Привіт мої дорогі читачі!
Брюссельська капуста виглядає дуже декоративно. Мариновані качани розкладають навколо. Їх нанизують на дерев'яні шпажки «вегетаріанського шашлику», чергуючи зі свіжими помідорами і запеченими грибами. Гостра капуста створить гармонійний смак з будь-яким. Сьогодні ви дізнаєтеся як засолити брюссельську капусту.
Вибір і підготовка брюссельської капусти
Вибираючи овоч, звертають увагу на зовнішній вигляд качанів. Колір листя повинен бути яскраво-зеленим, без темних плям і ознак гниття. Для вживання в свіжому вигляді та маринування підходять щільні маленькі або середні кочанчики. Смак у них ніжний і солодкий. Великі екземпляри часто гірчать.
Якщо овочі вологі і липкі, брати їх небажано: всередині вони часто бувають гнилими. В ідеалі брюссельська капуста повинна бути на гілці – так вона довше зберігає свіжість і смак.
Перед приготуванням у качанів зрізають кінчики і знімають верхні грубуваті листя. Потім промивають під краном або замочують в холодній воді на 30 хвилин. Підготовлену капусту сушать на кухонному рушнику і використовують за призначенням. Великі екземпляри розрізають на частини, щоб компоненти в банку виявилися приблизно одного розміру.
Довідка! Регулярне вживання овоча допомагає знизити рівень холестерину.
Як посолити брюссельську капусту
Вважається, що капустяні качани в буквальному сенсі цього слова здатні зцілити не тільки тіло, а й душу. Вони рятують від депресій, наповнюють силою, навіть прискорюють процес згортання крові. Регулярність вживання такого овоча можна порівняти з профілактичними заходами проти раку. Якщо є бажання забезпечити себе запасом вітамінів на весь рік, то розгляньте рецепт засолу.
Інгредієнти:
- капуста – 1 кілограм;
- вода – 1 літр;
- сіль – 1,5 – 2 великі ложки;
- морквина – 3 – 5 штук;
- цукровий пісок (дозволяється заміна на мед) – 1,5 – 2 ложки столові;
- зелень кропу, кмин, лаврове листя.
Спосіб приготування:
- Морквину слід почистити і помити, натерти на крупній тертці.
- Підготовчий процес капусти включає в себе її перегородку, промивку, видалення млявих листочків. Найбільші кочанчики розріжте на дві половинки, дрібні можна солити цілком.
- Капусту перемішайте з тертою морквою і покладіть в ємність. Для цього дозволяється використовувати скляну тару, але ідеальним типом є дерев'яний посуд. Капустяні шари перекладаються кропом і лавровими листками, пересипаються кмином. Чи не заборонено використовувати і інші спеції.
- Закип'ятити воду, розчиніть в ній сіль і цукор, залийте їй капусту.
- Якщо використовується дерев'яний посуд, її накривають лляним рушником, притискають кружком і накладають на п'ять днів вантаж. Скляну банку просто закупорюють пластмасовою кришкою.
Основна умова рецепта – капустяні качани не повинні знаходитися вище рівня розсолу. Для цього необхідно попередньо точно визначити його кількість.
Рецепт засолювання брюссельської капусти
Для такої заготовки необхідно відібрати найбільш щільні качанчики (рекомендований розмір – не більше чотирьох сантиметрів в діаметрі).
Інгредієнти:
- капуста – 1 кг;
- вода – 1 літр;
- сіль – 2 – 3 ложки.
Готуємо разом:
- Капусту перебрати, видалити пошкоджені листя і качани, промити.
- Підсолену воду довести до кипіння, бланшувати не більше трьох хвилин.
- Щільно уклавши в банки, залити солоною водою (гарячої).
- Банки накривають і стерилізують не менше сорока хвилин.
Зберігати таку заготовку необхідно в прохолодному місці.
Рецепт маринованої брюссельської капусти на зиму
Вам знадобиться:
- 500 г брюссельської капусти;
- 1-2 стебла селери;
- 1 ч. Л. солі;
- 2 ч. Л. цукру;
- 4-5 ст. л. 5-процентного оцту;
- чорний перець, зірочки гвоздики, листя смородини.
приготування:
- Капусту викладіть в киплячу підсолену воду, почекайте 5 хвилин і злийте відвар. В окрему каструльку складіть сіль і цукор, залийте свіжою водою.
- Закип'ятіть, додайте всі зазначені спеції і оцет, а потім загасіть вогонь. Скляну банку відповідного розміру простерилизуйте. Складіть в неї кочанчики капусти, залийте маринадом і герметично закрийте.
