Вітаю тебе читач мого блогу!
Ласунам, які люблять поласувати легкими десертами, сподобається домашнє желе, виготовити яке можна за допомогою желатину. Компонент не має смаку і запаху, тому готову страву буде мати аромат ягід або фруктів, з яких зроблено. Десерт виходить дуже смачним, гарним і корисним.
Продукти харчування й посуд щоб приготувати желе в домашніх умовах
Головним інгредієнтом будь-якого желе є желирующий продукт, як правило, це натуральний желатин, рідше агар-агар або пектин. Сучасний желатин продається зазвичай в швидкорозчинному вигляді, що залежить від величини желатинових гранул: великі гранули потребують попереднього замочування в трохи теплій воді, а дрібні – в теплій воді або соку розчиняються досить швидко при недовгому помішуванні. Швидкорозчинний желатин можна просто посипати на поверхню рідини і не розмішувати відразу – дати опуститися, трохи пізніше перемішати до повного розчинення.
Желе з агар-агар
Агар-агар – це дуже корисне желирующее засіб, що добувається з бурих водоростей і містить цілий ряд вітамінів і мінералів, які сприяють очищенню організму людини від токсинів. Тільки користуватися ним при нестачі часу важко: агар-агар необхідно замочувати на ніч у воді перед приготуванням задуманого желе.
Наступним желюючий засобом, широко застосовуваним в кондитерській промисловості, є пектин, натуральне витяг з плодів і ягід. Придбати можна в бакалії розфасованим в пакетики і застосовувати за рекомендацією, написаної на самій упаковці не тільки для виготовлення желе, але і для смачних ароматних натуральних джемів. Його значимість визначається тим, що він є заміною желатину, який з яких-небудь причин деяким людям застосовувати не можна. Желе з пектином виходить менш щільним, але воно набагато корисніше.
Форми для желе
Приготований для желе матеріал необхідно розлити по формах і охолодити або в кімнатних умовах, або в холодильній камері. В останній процес отримання желе йде швидше. Якщо є необхідність викласти готове желе красивою пірамідкою на блюдце, то форму з желе ненадовго дбайливо занурити в гарячу воду і відразу перекинути нагору дном – пірамідка вислизне з формочки. Тільки формочка не повинна бути скляною, щоб не тріснула від контакту з окропом.
Посуд для желе
У літню пору, коли достигають ягоди, найкраще робити з них желе не тільки як десерт до столу, але і у вигляді заготовок про запас. Особливо гарні жельованого десерти зі смородини всіх сортів, як червоною, так і чорної, і білої, в цій статті ми детально розповімо про деякі рецепти приготування желе зі смородини в домашніх умовах.
Як розводити желатин
Важливою частиною процесу, як зробити желе з желатину, є розведення загустителя. Правильні пропорції допоможуть швидко створити смачний десерт:
- Важливо дотримання правильних пропорцій. Розводити желатиновий порошок потрібно з розрахунку 5 г на 50 мл води.
- Заливати кристалічна речовина необхідно кип'яченою водою, яку попередньо слід остудити. Набухати желатин буде від півгодини до 40 хвилин.
- Отриману субстанцію нагрівайте за допомогою водяної бані. Процес повинен здійснюватися до тих пір, поки порошок не розчиниться повністю.
- Готовий желирующий компонент слід змішати з основою для десерту (компотом, соком, молоком).
Класичний рецепт домашнього желе зі смородини (без термообробки)
Це оптимальний по своїй користі і живому смаку рецепт домашнього желе з червоної смородини, багатий вітамінний склад якої міститься у всіх її частинах. Термообробку в якості консерванту тут замінює великий обсяг цукрового піску. Таке желе буде поступатися вареному варіанту з желатином в пружності, але виграє в корисності і ароматі.
Інгредієнти:
- стигла червона смородина – 400 грамів;
- цукровий пісок – 400 грамів.
Домашнє желе зі свіжої смородини за класичним рецептом готують так:
- Смородину перебрати, очистивши від незрілих ягід і листя, промити і обірвати з пензликів.
