Капустяний салат на зиму «Осінній»
Складові:
– Капуста білокачанна (краще сорт Слава) 5 кг.
– Морква 1 кг.
– Цибуля ріпчаста 1 кг.
– Перець болгарський червоний 1 кг.
– Цукор 350 гр.
– Сіль 4 ст. ложки з верхом.
– Оцет 9% 0.5 літра.
– Олія соняшникова 0.5 літра.
приготування:
Капусту, цибулю, перець порізати, моркву натерти. Все перемішати обережно, не м’яти !!!
Додати цукор, сіль, оцет і соняшникову олію ще перемішати.
Розкласти по банках, приминаючи кулачком. Через три дні закрити кришками і прибрати в холодильник.
Довго зберігається і смаку не втрачає.
2) Салат з капусти
Складові:
– 1 кг огірків
– 2,5 кг помідор
– 1, 5 кг перцю
– 1 кг моркви
– 2 кг капусти
– 1 кг цибулі
– 4 ст. л. солі
– 5 ст. л. оцту
– 1 пучок петрушки
– 700 гр рослинної олії
– 1 склянка цукру
приготування:
Морква очистити і натерти на тертці. Огірки помити і нарізати. Я подрібнити все на комбайні. Капусту нашаткувати. Цибулю нарізати тонкими півкільцями, я його теж подрібнити на комбайні.
Болгарський перець очищаємо і ріжемо соломкою. Помідори нарізаємо тонкими півкільцями. Ріжемо дрібно петрушку. Всі овочі перемішуємо у великій мисці. Готуємо маринад, змішуємо масло, цукор, сіль, оцет і їм заливаємо овочі.
Ще раз все добре перемішуємо. Салат укласти в банки і поставити стерилізувати, 1л банки – 30 хвилин, 0,5 лбанкі – 15 хвилин. Закатати і перевернути, поставити овочевий салат під ковдру. З цієї кількості продуктів виходить 7 літрових банок.
3) Капуста скоростигла
Складові:
– 2 кг білокачанної капусти,
– 1 свіжий огірок,
– 2 середні моркви,
– 1 болгарський перець.
приготування:
Нашаткувати капусту, на крупній тертці натерти моркву, дрібно порізати огірок і болгарський перець, добре все змішати, укласти щільно в 3-х літрову банку і залити киплячим маринадом.
Маринад для капусти:
– 1 літр води,
– 1 ст. ложка солі з гіркою,
– 3 ст. ложки з гіркою цукру,
– 1 ст. ложка 70% оцту.
1 літра маринаду досить для 3-х літрової банки з капустой.Прі подачі на стіл заправте капусту рослинним маслом і поріжте свіжу цибулю. Зберігати мариновану капусту в холодильнику. Багато не готуйте, завжди можна приготувати свіжу партію. З’їли і приготували знову.
4) Капуста по-гурійськи
Складові:
– качан білої капусти,
– буряк,
– часник,
– стручок гіркого перцю,
– чорний горошком перець,
– сіль,
– крутий окріп
приготування:
1. Ріжемо качан капусти шматками разом з качаном, буряк розрізаємо кружечками, чистимо часник, нарізаємо шматочками гірку перчин.
2. У глибоку каструлю складаємо шарами: шматки капусти, потім гуртки буряків, потім часточки часнику, і шматочки гір. перцю, перець чёр. горошком, і так кладемо шар за шаром щоб до країв каструлі куди ми все це укладемо залишалося ще вільного місця вгору близько 5 см.
3. Кип’ятимо в іншій каструлі воду і кладемо в неї сіль, розсіл повинен вийти трохи солоніша ніж ви вважаєте за краще солити бульйони перших страв.
4. Заливаємо гарячим розсолом укладені шари овочів, кладемо гніт у вигляді перевернутої догори дном тарілки і закриваємо кришкою. Через 4-5 днів капуста готова.
5. Розсіл з під неї схожий на буряковий квас і він теж оч. корисний для шлунково-кишкового тракту. Спробуйте приготувати, приємного вам апетиту!
5) Баклажани шматочками з капустою на зиму
Складові:
– баклажани – 1 кг;
– капуста свіжа – 1 кг;
– морква – 300 г;
– часник – 10 зубчиків;
– перець гострий – за смаком;
– перець чорний горошком – 10 шт .;
– сіль – 1,5 ст. л .;
– оцет 9% – 0,5 склянки (або за смаком).
– Сіль і оцет остаточно можна відрегулювати на свій смак.
приготування:
Спочатку потрібно приготувати баклажани. Для цього потрібно відрізати хвостики, помістити баклажани в каструлю з киплячою водою і варити після закипання 5-7 хвилин, не більше, щоб баклажани не переварити.
