Друзі всім привіт!
Ароматне, з насиченим смаком варення вишня в шоколаді »- просто знахідка. Готується воно елементарно, а результат – приголомшливий. Пропонуємо кілька різних варіантів рецептів такого варення.
Простий рецепт вишні з шоколадом
Ягоду обов'язково беріть стиглу, вона дуже ароматна, колір насичений, в залежності від сорту вишні може бути від яскраво червоного до темно бордового кольору. Вибирайте шоколад з високим вмістом какао, він додасть більш насичений смак нашого десерту.
Зазвичай, коли ми варимо вариво, на один кілограм ягоди ми беремо один кілограм цукру. Цього разу цукру я взяла менше, всього 800 грамів. У рецепті, яким я скористалася, був вказана вага плитки 100 грамів, але у мене плитка важила всього 90 грамів. Заготівля все одно вийшла смачною.
Інгредієнти:
- Вишня – 1000 грамів
- Цукор – 800 грамів
- Шоколад – 90 грамів
приготування:
- Щоб приготувати вишневе варення з шоколадом, візьмемо вишню, цукор, шоколад. У деяких рецептах використовують какао замість шоколаду або одну частину какао і одну частину шоколаду.
- Я купила плитку шоколаду і більше нічого не додавала. Якщо плануєте готувати з коньяком, то 50 мл буде досить. Його додає в кінці приготування.
- Вишню моєму в холодній воді, перебираємо ягоди. Видаляємо кісточки будь-яким способом. Можна використовувати пристосування для чищення костчек або трубочку для коктейлю, в одному і в іншому випадку ягоди добре зберігають форму. За допомогою шпильки кісточки теж легко витягуються з ягід.
- Вишню перекладаємо в каструлю, засипаємо цукром. Ми залишаємо ягоди з цукром на кілька годин, щоб виділився сік. Каструлю або миску слід брати з товстим дном, з нержавіючої сталі. Алюмінієвий посуд не бажано використовувати.
- У мене були дуже соковиті плоди і сік за пару годин покрив вишню. Його виявилося досить багато, але я не виливала сік. Скільки було весь використовувала. Цукор майже розчинився, на дні залишилося чуть-чуть.
- Каструлю розміщуємо на плиті, доводимо до кипіння, варимо на слабкому вогні 5 хвилин. Повинно бути слабке кипіння. Якщо з'явилася пінка, акуратно прибираємо її ложкою. Потім вогонь вимикаємо, залишаємо до охолодження.
- Після охолодження, другий раз доводимо до кипіння. Знову варимо 5 хвилин. Ми залишаємо, щоб варення охололо. Сироп став трохи густіше. Вже з'явився приємний запах вишні.
- Шоколадну плитку розламуємо на шматочки. Необхідно постаратися покришити, як можна дрібніше, Це я зрозуміла вже, коли поклала шматочки в каструлю. Маленькі шматочки швидше розтануть в сиропі.
- І ось він фінальний крок. Доводимо варення до кипіння, залишаємо, щоб трохи покипів. Опускаємо шматочки шоколаду в варення, перемішуємо до його розчинення.
- Кип'ятимо 3-5 хвилин на слабкому вогні. Маленькі бульбашки повинні повільно підніматися на поверхню варення. При перемішуванні ложкою знімаємо зі стінок каструлю сироп.
- Поки варення вариться, підготуємо банки і кришки. Стерилізуємо їх будь-яким способом. Чисті банки маємо на носик киплячого чайника, так витримуємо хвилин п'ять. Дуже зручно простерилізувати посуд в мікрохвильовці або в духовці.
- Гаряче варення розкладаємо в банки. Із вказаної кількості інгредієнтів вийшло 2 півлітрові банки.
- Герметично закочує кришками. У мене гвинтові кришки, якщо у вас звичайні кришки, то за допомогою закаточні машинки закриваємо банки.
- Банки перевертаємо догори дном. Якщо сироп не випливає, значить кришка закрита добре. Накриваємо пледом і залишаємо їх до охолодження. Залишилося дочекатися зими.
- Домашнє варення вишня в шоколаді дуже смачне, їм приємно пригостити рідних. Для багатьох це буде відкриття нового смаку. Бажаємо приємного апетиту.
Харчова цінність:
Калорії: 400 ккал
Жири: 21 г
Вуглеводи: 46 г
Рецепт з шоколадом і какао
Інгредієнти:
- вишня 500 г
- цукор 300 г
- чорний шоколад 50 г
- какао-порошок 30-50 г
приготування:
- Плануючи зберігати заготовку до зими, відберіть тільки добротні вишні – гниль, черви, цвіль прискорять процес бродіння і домашнє варення скоро зіпсується.