- Віднесіть її на балкон, в льох або поставте в дальній кут холодильника. Заготівля чекає свого часу, щоб виявитися на вашому столі!
- До речі, блюдо тільки виграє, якщо за пару хвилин до того, як погасити вогонь, додати в каструлю з капустою нарізаний тонкими смужками корисний болгарський перець, а потім замаринувати його разом з качанчики.
Існує і більш швидкий рецепт маринованої брюссельської капусти.
Для нього вам знадобляться:
- 1 кг кочанчиков;
- велика морквина;
- зубчик часнику;
- 3-4 ст. л. рослинного масла;
- стільки ж 9-процентного оцту;
- 30-40 г цукру;
- 2 3 ст. л. солі.
приготування:
- Качанчики переберіть, промийте, обірвемо верхні пожухлі листочки. Якщо капуста не дуже дрібна, розріжте кожну штучку навпіл.
- Тим часом закип'ятіть воду, всипте в неї підготовлену капусту і, поки вона буде знову закипати, очистіть і поріжте гуртками морквину.
- Додайте в каструлю і її. Через 2-3 хвилини відкиньте овочі на друшляк, не забувши зберегти відвар. Часник пропустіть через прес, додайте до капусти, перемішайте і перекладіть овочі в скляну банку. В 1 л залишився від капусти відвару всипте сіль і цукор, влийте масло, оцет і закип'ятіть суміш.
- Залийте капусту маринадом, нещільно прикрийте кришкою. Як тільки охолоне, приберіть заготовку в холодильник і дайте настоятися ще добу, а краще дві. І можете сміливо пробувати апетитне блюдо.
Смачне, з легким запахом часнику, корисне … Їм не варто захоплюватися лише тим, хто знаходиться на дієті при панкріатіте, на якій протипоказані будь-які маринади, або страждає іншими серйозними захворюваннями травного тракту. Всім іншим маринована капустка напевно сподобається.
Простий рецепт засолювання брюссельської капусти
Ще один простий метод заготівлі капусти брюссельської.
Інгредієнти:
- овочі – 1 кг;
- вода – 1 літр;
- сіль – 2 ложечки з верхом;
- лаврушка – кілька листочків;
- чорний перчик – 2 – 3 горошини.
- Для додання капусті твердого стану, її рекомендується перед приготуванням витримати протягом години в холодній воді.
- Далі її в підсоленому розчині проварюють кілька хвилин. При цьому в воду дозволяється додавати спеції і лавровий лист, щоб надати ароматний запах.
- Капуста викладається в банки, які наповнюються гарячим розсолом.
Заготівля залишається в кімнаті на пару днів, потім переміщається в прохолодне місце.
варіації рецепта
Крім класичного рецепту існують різні способи квашення і маринування. Господині додають моркву і гострий перець, помідори і суміш пряних трав. Такі заготовки гармонійно доповнюють м'ясні та рибні страви, супи і гарніри.
З морквою і гострим перцем
Пікантне блюдо підходить як гарнір до курки і яловичини. Воно доповнить смак м'яса острінкой і додасть йому насичений аромат.
Що потрібно для приготування:
- 600 г брюссельської капусти;
- 2 моркви;
- 2 перцю чилі;
- 2 л води;
- 60 г солі;
- 100 г цукру;
- 60 мл оцту 9%;
- 2 зубчики часнику;
- 1 гілочка розмарину;
- 100 мл рослинного масла.
Технологія приготування:
- Приготувати маринад: воду налити в каструлю, додати половину цукру і солі, перемішати. Часник очистити, нарізати тонкими пластинами і додати в маринад.
- Овочі ретельно промити і обсушити. Морква очистити від шкірки і нарізати кружечками. Капусту розрізати навпіл.
- Овочеву суміш всипати в каструлю, додати один подрібнений перець чилі. Варити 5 хвилин на повільному вогні без кришки.
- Розкласти заготовку по стерильним скляним банкам, в кожну додати розмарин, рослинна олія, що залишився перчик чилі і оцет. Залити маринадом з каструлі і закатати кришками. Загорнути в ковдру і остудити.
- Зберігати в прохолодному місці.
Солона з овочами
Для приготування такого овочевого асорті краще використовувати сезонні овочі – вони відрізняються насиченим смаком і максимальною концентрацією вітамінів і мінералів.
Список інгредієнтів:
- 1,5 кг брюссельської капусти;
- 500 г болгарського перцю;
- 200 г моркви;
- 700 г томатів черрі;
- 2 пучка селери;
- 3 бутончики гвоздики;
- 2 л води;
- 80 г солі.
