Класичний рецепт пишного бісквіта

Якщо немає часу довго возитися з прикрасою і просоченням, то повітряний пиріг чудово підійде для будь-якого чаювання в якості солодкого кексу.

Класичний рецепт пишного бісквіта

Складові:

  • Куряче яйце – 6 шт.
  • Цукровий пісок – 200 гр.
  • Борошно вищого сорту – 160 гр.
  • Ванілін – 1 щіпка.
  • Вершкове масло – для змащування форми.
  • Лимонний сік – для знежирення.

приготування:

1. Вибираємо найсвіжіші курячі яйця і даємо їм зігрітися до кімнатної температури. Вони повинні бути обов'язково чистими, тобто промитими і обсушеними, щоб з них в тісто не потрапило жодного сміття або шкідливих мікроорганізмів (наприклад, сальмонел). Акуратно надкаливают шкаралупу і відокремлюємо білки від жовтків так, щоб ні краплі останніх не потрапило в світлу масу.

2. Не гаючи часу, відразу ж приступаємо до збивання білків в заздалегідь протертої лимонним соком глибокій чашці. Робимо це за допомогою міксера спочатку на невеликій швидкості, потім поступово її додаємо. Продовжуючи домагатися отримання світлої пінки, поступово підсипає столовою ложкою цукровий пісок. Його знадобиться рівно половина, тобто тільки 100 гр. Збиваємо до тих пір, поки білкова маса не перетвориться в досить густу стійку консистенцію з білими пружними піками.

3. В іншій глибокій чаші у нас відкладені жовтки після поділу яєць. Висипаємо до них другу половину цукру і ароматизуючи дрібкою ваніліну. Спочатку чистої столовою ложкою розтираємо жовті «кругляши» з солодкими кристалами до отримання однорідної складу, а потім збиваємо їх міксером до тих пір, поки консистенція не збільшиться в 2-3 рази і не посвітлішає.

4. Приступаємо до з'єднання двох збитих мас. Робимо це за допомогою кулінарної лопатки, намагаючись вмішати білкову повітряну піну в жовткову, перевертаючи останню від країв до середини чаші.

5. Як тільки вони стануть єдиним цілим, підсипає до них частинами заздалегідь просіяне борошно і розмішуємо суміш до отримання консистенції рідкого, дуже гладкого, однорідного тесту.

6. Промащуємо роз'ємну форму шматочком вершкового масла. Щоб було зручніше знімати готову випічку, дно вистилає кулінарним пергаментом і теж його обов'язково промаслюється. Потім наповнюємо ємність пишним тестом так, щоб воно заповнило собою тільки ? або 2/3 об'єму посуду, інакше бісквіт вийде нерівним і «вилізе» далеко за бортики.

7. Відправляємо заготовку в уже розігріту до 180 градусів духовку і випікаємо, не відкриваючи ні на секунду, близько 40 хвилин. Готову випічку відразу не виймаємо, щоб вона не втратила свій обсяг, а даємо їй повільно охолонути всередині печі хоча б 10-15 хвилин.

8. Перед зняттям форми з бісквіта бажано остреньким нешироким лезом ножа провести між бортиками і пирогом, щоб боки «відстали» від утримували їх «кордонів». Знявши роз'ємну частина, перевертаємо пишний коло догори ногами і обережно знімаємо пергамент. Даємо шикарному величезному Коржу ще час повністю охолонути, а потім обертаємо його харчової плівкою і відправляємо в холодильник.

9. Для формування торта корж розрізаємо на однакові ніжні кругляши і просочуємо їх або відразу ж промазуємо смачним кремом, не забуваючи і про боки, щоб вони не залишилися сухими.

Класичний рецепт пишного бісквіта

ТОП Кулінар - Кулінарний блог