- Перед термообробкою проводимо традиційне «обряд»: калібруємо, моєму в холодній воді, зриваємо плодоніжки, додатково споліскуємо і просушують, розклавши на тканому або паперової рушник.
- За бажанням виймаємо кісточки знайдіть зручне пристосування для цієї нехитрої маніпуляції. Часто зустрічаються рецепти варення Вишні в с кісточками – цільні ягідки в насиченому шоколадному сиропі не менше смачні, чиніть так, як вважаєте за правильним. По крайней, мірою другий спосіб найбільш простий і універсальний.
- Наступний крок – рекомендація. Якщо у вас є труднощі в приготуванні карамелі, чиніть з вишнею традиційним методом: чисті ягоди пересипте цукровим піском і залиште на 2-4 години при кімнатній температурі до максимального виділення соку.
- Я ж пропоную посилити аромат карамеллю, яка насичує ласощі в'яленими нотами – можливо, вам доводилося куштувати висушені на сонці вишні?
- У південних селищах свіжі кісточкові (сливи, абрикоси, вишні) розкладають під прямими сонячними променями, іноді прямо на даху, тримають по тижню і довше до зморщеного, зневодненого стану. В'ялена вишня та інші плоди довго зберігаються, мають концентрований аромат і хороші в випічці.
- Ось, подібний присмак набуває і це вишневе варення. Спочатку висипаємо в цукор, частково топимо до коричневого кольору і рідкої консистенції. Провертає і не дозволяємо згоріти (інакше з'явиться неприємна гіркота). На все про все йде хвилини 3-4.
- Закладаємо вишні без кісточок (або з кісточками, як ви вирішите). Іноді карамельні долі тверднуть, не хвилюйтеся, вишневий сік при подальшій варінні все розчинить. Перемішуємо.
- Кип'ятимо, знижуємо нагрів і, час від часу розмішуючи дерев'яною ложкою / лопаткою, проварюємо перші 10-15 хвилин. Відставляємо, охолоджуємо.
- Повторюємо дію 4-5 разів – тобто кип'ятимо, варимо 10-15 хвилин, охолоджуємо і знову кип'ятимо … Такий принцип необхідний, щоб вишеньки не зварилися в пюре, наскрізь просякли солодким сиропом і стали «скляними».
- При варінні різного ягідного, фруктового варення найчастіше на поверхні утворюється липка піна, її знімають. У моєму прикладі вирує піна зникла і знімати було нічого. Отже, через п'ять підходів з варінням-охолодженням складу темно-темно бурий, майже чорний, на запах вже запашний, по консистенції – густий, тягучий.
- Так як варення Вишня в шоколаді крім вишні має на увазі присутність, смак, аромат шоколаду вносимо останні компоненти. Кидаємо порцію якісного порошку какао. Дозування регулюють за смаком, але потрібно не менше 1 ст. л з гіркою, щоб відчувався шоколадний »фон».
- Слідом опускаємо чорний шоколад (чим вище відсоток вмісту какао бобів, тим краще). Можна розчинити і великі шматки шоколадної плитки / бруска, але продавивши через тертку стружкою, час скоротитися до декількох хвилин. Ретельно розмішуємо, знімаємо зі стінок ємності, останній раз доводимо до активного кипіння і, проварити хвилин 5, знімаємо з вогню.
- Наповнюємо стерильні банки, герметично закочує і охолоджуємо. Потім переносимо в прохолодне приміщення.
- Домашнє варення Вишня з шоколадом гідно покликання десерту. Подаємо до чаю, з випічкою, пломбіром, смачного!
Вишня в шоколаді з корицею
Інгредієнти:
- Вишня – 500 Грам
- Цукор – 250 Грам
- Кориця – 1 Штука (паличка)
- Шоколад – 70 Грам (темний)
Кількість порцій: 4
приготування:
- Видаліть з вишні кісточки, складіть в каструльку, додайте корицю.
- Додайте цукор і дайте трохи постояти, поки вишня пустить сік.
- Доведіть до кипіння і варіть на невеликому вогні, знімаючи піну.
- Додайте поламаний шоколад. Перемішайте і зніміть з вогню.
- Розкладіть по стерилізованим баночках. Варення прекрасно зберігається без холодильника.
