вона легко робиться з продуктів, що є в холодильнику. Такий метод полегшення стану цілком нешкідливий, без широкого спектра протипоказань.
Увага! Використовувати картопляну корж від кашлю дитині при температурі вище 37С не можна! Заборонено прогрівання при ларингіті і бронхіальній астмі.
Дія картопляного компресу на дихальну систему.
Самостійним захворюванням кашель не є. Він завжди сигналізує про розвиток захворювання, спровокованого бактеріями або вірусами. При застуді і бронхітах кашель у дитини може тривалий час бути непродуктивним, сухим і болісним. Бронхіт, як правило, задіє легкі і грудну клітку. В цьому випадку, швидко полегшити хворобливий стан допоможе тепло.
На замітку! Прогрівання і запальний процес в активній стадії несумісні! Навіть якщо кашель у малюка сухий і болісний, але відзначається підвищена температура тіла, теплової компрес з картоплею або медом строго протипоказаний.
При наявності у дитини сухого кашлю, першочерговим завданням буде активізувати відходження мокроти, адже при розвитку вогнища запалення стан слизової змінюється – вона пересихає. Кращими методами розрідження мокроти є прогрівання і рясне пиття.
Коржі-компреси з меду і картоплі протистоять банкам і гірчичники. Головна їхня перевага – це відсутність больових відчуттів. Для малюка до 1 року лікування «овочевим теплом» краще і з медичної, і з фізіологічної боку. Такі компреси показано ставити на самому початку хвороби, щоб уповільнити розвиток захворювання і скоротити його тривалість.
Особливості приготування
Зробити лікувальну корж не складе труднощів. Це заняття захопить і малюка, якщо його стан дозволить допомагати мамі. Головний компонент – картопля, зварена в мундирі.
Для однієї процедури знадобиться 3-4 середніх картоплини (або 5-6 дрібних) без очок і підгнилих ділянок. Традиційним добавками до картоплі є гірчичний порошок, вершкове масло і мед.
Але за іншими рецептами ви можете вибрати краще або більш підходяще поєднання продуктів.
Відварену і злегка остиглий картопля (не очищати його від шкірки!) потовкти або натерти на крупній тертці, змішати з інгредієнтами (кожного по чайній ложці) і сформувати пружні коржі.
Теплими їх накладати дитині на спину і груди, закріпивши в марлі, бинті або матер’яної серветці так, щоб малюку було зручно. Витримується компрес не менше години, а іноді і двох.
В окремих випадках тепло ставиться на всю ніч, але не довше, ніж на 6-10 годин.
Пам’ятайте! При використанні в виноградному гірчиці необхідно уважно стежити за часом. При передержіваніі існує високий ризик отримати сильні опіки, адже дитяча шкіра тонка і ніжна.
Картопляна корж від кашлю
Взяти 3 картоплини середнього розміру, по столовій ложці меду, сухого порошку гірчиці, горілки. Картопля ретельно вимити і відварити разом з шкіркою, після чого розтовкти, додати решту інгредієнтів, розмішати до однорідності. Отриману суміш розділяють на 2 частини, які слід загорнути в марлю. Коржі встановлюють на спину і на груди, закривають целофаном, закріплюють на тілі і залишають на 1-2 години. Якщо виникло печіння, знімають раніше.
Оскільки коржі роблять з натуральних компонентів, до них не вдаються при схильності до алергії, а також при індивідуальній непереносимості речовин, які входять до складу засобу.
Як зробити коржик від кашлю для дітей? В цьому випадку не використовують гірчицю і горілку. Відварюють 2 картоплини, розминають, додають столову ложку меду, змішують і з цієї маси формують теплий компрес.
Рецепти приготування
Існує кілька варіантів зігріваючих компресів, які з легкістю готуються в домашніх умовах.
Принципи застосування картопляних аплікацій однакові, необхідно дотримуватися наступне:
- складові компоненти загортають в тканину, а не завдають на голу шкіру;
- область прикладання коржі попередньо змащують тонким шаром рослинного масла;
- компрес рекомендується зафіксувати лейкопластиром, щоб уникнути зсуву на випадок, якщо людина засне;
- область серця покривати протипоказано;
- після процедури слід витерти шкіру, надіти теплу жилетку або кофту і не виходити на балкон або вулицю, щоб не допустити різкого перепаду температури.
Для запобігання термічного опіку картоплю після варіння слід остудити в закритій каструлі.
Класичний картопляний компрес
Це поширене народне засіб для лікування кашлю без ризику алергічних реакцій і побічних ефектів. Не вимагає великих витрат і не займе багато часу.
Покроковий рецепт приготування:
- Беруть п’ять середніх картоплин, промивають від землі і варять, не очищаючи від шкірки.
- Готовий овоч в «мундирі» розтирають і викладають на тришарову марлю і потім на край теплої тканини або рушники.
- Другим кінцем матеріалу маса накривається.
