Запечена курка на солі. Рецепт з фото

Запечена курка на солі. Рецепт з фото

Курочка виходить обалденно соковита з сухою хрусткою скоринкою. Куряча грудка настільки волога і соковита, що не віриться, що це куряча грудка звичайної запеченої курки. Рецепт настільки простий, що кінцевий результат просто вражає!

Інгредієнт:

  • Курка – 1 шт
  • Сіль — 1 пачка

Сіль висипаєте в форму з бортами. Сіль можна брати будь-яку-хоч дрібну, хоч велику, але бажано не йодовану (кажуть, що гірчить).

Курку миєте, обов’язково обсушують серветками або рушником, пов’язуєте ніжки (я скрутила смужку фольги і обв’язала їй — дуже зручно). На кінчики крилець можна одягнути рукавички з паперу або фольги. Тоді вони не підгорять і не будуть занадто сухими.

Курочку кладете на сіль спинкою вниз. Це обов’язково, щоб соки залишалися все в курці і не витікали на сіль.

Найголовніше в приготуванні цієї страви-це не пересушити курку. Тому розраховуємо час запікання. При 180°С повністю розморожений кг курки запікається 35 хвилин. На два кіло потрібно відповідно 1-1, 10.

Не раджу запікати при 200°С — шкіра може підгоріти і лопнути. Весь сенс цього рецепта в тому, що в духовці створюється щось типу соляної «сауни». Сіль забирає зі шкіри вологу, та стає сухою і хрусткою і вкриває курку як пергамент, не даючи волозі випаруватися з м’яса. М’ясо залишається дуже соковитим і ніжним, а надлишки вологи і сік накопичується всередині курки.

Отже, ставимо в гарячу духовку і забуваємо на годинку. Не бійтеся, що година для курки — це мало (знаю людей, які пересушували курку таким способом). У мене все прекрасно пропікається. Якщо сумніваєтеся-зубочисткою проколіть стегно-піде чистий, прозорий сік.

Смачного.

kurica_na_soli1

kurica_na_soli2

ТОП Кулінар - Кулінарний блог