Вівсяний кисіль давно зарекомендував себе як ефективний народний засіб при лікуванні багатьох хвороб, особливо шлунково-кишкового тракту. Правильно приготувати лікарський напій не так просто. Процес виготовлення вимагає деяких навичок і значного часу, але результат вартий очікування. Кисіль з геркулесу поділимося покрокові інструкції приготування.
Корисні властивості і показання до застосування
Завдяки корисного складу кисіль з вівсяних пластівців має потужний лікувально -оздоровче потенціалом:
- забезпечує організм комплексом вітамінів і мінералів, покращує роботу імунної системи;
- допомагає в боротьбі із зайвою вагою. Вівсяний кисіль застосовують для схуднення, так як напій надовго забезпечує відчуття ситості після прийому в якості дієтичного сніданку;
- очищає організм, виводить токсини і шлаки, усуває запальні процеси;
- позбавляє від закрепів, сприяє нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту;
- знижує рівень поганого холестерину;
- має омолоджуючі властивості, сприяє підвищенню фізичної і мозкової активності.
Дане дієтичне блюдо рекомендується включати в щоденний раціон харчування всім, хто зацікавлений в зміцненні здоров’я. Вівсяний кисіль, користь і шкода якого визначається індивідуально, дозволений для застосування в будь-якому віці.
Смачний і корисний продукт, приготований на основі перемелених зерен вівса або пластівців, містить в складі:
- вітаміни A і E;
- вітаміни групи B, PP;
- амінокислоти, лецитин, калій, магній, залізо, фтор і чималий список інших корисних речовин.
Напій показаний в якості дієтичного страви тим, хто бореться із зайвою вагою, і тим, кому важливо усувати наслідки згубного впливу алкоголю і нікотину. Корисні речовини в складі сприяють виробленню антитіл і гормонів, беруть участь в регенерації тканин.
Принципи приготування напою
Вівсяний кисіль з геркулесу готується не так, як звичайні ягідно-фруктові варіації корисного напою тягучою консистенції. Тут знадобляться перемелені зерна або пластівці, які наполягають для бродіння протягом певного періоду в залежності від рецепту. Вівсяний кисіль є однорідною масою, суботні ж має невеликі крупинки в тягучому складі.
Щоб приготувати вівсяний кисіль з геркулесу, пластівці або перемелені зерна заливають теплою водою і настоюють. Далі використовується рідка частина складу в якості основи дієтичного страви. Варять напій на повільному вогні до загусання протягом 10 хвилин, постійно перемішуючи дерев’яною лопаткою. Рекомендується приймати в свіжому вигляді, так як при зберіганні губляться корисні властивості і знижуються смакові якості продукту.
Старовинний класичний бабусин рецепт вівсяного киселю
Кількість інгредієнтів мінімально:
- пластівці “Геркулес” – 200 мл (1 склянка);
- вода – 500 мл (2,5 склянки);
- хлібні скоринки – 2-3 штуки;
- сіль;
- варення, ягоди, сироп, масло, мед.
час на підготовку: 15-20 хвилин.
час приготування: 25-35 хвилин.
Загальний час готування: 1 година. </p >
Кількість: 3 порції.
Живий вівсяний кисіль за старовинним рецептом був повноцінним стравою і міг замінити один з прийомів їжі. Густий і щільний, по консистенції він нагадував холодець або пудинг. Кисіль з вівсяних пластівців подавали з солодким варенням, медом, ягодами або з рослинним маслом, молоком. Свою назву блюдо отримало через легкої кислинки, що утворюється в результаті бродіння продуктів. Саме під час цього процесу в напої утворюються корисні елементи.
Як приготувати вівсяний кисіль за бабусиним рецептом:
- Вівсяні пластівці заливаємо водою, перемішуємо і додаємо хлібні шкоринки.
- Рада. Щоб приготувати простий і корисний напій треба використовувати пластівці “Геркулес”, але не кашу швидкого приготування.
- Ми залишаємо суміш в теплі для бродіння на добу.
- Рада. Вівсяний кисіль з пластівців готується в емальованому посуді, так як контакт з металом погіршує смак і значно зменшує лікувальні властивості страви.
- Після початку процесу бродіння і появи на поверхні бульбашок, ложкою обережно виймаємо з рідини хлібні шкоринки.
-
Рада. У кисіль з вівса додають кірки самого простого хліба, без добавок і консервантів. В цьому випадку процес бродіння почнеться значно швидше
- Емальований посуд закриваємо подвійним шаром марлі і по частинах виливаємо закваску.
- Акуратно віджимаємо суміш. Макуха нам більше не знадобиться.