Зверху можна прикрити тарілкою, щоб баклажани не спливали і повністю все проварилися одінаково.Когда баклажани зваряться, викласти їх в миску і остудити.
Поки баклажани остигають, свіжу капусту тонко нашаткувати і скласти у велику міску.Морковь натерти на крупній тертці і додати до капусте.Пріготовіть гострий перець і часник.
Гострий перець дрібно нарізати, а часник пропустити через Часничниці. Часник і гострий перець додати до капусти з морквою. Також додати перець горошком. Все ретельно перемішати.
Також додати перець горошком і все перемешать.Остившіе баклажани нарізати кубиками приблизно в 2 см.Нарезанние баклажани додати в миску до інших овочів, додати сіль і оцет. Ретельно перемішати. Остаточно відрегулювати під свій смак вміст солі і оцту.
Перекласти баклажани з капустою в банки, прибрати в прохолодне місце на зберігання. Банки можна закрити поліетиленовими або кришками. А пробу можна знімати вже через тиждень.
6) Рецепт приготування маринованої капусти з кмином
Маринована капуста з кмином рецепт з фото 1-го кроку Цей салат готувати треба заздалегідь, так як йому тільки настоюватися треба три доби.
Зберігатися він теж не один день, а спокійно місяці три. Отже, щоб приготувати цей соковитий, хрусткий салатик нам буде потрібно: білокачанна капуста, одна велика морква або парочка невеликих, оцет, масло рослинне рафіноване, цукор, сіль і кмин. Кмин підходить до багатьох страв, і в маринаді він дуже до місця.
З капустини знімаємо верхні листки (вони частенько бувають брудні або пошкоджені). Качан з качана вирізаємо. Нарізаємо капусту, можна зовсім дрібно нашаткувати, можна побільше нарізати – справа смаку, я ріжу досить крупно.
Маринована капуста з кмином рецепт з фото 2-го кроку Моркву миємо, чистимо, натираємо на крупній тертці, додаємо до капусти.
Маринована капуста з кмином рецепт з фото 3-го кроку Тмину беремо дві чайних ложки (можна навіть трохи більше взяти), прогріваємо недовго кмин на сухій сковороді, потім додаємо його в миску до капусти з морквою.
Маринована капуста з кмином рецепт з фото 4-го кроку Потім додаю дві столові ложки цукру і столову ложку солі. Ложки насипаю без великого верху. Додаю оцет і рослинне масло без запаху.
Оцет беремо шестипроцентний, якщо в наявність дев’ятивідсотковий, то його варто розбавити водою, інакше салатик вийде занадто кислий (оцет підійде тільки столовий, яблучний, виноградний і тому подібні в цьому салаті недоречні).
Салат як слід перемішуємо і залишаємо при кімнатній температурі на три доби. Можна прикрити салат кришкою або тарілкою меншого діаметру, ніж миска, в якій салат, і поставити зверху невеликий гніт – ну, наприклад, літровий пакет молока.
Маринована капуста з кмином рецепт з фото 5-го кроку Через три доби розкладаємо наш капустяний салат по посуді, в якій його буде зручно зберігати (найпростіше – по скляних банках з гвинтовими кришками).
Капусту набиваємо достатній щільно, розсіл теж заливаємо в банки. Ставимо капустяний салат в холодильник, щоб охолов.
Маринована капуста з кмином рецепт з фото 6-го кроку На цьому салат готовий. Зберігаємо його в холодильнику, термін зберігання не дуже великий – місяці три, потім салат стає несмачним.
Подаємо маринований капустяний салат з кмином до столу з гарячою відвареною картоплею. Просто, смачно і дуже бюджетно.
7) Рецепт швидкого приготування цвітної капусти на зиму
Така капуста сама по собі дуже багата вітамінами і мікроелементами (пантотенова, фолієва, яблучна і лимонна кислоти, а також аргінін, лізин, вітаміни групи В, С, А РР), вона засвоюється краще білокачанної, оскільки в ній менше клітковини. І чому ж не приготувати її на зиму, щоб отримувати корисні речовини круглий рік?
Складові:
Капуста – 1 вилок
Лимон – 1 шт.
Вода – 1 л
Сіль – 10-20 гр.
Маринована кольорова капуста: 7 неймовірно смачних рецептів
Така капуста сама по собі дуже багата вітамінами і мікроелементами
приготування
Суцвіття поварити кілька хвилин у кислуватою воді;
Промити в холодній воді і дати повністю висохнути;
Розібрати на суцвіття, укласти в банки;
Залити холодним маринадом (вода і сіль);
Покласти по 2-3 скибочки лимона;
Стерилізувати 30 – 40 хвилин.
Закатати, перевернути, покласти «під шубу» дати охолонути.
Прибрати на зберігання в підвал або холодильник.
Смачного.