- Будь-яким способом подрібнити підготовлену смородину і, всипати в неї весь зазначений в рецептурі обсяг цукру, ретельно перемішати до однорідності маси. Додавання 50 мілілітрів гарячої води прискорить розчинення цукру.
- Отриману суміш розкласти по десертних формах або про запас по банкам, які можна зберігати в сухому прохолодному місці під пергаментним обв'язкою.
- Таке живе желе можна намазати на бутерброд – і немає смачніше і корисніше сніданку, а можна з ним піч ватрушки, відкриті пироги і домішувати до молочних напоїв.
Екзотичний рецепт желе з агрусу з ківі
Всім відомо, що в родинних смородині ягодах, агрус і Йошта, досить багато пектину і желе з них виходить відмінне, особливо якщо додати в нього м'якоть ківі, що внесе нову ароматичну нотку і кислинку.
Інгредієнти:
- стиглий агрус – 250 грамів;
- стиглий ківі – 1 штука;
- цукровий пісок – за смаком;
- желатин -15 грамів;
- вода питна – 200 мілілітрів.
За екзотичному рецептом желе з агрусу і ківі готують так:
- Очистити від плодоніжок агрус і промити під проточною струменем води через друшляк. Зняти шкірку з ківі.
- Підготовлені ягоди і ківі подрібнити зручним для вас чином, краще блендером.
- До що вийшло пюре додати цукровий пісок і 150 мілілітрів води, розмішати дерев'яною лопаткою і поставити на помірний вогонь
- При постійному помішуванні довести до закипання, зняти з вогню і охолодити.
- Коли ягідно-фруктова маса охолоне, ввести розмочений заздалегідь желатин і розмішати до його повного розчинення.
- Залишається тільки розкласти желе по формах і остаточно остудити в холодильнику.
Таке желе при подачі до столу можна прикрасити карамелевими горішками і шматочками ківі.
Желейний рисовий десерт
Вам знадобиться (на 2 порції):
- 4 ст. л. вареного рису
- 150 г сиру
- 1 ст. л. желатину
- 5 ст. л. нежирних вершків (або молока)
- 2 ст. л. цукру
- ванільний цукор
- кориця мелена
приготування:
- Рис відварюємо в підсолодженою воді до готовності. Пропорції рису і води вказані на упаковці крупи.
- Желатин замочуємо в невеликій кількості теплої води, даємо набрякнути і потім розпускаємо його на водяній бані.
- З'єднуємо сир, вершки (або молоко), цукор, ванільний цукор, корицю і перемешеваем за допомогою блендера.
- До сирної маси додаємо желатинову масу і рис. Ретельно перемішуємо. Рис можна попередньо подрібнити за допомогою блендера або залишити цілим для фактурності десерту.
- Розливаємо масу по формах і відправляємо в холодильник застигати.
- Щоб желе можна було легко витягти з форми, опускаємо її дном вниз в гарячу воду на кілька секунд, а потім перевертаємо.
- Десерт подаємо з улюбленим солодким соусом, розтопленим шоколадом або джемом.
Желейний торт «Мозаїка»
Вам знадобиться:
- 4 пачки желе різних кольорів
- 400 мл згущеного молока
- 85 г желатину
приготування:
- Готуємо желе згідно з інструкціями на упаковці (в різний посуд), потім залишаємо на ніч застигати.
- Желатин замочуємо в невеликій кількості теплої води, даємо набрякнути і потім розпускаємо на водяній бані.
- З'єднуємо желатин зі згущеним молоком і добре перемішуємо.
- Кольорове желе нарізаємо кубиками, засипаємо їх довільно в відповідну форму і заливаємо згущеним молоком з желатином. Ми залишаємо застигати в холодильнику.
Домашнє молочне желе
Для самого простого молочного желе потрібні всього лише три компоненти: підготовлений желатин, молоко і цукор. Але цей низькокалорійний десерт можна урізноманітнити додаванням різних спецій (ваніль, мускатний горіх, кориця), шоколаду або какао, кави та фруктів.