- Одержаний настій по густоті можна порівняти з молоком.
- Додайте за смаком сіль і варіть на маленькому вогні, постійно помішуючи, до загусання.
-
Порада. Зазвичай процес варіння займає 10-15 хвилин.
- Розливають рідина в порційні ємності і залишаємо до повного застигання.
- Вівсяний кисіль для дітей прикрашаємо яскравими ягодами, шматочками фруктів, збитими вершками. Це зробить блюдо яскравим і апетитним.
Вівсяний кисіль для харчування при хворобах органів шлунково-кишкового тракту
Користь вівсяного киселю для організму відома з давніх часів. Цей дієтичний продукт використовують для харчування при хворобах органів шлунково-кишкового тракту. Вживають в лікувальних цілях натщесерце в теплому вигляді. Лікарі підтверджують користь даного продукту для організму. Наприклад, вівсяний кисіль доктора Момотова рекомендований при гастриті, панкреатиті, виразці шлунка.
Доктор використовує такі продукти:
- пластівці “Геркулес” грубого помелу – 300 г (2,5 склянки);
- пластівці “Геркулес” дрібного помелу – 50 г (0,5 склянки);
- кефір – 70 мл (0,3 склянки) ;
- кип’ячена вода – 2 л.
Час підготовки: 5 хвилин.
Час бродіння: 2 діб.
Загальний час: 2 діб.
Кількість: 15-20 порцій.
Кисіль з вівсяних пластівців приймають при гастриті з підвищеною кислотністю, для лікування підшлункової залози, для очищення організму, для шлунка і для печінки. Унікальність рецепту в тому, що з одних і тих же продуктів виходять дві рідини: з підвищеною і зі зниженою кислотністю.
Як зварити вівсяний кисіль:
- Змішуємо пластівці великого і дрібного помелу і висипаємо в скляну 3-х літрову банку.
- Рада. Пластівці повинні бути натуральні, а не швидкого приготування.
- Додаємо кефір і доливаємо воду.
- Рада. У банку буде йти інтенсивний процес бродіння, тому рівень рідини повинен бути на 3-5 см нижче горлечка.
- Накриваємо ємність чистою марлею і залишаємо в темному і теплому місці, наприклад біля батареї, на 2 дні.
-
Порада. На 2 добу на поверхні повинні з’явитися пухирці, які свідчать про що йде процесі бродіння.
- Проціджують суміш в чисту, краще скляну, ємність з кришкою. Цей склад має підвищену кислотність
- Вичавки повторно заливаємо 2 літрами кип’яченої води, інтенсивно перемішуємо і проціджуємо ще раз в іншу ємність. У нас вийшла суміш зі зниженою кислотністю.
- Лікування вівсяним киселем для хворих зі зниженою кислотністю проводиться першим складом, з підвищеною – другим, а при нормальній кислотності використовується суміші в рівних частинах
- Приготування лікувального киселю з вівсяних пластівців відбувається наступним чином: береться певна кількість підготовленої суміші необхідної кислотності і уварюється до бажаної густоти. За смаком додається сіль і цукровий пісок.
- Напій приймається теплим натще маленькими ковтками. Кожна порція повинна бути свіжоприготованою.
- Ємності з закваскою зберігаються в холодильнику 5-6 днів.
Кисіль їх геркулесу – рецепт бабусин
Справжній кисіль з геркулесу готуватися досить просто, проте не всі пам’ятають і знають рецепт, який використовували ще бабусі для приготування такої страви.
Даний продукт має дії на організм людини набагато краще, ніж будь-який засіб, що містить живі бактерії. Однак в даний час дуже рідко зустрінеш людей, які використовують дане блюдо для поліпшення стану організму.
Спосіб приготування
Для того щоб приготує кисіль, слід підготувати наступні інгредієнти:
- Вода один літр
- каша геркулес 500 грам.
- сіль
- один шматочок житнього хліба
Для приготування необхідно виконати наступні дії:
- У скляну ємність висипати пластівці геркулес, додати хліб, який необхідно попередньо розім’яти на шматочки, і все це залити водою. Отриману суміш перемішати і накривши марлею поставити в тепле місце для бродіння на 24 години.
- Через добу суміш повинна заграти, після появи на поверхні пухкого шару слід дістати залишки хліба. Взяти ще одну ємність, дно якої послати марлею і вилити туди закваску, віджати всю рідину.
- Для приготування страви необхідна саме рідина, залишки каші можна викинути.
- У рідину додати солі за смаком і поставити на повільний вогонь, варити протягом декількох хвилин, поки рідина не загусне. При варінні киселю слід постійно його помішувати, щоб уникнути пригорання і появи грудок.
