Млинці на сніданок, обід і вечерю печуть на кефірі, ряжанка, молоці і навіть млинці на воді. Залежно від рецептури вони можуть бути різними: тонкими і легкими для десерту або більш товстими, що дозволяє використовувати їх для фарширування.
Найчастіше готують страву на молоці. Тісто на його основі виходить не таким густим, а вироби випікаються більш тонкими. Щільність ж готового продукту не зменшується, оскільки молоко містить жири і білки. Виходять ніжні, смачні, мереживні млинці.
На молоці вони виходять більш легкі, ніж млинці на кефірі і більш еластичні, на відміну від приготованих на воді. Вони не рвуться, а при складанні конвертиком, не ламаються.
У даній збірці ви знайдете рецепти приготування ласого десерту – на дріжджах, кислому молоці, з додаванням окропу, кефіру. Млинці по ним виходить найрізноманітніші: тонкі, товсті, заварні, дріжджові, класичні – на будь-який смак!
Як приготувати тонкі млинці на молоці за класичним рецептом (на 1 літр)
Класичний варіант передбачає замішування тіста на одному літрі молока. Потім в рідку основу порціями додається борошно. Її раджу попередньо просіяти. Це необхідно для насичення продукту повітрям. В результаті тісто виходить більш легким.
Цукор можна додавати за смаком. Але врахуйте: чим більше цукру в тісті, тим більш гарні кольори набувають вироби. І краю у них зарум’янюється швидше. Солодкі млинці випікаються швидко, виходять тонкими, з апетитним золотистим рум’янцем.
Складові:
- Перемішаємо яйця з цукровим піском і содою веселкою. Для швидкості справи можете скористатися міксером.
- Подогреем молоко не вище 40 градусів, щоб було теплим. Вольем до яєчної маси.
- Почнемо підсипати просіяне через сито порціями борошно, щоб не виникало грудочок.
- Виходить тісто консистенції рідкої сметани. Залишимо постояти на столі хоча б 10 хвилин. В самому кінці заправимо тісто рослинним рафінованим маслом (без запаху) і добре вимішати.
- Як випливає розігріємо сковороду на плиті, смажена її тонким шаром соняшникової олії. Налив тісто ополоником, розподілимо його по всій поверхні.
- Смажимо млинець, поки краю не зарум’яняться, потім перевернемо на іншу сторону.
Обсмажуємо налисники на помірному або середньому полум’я вогню до красивої рум’яності.
- Так спечемо все налисники і складемо їх гіркою.
За бажанням, кожен млинець можете змастити невеликим шматочком вершкового маслечка. І відразу ж з запалу спека несіть на стіл. Смачного!
Правильний рецепт тонких дріжджових млинців на молоці в дірочку
Справжні млинці готують на дріжджах. Варіанти без цього компонента називаються «блинками». Сам по собі рецепт простий, але вимагає більше часу для підняття опари. Готове тісто має вистоятися під плівкою або рушником в теплому місці протягом 2-3 годин. Це необхідно для здійснення всіх процесів бродіння. Веде воно себе, як і звичайне дріжджове тісто для пирога. Я рекомендую 2-3 рази перемішувати його. Обсяг за цей час повинен збільшитися не менше, ніж втричі.
Печуть дріжджові млинці звичайним способом. Але саме тут виявляються всі переваги чавунної сковорідки.
Складові:
- У невеликій кількості злегка підігрітого молока (приблизно два ополоника від загальної кількості) розведемо дріжджі. Після додаємо цукровий пісок з сіллю і перемішати, поки кристалики не розійдуться.
- Вобьем яйце, наллємо молоко. Тепер можна сипати невеликими порціями просіяне борошно до отримання однорідного тіста. В кінці – наливаємо соняшникову олію.
Якщо у вас є міксер, використовуйте його, це значно прискорить і полегшить роботу.
- Тісто у нас дріжджове, вимагає отстойкі протягом 2-3 годин в теплому місці. Накриємо миску плівкою і поставимо в теплу воду. Процеси бродіння запустилися, і тісто вже через годину збільшилася в обсязі.
Тому посуд для замісу вибирайте глибоку і високу. За цей час необхідно кілька разів перемішати рідку масу.
- Через дві години млинцеве тісто стало повітряне і можна приступати до випічки млинців. Добре розпалює сковороду і злегка змащуємо маслом. Порцію тіста наливаємо ополоником і, повертаючи ручку в різні боки, розподіляємо його тонким шаром по дну.
- Відразу ж на млинці утворюється багато ажурних дірочок. Як тільки налисник зарум’яниться, перевертаємо його для обсмажування з іншого боку.