Для класичного домашнього молочного желе взяти:
- 200 мл молока;
- 4 жовтки;
- 100 г цукру;
- 10 г желатину;
- ваніль в порошку за смаком.
приготування:
- Молоко поставити на вогонь і довести до кипіння. Тим часом в жовтки всипати цукор і ванілін, розтерти все до однорідної кремоподобной маси.
- Гаряче молоко влити до жовтків з цукром, розмішати до однорідності. Потім викласти набряклий желатин і трохи прогріти все при постійному помішуванні, не нагріваючи масу вище 60 градусів.
- Розлити гаряче молочне желе по підготовленій сухий тарі і після того, як воно стане кімнатної температури прибрати в холодильник до повної стабілізації
Желе можна подавати в креманках, стаканчиках або інших формах, в яких воно застигало, а можна занурити на пару хвилин формочку в гарячу воду і акуратно витягнути желе на тарілку. Це створює більше можливостей для ефектної подачі.
Рецепт приготування з варення
Вишневе, малинове або інше варення може стати основою освіжаючого літніх ласощів – желе з варення. Якщо в заготівлі будуть шматочки фруктів або цілі ягідки, вони додадуть десерту родзинки.
Перелік необхідних для желе інгредієнтів:
- 200 мл варення;
- 100 г цукру;
- 500 мл води;
- 25 г желатину.
Хід роботи:
- Підготувати желатин до подальшого використання (замочити і розпустити до рідкого стану) так, як вказано в інструкції на упаковці. Кількість води необхідне для його підготовки не враховано в переліку інгредієнтів.
- Варення залити вказаною в рецепті кількістю води, додати цукор і розмішати. Потім суміш прокип'ятити протягом 10 хвилин і охолодити приблизно до 50 градусів.
- З'єднати основу з варення і рідкий желатин, розлити все по формах і прибрати на чотири години на холодильник до повного застигання. Подавати з морозивом або збитими вершками, прикрасити гілочкою м'яти.
Готуємо зі сметани
Желе з сметани незаслужено вважається висококалорійним десертом, адже всупереч розхожій думці для його приготування ідеально підходить не жирна домашня сметана, а магазинний продукт з жирністю 15%.
Щоб приготувати ніжний сметанний десерт на желатині, будуть потрібні:
- 400 г нежирної сметани;
- 120 г цукру;
- 10 г ванільного цукру;
- 30 г желатину.
Черговість дій:
- Щоб цукор швидше розчинився в сметані, а желатин не згорнувся в ній грудочками, всі інгредієнти десерту завчасно дістати з холодильника, давши їм можливість нагрітися до кімнатної температури.
- Сметану збити з допомогою міксера в пишну масу, потроху додаючи ванільний і звичайний цукор.
- Коли все крупинки розійдуться в молочному продукті, пару ложок солодкої сметани перекласти в ємність з підготовленим рідким желатином, перемішати і з'єднати із загальною масою.
- Розкласти сметанне желе по креманкам і відправити в холод до застигання. Частина желе можна забарвити за допомогою какао в коричневий колір і викладати у форму, як різнобарвне тісто при випічці пирога «Зебра». Також можна зробити листковий десерт, чергуючи фрукти (будь-які, крім ківі і ананаса) і желе.
Сирне желе з желатину
Інгредієнти:
- цукровий пісок – 120 гр.
- желатин – 25 гр.
- сметана – 0,4 кг.
- молоко – 0,1 л.
- сир – 0,4 кг.
Сирне желе має свій рецепт з желатином, розглянемо його докладніше.
- Підготуйте сотейник. Всипте в нього желатин, влийте молоко. Засічіть близько півгодини, цей проміжок часу відводиться на набухання крупинок.
- Через зазначений час встановіть тару на плиту, прогрійте на ледачому вогні. Ні в якому разі не допускайте інтенсивного бурління. Потрібно лише посприяти розчиненню частинок.
- Далі сир протріть ситом, всипте до нього цукровий пісок і введіть сметану. Озбройтеся блендером, розбийте масу до однорідності.