- Після того як блюдо стане густим, необхідно зняти блюдо з вогню і розлити по невеликих піалках, прикрасивши зверху ягодами або скибочками фруктів. </Li >
Ця страва дозволено вживати як в холодному, так і в теплому вигляді, прекрасно поєднується такий кисіль з медом і варенням.
Рецепт для мультиварки
Можна зварити вівсяний кисіль за прискореною технологією в мультиварці. Для цього 300 г пластівців з цедрою 1 лимона заливають 1 л води, настоюють протягом 10 годин. Далі масу віджимають в чашу мультиварки, готують в режимі «Випічка».
Вівсяний кисіль для схуднення: рецепт
Кисіль з вівсяних пластівців використовується в дієтах для схуднення
- Кисіль з вівсянки – варіант дієтичного харчування для схуднення. Блюдо вважається низькокалорійним: в 100 г киселю міститься всього 80 ккал, тоді як традиційна вівсяна каша набагато перевищує калорійність: на 100 г крупи доводиться 389 ккал. Снідати киселем з вівсянки – значить ситно і корисно наситити свій організм корисними речовинами, вживаючи незначна кількість калорій.
- Використовувати кисіль можна і протягом дня: по 50 мл кожні три години. Його добре використовувати в якості перекусу і навіть замінити один прийом їжі. За дві години до сну не рекомендується приймати вівсяний кисіль щоб уникнути безсоння, так як напій «пробуджує» організм і є енергетичним коктейлем.
- З метою схуднення використовують традиційні рецепти приготування киселю Ізотова і Момотова. Вони особливо гарні для тих, хто крім бажання схуднути, мають проблеми зі здоров’ям шлунково-кишкового тракту і підшлункової залози. Існують і спрощені рецепти приготування киселю для схуднення.
Рецепт №1
Стакан вівсяних пластівців з ночі замочують 2 склянками теплої води. Вранці отриману масу проціджують і доводять до кипіння. Кисіль заправляють за смаком: маслом, сіллю, медом, корицею, ваніллю, горішками, родзинками, ягодами або шматочками фруктів.
Менш калорійні варіанти киселю – не заправляйте кисіль. Правда це не так смачно, але схуднення вимагає жертв.
Рецепт №2
- 100 г вівсяних пластівців (половину склянки) заливають на ніч 2 склянками молока.
- Вранці проціджують вівсяну масу і варять з рідкої фракції кисіль.
- За бажанням додають компоненти, що поліпшують смак киселю.
Вівсяний кисіль від Ангеліни Вовк
Вівсяний кисіль від Ангеліни Вовк багато в чому повторює класичний рецепт. Приготування відбувається в чотири етапи: замішування, закваска, фільтрація, відварювання.
Використовувані продукти:
-
- пластівці дрібного помелу – 400 г (3 склянки);
- кип’ячена вода – 1 л;
- чорний хліб – 1 шматок.
Час підготовки: 5 хвилин.
Час бродіння: 2 дня .
Загальний час: 2 дня.
Кількість: 10-15 порцій.
Приготування киселю з вівсяних пластівців:
- Вівсяні пластівці засипаємо в скляну 2-х літрову банку.
- Заливаємо геркулес водою.
- Рада. Вода повинна бути кип’яченою і мати кімнатну температуру.
- Перемішуємо інгредієнти.
- Шматок хліба розламуємо на кілька частин і додаємо в ємність.
- Рада. Хліб використовується чорний, без добавок.
- Банку закриваємо чистою тканиною з натуральних волокон.
- Розміщуємо ємність в тепле місце: біля батареї, на піч.
- Через 2 дні на поверхні утворюються маленькі бульбашки. Таким чином йде процес бродіння.
- Знімаємо тканину з банки і ложкою обережно прибираємо плаваючі шматочки хліба. Після цього енергійно перемішуємо рідина.
- На дно сита викладаємо марлю в кілька шарів і зливаємо закваску в каструлю. Набряклі пластівці акуратно віджимаємо.
- Ємність з процеженной рідиною ставимо на маленький вогонь. Постійно помішуючи, доводимо суміш до кипіння і вимикаємо.
- Гарячий напій розливаємо по порційних ємностей.
- Пити такий вівсяний кисіль не вийде, його їдять ложкою, як желе або пудинг. При цьому за смаком додають ягоди, мед, сироп.
Геркулесові кисіль на кефірі з чорносливом
Цей рецепт можна сміливо віднести до подвійно корисним страв. Геркулесові пластівці самі по собі роблять благотворний вплив на організм людини, а в поєднанні з кефіром є справжнім «лікарем» для хворого шлунка і кишечника. Щоденне вживання каші назавжди позбавить вас від проблем, пов’язаних з травною системою. Варити вівсяний кисіль – одне задоволення для господині, адже це швидко і зовсім не обтяжливо.