Як засолити:
- Воду налити в каструлю і поставити на вогонь. Додати сіль і гвоздику, варити 10 хвилин.
- Капусту промити, відварити в підсоленій воді 4 хвилини і помістити в друшляк.
- Солодкий перець і моркву очистити і нарізати тонкими часточками.
- Селера промити і нарізати.
- У глибокий таз по черзі укласти капусту, помідори, морква і болгарський перець. Кожен шар посипати шматочками селери. Залити остиглим розсолом.
- Зберігати в тазу в холодильнику не більше 10 днів. Для більш тривалого зберігання розкласти овочеву суміш по стерильним банкам і закатати чистими кришками.
квашена
Квашені заготовки- це ефективна профілактика грипу та застуди в осінньо-зимовий період. Вони багаті на вітамін С, довго не псуються. Також квашені овочі – це відмінна вегетаріанська закуска.
Що потрібно для приготування:
- 500 г брюссельської капусти;
- 80 г кропу;
- 10 горошин чорного перцю;
- 5 зубчиків часнику;
- 120 г солі;
- 2 сушених перцю чилі.
Як квасити:
- Капусту промити, верхні листки прибрати. Маленькі качани готувати цілком, великі розрізати навпіл. Помістити в каструлю з підсоленою водою і варити три хвилини.
- Перекласти в банку або невеликий таз, додати очищені зубчики часнику цілком, кріп і перець чилі. Посолити і залити водою, в якій варилися овочі. Рекомендується використовувати велику сіль – вона рівномірно оживляти качани.
- Накрити чистим рушником, організувати гніт і залишити в теплому місці на три доби. Після закрити капроновою кришкою і прибрати в холодильник.
В процесі квашення може утворюватися піна, тому краще кожен день стежити за зовнішнім виглядом заготовок і прибирати піну дерев'яною лопаткою.
По-корейськи
Улюблена багатьма корейська кухня не залишила осторонь і брюссельську капусту. Гостре і пікантне блюдо готується швидко і не вимагає спеціальних кулінарних навичок.
Що потрібно:
- 1 кг брюссельської капусти;
- 400 г моркви;
- 1 перець чилі;
- 9 зубчиків часнику (можна додати більше до смаку);
- 2 лаврові листки;
- 50 г солі;
- 30 г цукру;
- 25 мл рослинного масла;
- 1 л води;
- 8 мл оцту 9%.
Як готувати:
- Інгредієнти промити. Капусту розрізати навпіл, часник очистити і пропустити через Часничниці. Чилі очистити від насіння і подрібнити. Моркву натерти на тертці по-корейськи.
- Овочі ретельно перемішати і розкласти по стерильним банкам.
- Приготувати маринад: воду змішати з сіллю, цукром і оцтом. Перемішати, додати рослинне масло і лавровий лист. Вилити маринад в банку, закатати в ковдру і остудити.
- Зберігати в прохолодному місці.
З томатами і селерою
Блюдо сподобається гостям пряним ароматом і яскравим кольором.
інгредієнти:
- томати – 500 г;
- брюссельська капуста – 300 г;
- солодкий перець – 1 шт .;
- стебловий селера – 2 шт .;
- часник – 3 зубчики;
- оцет 9% -й – 50 мл;
- цукор – 100 г;
- сіль – 40 г;
- вода – 2 л;
- чорний перець горошком – 3 шт .;
- гвоздика – 5 шт .;
- зелень (кріп, петрушка, кінза) – за смаком.
Як готувати:
- З води і столового оцту готують розсіл, заливають їм підготовлену капусту на 30 хвилин.
- Томати миють, протикають шкірку зубочисткою в декількох місцях.
- На дно чистих банок викладають зелень, очищений часник, перець соломкою і селеру, порізаний шматочками по 1 см.
- Зверху додають капусту упереміш з помідорами.
- Змішують розсіл зі спеціями, доводять до кипіння і заливають овочі. Банки закривають гвинтовими кришками і перевертають, загортають пледом.
З буряком і часником
Буряк забарвлює закуску в рожевий колір, а овочі без термічної обробки залишаються хрусткими.
Порада. Для приготування маринаду беруть тільки чисту фільтровану воду без сторонніх запахів.
інгредієнти:
- капуста – 0,5 кг;
- буряк – 1 шт .;
- вода – 250 мл;
- оцет 9% -й – 200 мл;
- цукор – 80 г;
- часник – 6-7 зубчиків;
- олія соняшникова – 150 мл;
- сіль – 60 г;
- чорний перець горошком – 5 шт.
приготування:
- Великі качани розрізають навпіл, маленькі залишають цілими.
- Буряк шаткують соломкою.
