Заготовки на зиму з вишні (ТОП-10 рецептів)

Заготовки на зиму з вишні (ТОП-10 рецептів)

Заготовки на зиму з вишні: ТОП-10 рецептів. Беріть на замітку!

1. Варення з вишні з кісточками

Готувати таке варення потрібно з темнофарбованих плодів, для яких характерні інтенсивне забарвлення шкірки і м’якоті. Варення з кісточками має приємний мигдальним ароматом.

На 1 кг вишень візьміть 1-1,5 кг цукру і 1 склянку води.

Плоди промийте, висушіть, наколіть або занурте їх в окріп на півхвилини, потім залийте гарячим сиропом, приготованим з використанням половини необхідної кількості цукру.

Після заливки сиропом плоди залиште на 4-6 годин, потім сироп відокремте від плодів, додайте до нього половину цукру, що залишився і уварюйте протягом 10 хвилин.

У киплячий сироп перекладіть плоди і знову залиште на 5-6 годин. Після витримки ще раз злийте сиропу. Додайте до нього решту цукру і уварюйте протягом 10-12 хвилин. В кінці варіння сироп перекладіть плоди, залиште на 4-5 годин, після чого варення доварюють до готовності.

2. Варення з вишні з кісточками

На 1 кг ягід візьміть 1 до 1, 5 кг цукру (в залежності від кислотності ягід) і 1 стакан води або відвару з кісточок.

Промийте вишні, видаліть кісточки шпилькою або спеціальним пристосуванням, потім залийте гарячим сиропом і витримайте 3-4 години. Доведіть сироп до кипіння, варіть кілька хвилин і знову витримайте 5:00, після чого доварити варення до кінця.

3. Компот з вишні (спосіб № 1)

Для приготування сиропу візьміть на 1 л води 200-400 г цукру (в залежності від сорту вишні).

Банки заповніть промитими ягодами вишні до плічок, залийте холодним сиропом, помістіть в каструлю з холодною водою і поставте на вогонь. Щоб ягоди не лопнули і рівномірно прогрілися, воду до 85 градусів нагрівайте повільно і витримуйте півлітрові банки-10 хвилин, літрові — 15 хвилин. Загорніть банки кришками і переверніть догори дном до охолодження.

4. Компот з вишні (спосіб № 2)

Для приготування сиропу візьміть на 1 л води 300-400 г цукру.

Вишню, очищену від кісточок, покладіть в банки до плічок, залийте гарячим сиропом і при температурі 85 градусів стерилізувати: півлітрові банки-10 хвилин, літрові — 15 хвилин в киплячій воді відповідно 3 і 5 хвилин. Загорніть банки кришками і переверніть догори дном до охолодження.

5. Компот з вишні (спосіб № 3)

Для приготування сиропу візьміть на 1 л соку: 1 кг.ягід вишні 300-400 г цукру.

Вишню покладіть в банки, залийте сиропом, банки помістіть в каструлю з холодною водою і поставте на вогонь. Нагрійте воду до 85 градусів і витримайте півлітрові банки-10 хвилин, літрові — 15 хвилин. Загорніть банки кришками і переверніть догори дном до охолодження.

6. Компот з вишні (спосіб № 4)

На 1 кг ягід візьміть 300-400 г цукру.

Вишню без кісточок помістіть в емальований посуд, додайте цукор, накрийте кришкою, поставте на вогонь і, помішуючи, доведіть до 85 градусів, витримайте 5 хвилин, потім заповніть вишнею по черзі гарячі банки під саму кришку і негайно закатати.

7. Желе з вишні з яблучним соком

На 1 кг вишні візьміть 250 мл яблучного соку і 500 г цукру.

З вишні видалити кісточки і распарьте під кришкою з невеликою кількістю води. Потім масу протріть через сито або друшляк. Вишневе пюре змішайте з яблучним соком і цукром і варіть до готовності. Гаряче желе розлийте в банки.

8. Вишня у власному соку (спосіб № 1)

на півлітрову банку візьміть 1-2 столові ложки цукру.

Плоди після видалення кісточок відразу щільно укладіть в банки, можна пересипати їх цукром. Наповнені майже до країв банки накрийте кришками і поставте стерилізувати в холодну воду. Поступово нагріваючи воду, доведіть її до слабкого кипіння. З цього моменту банки стерилізують так: півлітрові банки-10 хвилин, літрові — 15-20 хвилин. Після закінчення стерилізації банки закрийте чистими кришками, загорніть, переверніть кришками вниз і залиште до охолодження. Поставлені в льох, вишні в такому вигляді можуть зберігатися кілька років, не втрачаючи смакових якостей.

9. Вишня у власному соку (спосіб № 2)

На 1 кг ягід візьміть 1 склянку цукру.

Плоди промийте, дайте добре стекти воді, видалити кісточки, помістіть в таз і пересипте цукром. Залиште вишню на 8-12 годин. Потім таз з плодами поставте на невеликий вогонь і поступово доведіть масу до кипіння, розлийте в ретельно вимиті і сухі прогріті банки, загорніть і переверніть кришками вниз. Зверху банки прикрийте рушником або серветкою і залиште до охолодження.

10. Вишня сушена солодка

Для сиропу візьміть на 1 л води, 800 г цукру.

Видаліть кісточки плодів і партіями опускайте їх в киплячий цукровий сироп. Варіть плоди 8-10 хвилин. Після цього відокремте їх на друшляку, дайте сиропу повністю стекти. Вишню викладіть на підноси і сушіть при температурі 35-45 градусів. Готові вишні повинні бути досить м’якими і еластичними. Зберігати їх потрібно в щільно закритих скляних банках.

Заготовки на зиму з вишні (ТОП-10 рецептів)

ТОП Кулінар - Кулінарний блог