Смачного!
Варення з какао і корицею без шоколаду
Інгредієнти:
- Вишня свіжа – 1 кг
- Цукор – 800 г
- Какао-порошок – 3 ст. л.
- Паличка кориці – 1 шт.
приготування:
- Вишню промийте добре під проточною водою.
- переберіть вишню, видаліть хвостики і непридатні ягоди.
- Зручним для вас способом видаліть кісточки.
- Викладіть вишню разом з соком, що утворився в посуд в якій будете варити варення. Посуд краще взяти з товстим дном. Насипте зверху цукор і залиште на 4 години, щоб вишня пустила сік. Залиште на робочому столі при кімнатній температурі, прикривши кришкою або чистим рушником.
- Якщо маєте в своєму розпорядженні часом, то можна залишити і на ніч.
- Після закінчення часу, коли цукор розчиниться і вишня пустить сік, акуратно перемішайте.
- Додайте какао-порошок і паличку кориці, її можна замінити 1 чайною ложкою меленої кориці. Перемішайте і поставте на плиту, доведіть до кипіння і знизьте нагрів до мінімуму, варіть протягом 20-25 хвилин. Не забувайте періодично помішувати.
- Я варила 20 хвилин, варення вийшло досить густим. Дістаньте паличку кориці, вона нам більше не знадобиться.
- Розкладіть варення гарячим в підготовлені стерилізовані банки і закатати.
- Зберігайте варення в темному, прохолодному місці.
Вишня в шоколаді з коньяком
Для приготування беруть стиглу ягоду, добре промиту, очищену від личинок комах. Для цього плоди тримають півгодини в підсоленій воді.
Інгредієнти:
- вишня – 1 кг;
- цукор – 600 гр .;
- шоколад чорний – плитка;
- какао-порошок – 1-2 столові ложки;
- коньяк – 50 гр.
Алкоголь, що міститься в коньяку, випаровується в процесі варіння, і продукт стає безпечним для вживання.
Спочатку ягоди добре промивають проточною водою, видаляють плодоніжки і очищають від можливих личинок комах.
Послідовність приготування:
- Очищену ягоду покласти в емальований посуд, засипати цукром. Дати настоятися протягом 1-2 годин.
- Поставити посуд з плодами в цукрі на невеликий вогонь, довести до кипіння. Видалити піну і варити протягом півгодини.
- Трохи підігріти 50 грам коньяку, змішати зі столовою ложкою какао.
- У теплу зварене варення додати 100 грам темного шоколаду і повільно влити розчин коньяку з какао.
- Варити ще 10 хвилин.
- Для густоти сиропу за 4-5 хвилин до зняття в варення додають попередньо розведений у воді желатин – 25 грам.
- Кипляче варення розливають по банках. Тару закривають кришками і встановлюють дном вгору. Залишають до повного охолодження.
З мигдалем і шоколадом
Вишнево-шоколадне ласощі з мигдалем – улюблений десерт ласунів.
Інгредієнти:
- 1 кг вишневих ягід,
- 600 г цукрового піску,
- 80 г мигдалю,
- 1 шоколадна плитка (з вмістом какао не менше 70 відсотків).
Етапи приготування:
- Плоди готують, відбирають найкращі, дають просохнути. Виймають з них кісточки.
- Поміщають в чашу блендера, ретельно перемелюють до стану пюре.
- В окремому посуді роздрібнюють мигдальний горіх.
- З'єднують інгредієнти, всипають цукор, залишають на 2 години.
- Ставлять суміш на вогонь, чекають, поки закипить. Готують 3 хвилини.
- Додають шоколадні скибочки в ємність з іншими складовими. Ретельно розмішують (до повного розчинення плитки).
- Стерилізують баночки, поміщають в них варення, закручують кришки.
- Продукт готовий до вживання відразу після повного охолодження.
Подальше зберігання заготовок
Термін зберігання вишні в шоколаді, заготовленої на зиму, залежить від способу приготування:
- Варення з кісточками не слід вживати через 7-12 місяців після приготування.
- Вишня без кісточок зберігається від півтора до двох років.
- Ягода, термічна обробка якої проводилася не більше 5 хвилин, залишається їстівної протягом півроку.
- Откупоренную банку з варенням тримати в теплі не можна. Вжити слід протягом 1-2 тижнів.
- Банки з ласощами взимку зберігають у прохолодному приміщенні з сухим повітрям і середньою температурою не менше 15 градусів.
Всього Вам доброго!