Коли святкують ВСІХ СВЯТИХ. Сьогодні День Ангела святкує кожен із нас!

НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ.
Кожен із нас має від хрещення святе ім’я, а разом із ним – святого, якого ми називаємо своїм небесним Заступником. День пам’яті цього святого є іменинами, або ж – Днем Ангела, і завжди відзначається кожною віруючою людиною.

Коли святкують ВСІХ СВЯТИХ. Сьогодні День Ангела святкує кожен із нас!
Ця неділя – унікальний день, адже День Ангела святкує кожен із нас. Це – Неділя Всіх Святих. День цей є першою неділею після П’ятдесятниці і завершує цілий ряд Господніх Святкувань від Великодня до Трійці.
Це не є випадковим: адже, за влучною думкою святителя Інокентія, архієпископа Херсонського, те, заради чого Господь Ісус Христос був розіп’ятий, потім воскрес, потім вознісся на небо – це надання можливості піднятися на небо всьому грішному роду людському, для чого й умолив Христос Отця послати Духа Святого, а за Його допомогою, через одухотворення людина освячується Його Благодаттю, і може досягнути святості.
Тобто, заради того, щоб усі ми стали святими, і була потрібна велика Христова Жертва, Вознесіння, а потім і Сходження Святого Духа.
Вшановуючи цієї неділі Всіх Святих, що від віку просіяли, навіть тих, чиї імена нам невідомі, Церква показує, яким чином ми можемо досягти Царства Небесного.
“…Хто не візьме свого хреста і не піде за Мною слідом, той недостойний Мене”. Ці Євангельські слова, які в Неділю Всіх Святих лунають у православних храмах, розкривають нам таємницю того, яким чином звичайна людина може відкрити в собі образ і подобу Божу, обираючи жертовну любов і служіння ближньому замість власного “его”
“Отож кожного, хто визнає Мене перед людьми, того визнаю і Я перед Отцем Моїм Небесним; а хто зречеться Мене перед людьми, зречусь того і Я перед Отцем Моїм Небесним.
Хто любить батька чи матір більше, ніж Мене, недостойний Мене; і хто любить сина чи дочку більше, ніж Мене, недостойний Мене; і хто не бере хреста свого і йде слідом за Мною, той недостойний Мене.
Тоді Петро, відповідаючи, сказав Йому: ось, ми залишили все і пішли слідом за Тобою; що ж нам буде?
Ісус же сказав їм: істинно говорю вам, що ви, котрі пішли за Мною, при відновленні світу, коли Син Людський сяде на престолі слави Своєї, сядете і ви на дванадцятьох престолах судити дванадцять колін Ізраїлевих.
І всякий, хто залишить дім, або братів, або сестер, або батька, або матір, або жінку, або дітей, або землі заради імені Мого, одержить в стократ і успадкує життя вічне.
І багато хто з перших будуть останніми, і останні першими” (Мф. 10, 32:33; 19, 27:30).
Неділя Всіх Святих – в цьому році останній день, що передує початку першого літнього посту – Петрівки.
Зветься цей піст так, тому що днем його завершення є 12 липня, свято первоверховних апостолів Петра і Павла, а розпочинається він за тиждень після дня пам’яті сходження Духа Святого на апостолів, тому й справедливо назвати цей піст апостольським.
У першохристиянські часи він був призначений насамперед для тих, хто з будь-яких причин не постував під час Святої Чотиридесятниці – посту перед Великоднем. Згадки про цей піст зустрічаються, починаючи від ІІІ століття, а в IV він уже стає частиною загальноприйнятої традиції.
Святий V століття Лев Великий, пояснюючи богословські мотиви Петрівки, зауважував: “Після тривалого святкування П’ятдесятниці піст є особливо необхідний, щоб його подвигом очистити нам думки і зробитись достойними дарів Святого Духа”.
За уставом Петрівка не є суворою, і під час неї дозволяється вживати олію та рибу. Також нагадаємо, що вагітні жінки та малі діти від постування звільняються. До того ж ті, хто хворіє або важко працює, і тому не в змозі дотримуватись усіх харчових вимог Петрівки, також можуть дозволити собі вжиток скоромних продуктів – просто в цьому випадку, якщо є така можливість, варто попросити на це благословення у священика.
Розпочинаючи Петрів піст, не намагаймося сховатись за його зовнішніми атрибутами у вигляді пісних страв. Спробуймо пройти цей проміжок часу, максимально уважно до голосу Божого в нашому серці. І кожного разу, стоячи в храмі та вслухаючись у слова «Святая Святим», пам’ятаймо, що вони адресовані також і до нас. І хоча ми, на жаль, не “дотягуємо” до цього високого звання, усі ми покликані по благодаті Духа Святого саме до святості, синонімами якої, напевне, є вірність Богові і любов до Нього не зважаючи ні на що.
Христос посеред нас!

ТОП Кулінар - Кулінарний блог