Компрес укладають на передню поверхню грудної клітини з одного боку і на задню в область легенів – з іншого. Для теплоізоляції рекомендується укутати рушник зверху целофаном, харчовою плівкою або вовняною хусткою.
Фізіопроцедури дозволяється застосовувати 3-4 доби, бажано перед сном. Тривалість прикладання повинна становити не більше трьох годин. Доцільно поєднувати з іншими методами лікування: ингаляциями паром і через небулайзер, медикаментозною терапією.
З рослинним маслом
Компрес з картоплі з маслом можна використовувати для маленьких дітей. Коржик забезпечує ретельне прогрівання бронхів, пом’якшує кашель і допомагає вивести мокроту.
В зварену в шкірці і розім’яту картоплю (700 г) додають по одній столовій ложці соняшникової та оливкової олії. Отриману кашку рівномірно перемішують, роблять грудку і загортають у марлю або тканину. Готовий компрес прикладають до грудей на 2-3 години і тепло вкривають.
З гірчицею
Швидше позбутися кашлю допоможе картопляний компрес, в який потрібно додати трохи гірчиці. Засіб відомо зігрівальні властивості, ефективно при гострому і хронічному бронхіті. Допоможе при сухому і вологому кашлі.
Рецепт приготування аплікації простий:
- До 700 г протертої вареної картоплі додати по одній столовій ложці сухої гірчиці і рослинного масла.
- Отриману масу загорнути в складену втричі марлю або тканину.
Компрес наносять на комірцеву зону або ділянку грудей на 40-60 хвилин, хворого загортають. Людина повинна відчувати тепло і легке пощипування. При сильному палінні процедуру необхідно припинити або зменшити кількість гірчиці.
З горілкою
Рецепт ідеально підійде при сухому кашлі у дорослих людей, а також при будь-яких інфекціях верхніх дихальних шляхів. Прикладають горілчано-картопляний компрес на комірцеву зону і груди.
Відварену в мундирі картоплю очищають від шкірки і доводять до консистенції пюре. Додають по столовій ложці горілки і будь-якого рослинного масла. Формують корж, обертають лляною тканиною або марлею.
Тривалість сеансу домашньої фізіопроцедури 2-3 години.
Малюкам і вагітним аплікації з картоплі з горілкою призначати не рекомендується.
Медова корж від кашлю для дітей і дорослих
Медова корж відноситься до найбільш популярним варіантам протикашльових зігріваючих компресів. Для її приготування беруть мед, борошно і рослинне масло в рівних пропорціях (для дітей – по 1 столовій ложці, для дорослих – по 2 столової ложки).
Необхідний рідкий мед, густий мед можна розтопити на водяній бані, в мікрохвильовій печі або на водяній бані.
В медову коржик можна додати чайну ложку порошку гірчиці, проте потрібно мати на увазі, що тісто в меду і гірчицею від кашлю у дітей повинна застосовуватися з великою обережністю, щоб не викликати опіку шкіри, малюкам до п’яти років її ставити взагалі небажано.
У дорослих такий компрес тримають менше звичайного – НЕ 8-10 годин, а 1-3, а в разі, якщо гірчиця викликає печіння, то знімають раніше. У медову коржик також може бути додана куховарська сіль.
Мед, змішаний з гірчицею, служить основою популярних коржів від кашлю
Компоненти ретельно перемішують і розігрівають в духовці протягом декількох хвилин. Суміш можна підігріти на водяній бані, помішуючи до досягнення нею однорідної консистенції. Зігріває коржик повинна бути інтенсивно теплою, але не гарячою.
Коржик розділяється на 2 частини, загортається в поліетилен, встановлюється на груди і спину. Після завершення процедури потрібно оглянути шкірні покриви пацієнта. Якщо буде виявлено інтенсивне почервоніння або висип, метод більше застосовувати не слід. Як правило, достатньо 3-5 процедур.
Перевірити наявність у пацієнта алергії на мед можна, капнув його на руку хворого. Якщо в зоні впливу з’явиться почервоніння, відчуття свербежу та/або набряклість, медові коржі робити не слід.
Лікування кашлю картоплею за допомогою інгаляцій
Крім компресів, добре допомагають в лікуванні рефлекторних спазмів дихальних шляхів і прогрівання парою.
Лікарі настійно рекомендують їх застосовувати тим хворим, які мають підвищену в’язкість мокротиння, що заважає її відхаркуванню при кашлі. Інгаляції з картоплі добре розріджують слиз.
Вони допомагають організму позбавлятися від середовища, в якій розмножуються і живуть шкідливі віруси, бактерії.
Для правильного проведення інгаляцій з картоплі від кашлю необхідно:
- Відварити до м’якості 3-4 вимитих неочищених бульби.
- Зняти каструльку з вогню, злити воду.
- Розім’яти картоплю, додати в неї щіпку соди.
- Поставити каструльку на стіл, нахилитися над нею.
- Голову накрити зверху рушником або ковдрою.
- Дихати парою 5 хвилин. Для дітей процедура скорочується вдвічі.
Всього Вам доброго!