Інгредієнти:
- сіль – на ваш розсуд
- вівсяні пластівці – один стакан
- 250 мілілітрів води
- п’ять ложок не дуже жирного кефіру (рекомендуємо використовувати продукт не більше 2,5% жирності)
- 30 грамів розм’якшеного чорносливу
Спосіб приготування:
- Цей рецепт існує в двох видах – простому і більш складному. Давайте спочатку розглянемо перший варіант. Якщо ви вирішили приготувати кашу з ранку, природно, процедура не повинна зайняти багато часу.
- Тому залийте пластівці водою і поставте каструлю на середній вогонь. Варити блюдо потрібно не довше десяти хвилин, поки рідина не випарується.
- Додайте на свій розсуд трохи солі, цукрового піску або пудри, влийте теплий кефір і ретельно перемішайте.
- Потім розкладіть страву по порційних тарілках і посипте порізаним на дрібні кубики чорносливом. Останній, до речі, рекомендується заздалегідь замочити в окропі, щоб він розм’як.
- Переходимо до другого варіанту. Цей рецепт займе набагато більше часу, але результат вас теж приємно порадує. Для початку відваріть пластівці точно так же, як і в першому випадку.
- Потім відкиньте їх на друшляк і промийте під краном. Отриману кашу перекладіть в чисту трилітрову банку або каструлю і залийте заздалегідь відстояною водою.
- При цьому вона повинна бути вище пластівців лише на чотири сантиметри. Тепер накрийте посуд кришкою і приберіть її в тепле місце на два дня. Щоб прискорити процес бродіння, додайте кефір і за бажанням киньте в нього шматок чорного хліба.
- Після закінчення зазначеного часу подрібніть геркулесовую кашу з допомогою блендера, потім процідіть через дрібне ситечко або складену в кілька разів марлю. </Li >
- Тепер у вас є закваска, перелийте її в чистий посуд і відправте на кілька годин – приблизно на три-чотири – в холодильник. Коли суміш розшарується, верхню частину злийте, а нижню залиште. Саме на ній і слід варити кисіль.
- Робиться це в такий спосіб: підігрійте в мисці стакан молока (або води) і введіть в нього вівсяну закваску. Її кількість безпосередньо залежить від того, який густоти блюдо ви хочете отримати, зазвичай воно коливається від двох великих ложок до цілої чашки.
- На повільному вогні доведіть кашу до кипіння, при цьому не забувайте її регулярно перемішувати. Перед подачею посипте цукром і прикрасьте чорносливом, попередньо замоченому в гарячій воді. Якщо ви готували пісний кисіль, можете додати в нього оливкову олію. А з молоком добре поєднується згущене молоко, мед і варення.
З інжиром
Інгредієнти:
- Геркулес – 80 гр
- Вода – 1 л
- Сушений інжир – 3 шт
- Мед – 20 гр
- Кориця, кардамон і імбир (сушений) – по 1 щіпці
Покрокова інструкція:
- Залити овес водою і залишити на бродіння на ніч.
- Повільно томити на вогні не менше 1,5 годин.
- Процідити, додати спеції, мед і нарізану інжир.
- Перемолоти все блендером і відправити остигати кисіль з геркулесу в холодильник.
Калорійність – 44 ккал.
З обліпихою
Інгредієнти:
- Вівсяні пластівці – 90 гр
- Вода – 500 мл
- Обліпиха – 150 гр
- Апельсин – 1 шт
- Мед – 20 гр
Покрокова інструкція:
- Залити пластівці водою і залишити на ніч на бродіння.
- У настій влити сік одного апельсина, додати ягоди обліпихи і все перебити занурювальним блендером.
- Процідити отриману суміш через сито і варити чверть години до загустіння.
- Додати мед.
Напій можна пити як в теплом, так і в холодному вигляді.
Калорійність – 64 ккал.
Як і з чим подають страву
Сніданок з вівсянки – найкорисніший, особливо, якщо пластівці «Геркулес» приготувати у вигляді киселю. Корисне блюдо їдять в гарячому або холодному вигляді. Їм можна снідати чи вечеряти. Подають вівсяний кисіль і як самостійне блюдо з хлібом або печивом, і в якості доповнення до основного раціону.
Кисіль можна приправити медом, варенням, вершковим або топленим маслом. У нього можна додати свіжі фрукти і ягоди, а також прикрасити родзинками, горіхами і шматочками сушеного абрикоса – кураги.
До побачення!