- З обережністю влийте желатинову основу до сирному складу. Проведіть розфасовку по ємностей і приберіть в холод. Після закінчення декількох годин можна пробувати
Як зробити желе з соку
Для приготування желейною солодощі на сокової основі вам знадобляться наступні компоненти:
- фруктовий або ягідний сік – 1 л;
- желатин – 4 ч. л.
Як приготувати покроково желе з желатину з сокової основою:
- У склянку насипте желатинові кристалики, залийте соком доверху. Залиште на 20 хвилин, щоб желатин набряк.
- Змішайте субстанцію з іншою рідиною в емальованому посуді, помістіть на вогонь. Поки сік нагрівається, помішуйте його. Дочекайтеся початку закипання, щоб кристали розчинилися повністю.
- Готову прозору суміш розлийте по формах, остудіть при кімнатній температурі, поставте в холодильник до повного застигання.
Вишневе желе з желатину для торта
Інгредієнти:
- цукровий пісок – 60 гр.
- вишня – 0,2 кг.
- желатин – 15 гр.
- смородина – 50 гр.
- вода – 0,3 л.
Желе для торта робиться з желатину з додаванням ягід. Вивчіть рецепт.
- Беріть вишню заморожену або свіжу, головне, витягніть кісточки. Вишневу м'якоть з'єднайте з водою, поставте на плиту і тримайте після закипання 3-5 хвилин.
- Виловите плоди і відставте в сторону. В отриману рідину всипте цукровий пісок і желатин. Вимкніть плиту, розмішуйте до розчинення крупинок.
- Ягоди вишні і смородини викладіть по поверхні вашого торта. Залийте приготовленої желейною основою і чекайте застигання.
Журавлинне желе з желатином
Інгредієнти:
- желатин – 10 гр.
- цукровий пісок – 0,1 кг.
- вода – 0,1 + 0,4 л.
- журавлина – 170 гр.
приготування:
- Перед тим як зробити желе, замішати розчин з желатину і 0,1 л. води. Дайте крупинках разбухнуть, на це піде 35 хвилин.
- Тим часом займіться ягодою. Вона може бути свіжої або замороженої.
- Приберіть кісточки, вимийте м'якоть і перетворите в кашку блендером. Протріть ситечком. Пюре відставте в сторону, пізніше воно буде потрібно.
- Що залишився макуха з'єднайте з 0,4 л. води. Закип'ятіть, додайте цукровий пісок і чекайте його розчинення. Приберіть з плити.
- Злегка остудіть компот, потім процідіть і змішайте з желатинової масою. Якщо є що не розчинилися гранули, трохи прогрійте склад.
- Знову проведіть фільтрацію, використовуючи сито. Потім введіть сюди раніше відставлений пюре. Розфасуйте по склянках, дочекайтеся застигання, прикрасьте збитими вершками.
Полуничне желе з желатину
Інгредієнти:
- желатин – 15 гр.
- цукровий пісок – 0,2 кг.
- полуниця – 0,5 кг.
- вода – 170 мл.
Розгляньте, як приготувати дуже смачне желе з желатину і полуниці. Даний рецепт виключає всі питання.
- Ягоди промийте і позбавте від плодоніжок. Залиште на серветках, щоб рідина скла. Розділіть весь обсяг полуниці надвоє. Одну частину пюріруйте блендером.
- Ягоди з другої половини присипте цукровим піском і залийте водою. Встановіть на плиту, млоїте 3 хвилини після початку бурління.
- Отриманий компот зцідіть і з'єднайте з желатином, дайте крупицях розтанути. Самі ягідки помістіть в формочки.
- Пюре, отримане з першої половини, з'єднайте з желатином. Залийте масою ягоди і дозвольте десерту охолонути в холоді.
Ми розповіли у всіх подробицях, як зробити незвичайне желе з желатину. Керуйтеся вподобаним рецептом, щоб приємно здивувати рідних і порадувати дітлахів.
Всіх Вам благ!