- Овочі складають в емальований посуд, додають часник, пропущений через прес, перемішують.
- Готують маринад з водою, оцтом, маслом, сіллю, перцем, заливають їм овочі. Зверху ставлять гніт (наприклад, дерев'яну дошку і трилітрову банку з водою) і залишають на добу в теплому місці. Кілька разів суміш перемішують.
- Закуску перекладають в банку, закривають і ставлять в холодильник.
З журавлиною
Як замаринувати капусту з журавлиною? Кисла ягода додасть пікантності. Така закуска заповнить нестачу вітаміну C.
Порада. Рецептуру солодких маринадів змінюють за смаком: замість рафінованого цукру додають тростинний або мед.
знадобляться:
- брюссельська капуста – 1 кг;
- журавлина – 300 г;
- вода – 2 л;
- оцет яблучний – 200 мл;
- цукор – 100 г;
- сіль – 80 г;
- гвоздика – 7 шт.
приготування:
- Качанчики бланшують в окропі 5 хвилин, перекладають в миску з крижаною водою.
- Журавлину ошпарюють окропом, дають воді стекти.
- На основі відвару готують маринад зі спеціями і оцтом.
- У чисту тару викладають качани упереміш з ягодами і заливають маринадом.
- Банки стерилізують під кришками на водяній бані 15 хвилин. Потім закочують, перевертають і залишають остигати.
З яблучним оцтом
Як консервант господині використовують яблучний оцет. Блюдо виходить кисло-солодким. Подають його на стіл охолодженим.
Що потрібно для приготування:
- 500 г брюссельської капусти;
- 200 мл яблучного оцту;
- 1 л води;
- 5 горошин чорного перцю;
- насіння гірчиці за смаком;
- 3 зубчики часнику;
- 2 лаврові листки;
- 80 г цукру;
- 30 г солі;
- запашний перець за смаком.
Як готувати:
- Капусту очистити від листя і розрізати на дві частини. Покласти в друшляк і промити теплою проточною водою, перемішуючи руками.
- Помістити в підсолену воду і варити на повільному вогні до м'якого стану. Перекласти в друшляк, обсушити, помістити в скляні банки.
- Очистити часник і додати до капусти.
- Воду змішати з яблучним оцтом, спеціями і прянощами. Перемішати, довести до кипіння і варити 5 хвилин.
- Залити маринад в банки і закрити кришками. Остудити. На зберігання прибрати в прохолодне і темне місце.
Деякі господині до цієї страви додають трохи білокачанної капусти – промивають і шаткують невеликими смужками. Для смаку і користі в рецептуру кладуть цибулю і моркву.
Помідори, засолені з брюссельською капустою і селерою
Рецепт незвичайний тим, що в приготуванні засолу використовуються помідори. Але смак відмінний!
Інгредієнти:
- томати – 1 кілограм;
- кочанчики брюссельської капусти – 2 кг;
- селера – 2 пучка;
- бутончики гвоздики – 5 – 6 штук,
- вода – 2 літри;
- сіль – три великі ложки.
Порядок приготування:
- Воду кип'ятимо, заклавши в неї сіль і гвоздику.
- Поки готується розсіл, перебираємо і ретельно промиваємо помідорчики.
- Капустяні качани обережно обрізаємо з загальних стебел, відварюємо в прісній воді не більше шести хвилин, даємо охолонути під холодною проточною водою, відкидаємо на друшляк, щоб стекли.
- Селера миється і нарізається.
- Для засолювання найкраще скористатися емальованому каструлькою. У неї послідовними шарами закладаються томати і капуста, кожен з яких прокидається шматочками селери.
- Овочі заливаються остиглим розсолом.
- Накрита кришкою каструля зберігається в холодильній камері не більше десяти днів.
Овочевий засолення готовий до вживання.
Брюссельську капусту заготовляють на зимовий сезон, а також смажать, тушкують і навіть запікають. Культура справді унікальна своїми смаковими відмінностями, здатна досить гармонійно поєднуватися з великою кількістю продуктів.
Приготована перерахованими способами капуста прекрасно зберігається, використовується в якості гарнірна страв або у вигляді закуски. На рассолах можна навіть готувати супи. Але якщо залишатися відвертими, то брюссельська капуста Але в приготованому вигляді вона виглядає зовсім інакше.
Для любителів кулінарних експериментів ми також підготували й інші, не менш цікаві варіанти заготовок: мариновані помідори, мочені яблука і консервовані маслюки.
Прості і зручні рецепти засолювання брюссельської капусти на зиму в домашніх умовах, з додаванням моркви, томатів, селери.
До побачення!