- Випікаються вироби швидко, буквально за півхвилини з кожного боку.
Легкі, повітряні, ажурні млинці готові. Подавайте їх з будь-яким солодким соусом: джемом, медом, згущеним молоком, кленовим сиропом, гарячим шоколадом.
Заварні млинці з дірочками на молоці і окропі – шалено смачні!
Такий варіант об’єднує гідності молочних млинців і заварних. Приготування має 2 особливості:
- спочатку порціями в суміш з борошном і яйцями додається молоко, щоб отримати однорідний склад без грудочок;
- перед випіканням суміш заварюється окропом. Гаряча вода полегшує виділення клейстеру з борошна, тому таке тісто вже наполовину готове. Випікається млинець в рекордно короткий час.
Для роботи ідеально підходить млинниця – спеціальна сковорода для налисників. Крім першого разу, її в подальшому не потрібно буде змащувати маслом
Складові:
- Віночком змішаємо сирі яйця, сіль і цукровий пісок до тих пір, поки маса не побіліє.
- Станом підмішувати просіяне борошно і підливати молоко, щоб вийшло тісто рідкої сметани.
- При безперервному помішуванні виливаємо окріп, і потім соняшникову олію. Вийде рідкуватий тісто, воно і повинно таким бути – нагадувати молочні вершки.
- На розпечену, з невеликою кількістю соняшникової олії сковороду, наливаємо порцію тіста. Обертаємо ручку, щоб воно розтеклося рівним шаром по поверхні.
При обсмажуванні млинчиків на помірному вогні, з одного боку вистачає 30-40 секунд. - А на другій стороні налисник смажиться в 10 разів швидше швидше – буквально за кілька секунд.
- Так проробляємо – з іншим тістом, поки воно не закінчиться.
Порада! Перед тим як взяти ополоником чергову порцію тіста, його слід перемішати.
Виходять тоненькі, неймовірно ніжні і шалено смачні млинці. Приємного чаювання!
Простий рецепт млинців на воді і молоці. покроковий рецепт
Щоб отримати надзвичайно тонкі ажурні млинці, в якості основи ми візьмемо суміш з рівних частин води і молока. Причому, тут використовується не окріп, а звичайна тепла кип’ячена вода. Тісто при цьому виходить рідке, при випіканні повітря легко вивільняється і виходять тануть у роті, ажурні млинці.
Воду з молоком краще змішати в окремому посуді, а потім вже з’єднувати з іншими інгредієнтами.
Складові:
- Вобьем яйця і змішаємо їх веселкою з цукром і сіллю. Воду з’єднаємо з молоком і влити в яєчну суміш.
- Поступово станемо вводити просіяне борошно, безперервно заважаючи веселка, щоб уникнути грудочок.
- Залишилося налити олію. Все ще раз вимішати і тісто для млинців готове. Воно досить рідкої консистенції.
- Добре розжарити сковороду і злегка змазати олією. Ллємо ополоником тісто – нехай воно розтечеться тонко на поверхні. Коли млинець підрум’яниться і стане золотистого кольору, перевертаємо на інший бік.
- Випікаємо налисники з іншого тіста і складаємо їх симпатичною високою гіркою.
Млинці виходять тоненькими і дуже смачними. До того ж вони універсальні: їх можна поставити як десерт до чаю, так і використовувати для млинцевих рулетиков з начинкою.
Як приготувати смачні тонкі млинці на кислому молоці
Кислий продукт поєднує в собі якості молока і кефіру. При скисанні кисломолочні бактерії виділяють кілька кислоти, а частина молочних білків згортається. У цьому способі приготування не потрібно гасити соду лимонною кислотою. Виділилася молочної кислоти досить, щоб утворити велику кількість бульбашок і зробити тісто повітряним. Тому млинці виходять дуже ніжними, легкими і смачними!
Складові:
- Вбиваємо два яйця у велику миску, додаємо цукровий пісок і сіль. Перемішуємо до однорідності.
- У кисле молоко додамо трохи менше однієї чайної ложки соди. Коли молоко почне шипіти, вливаємо його в яєчну суміш. Сюди ж наливаємо питну воду кімнатної температури, за обсягом в два рази перевищує кисле молоко. Вимішуємо веселкою, поки суміш не стане однорідною.
- Вводимо малими порціями борошно, весь час, працюючи веселкою. Можете використовувати для цих цілей міксер.
Залишимо млинцеве тісто постояти хвилин 15, потім влити олію і добре його вимішати. Отримуємо тісто – виду рідкої сметани.
- Розпалюються сковороду і, щоб перший млинець не вийшов грудкою, злегка її змащуємо олією.
- Наливаємо першу порцію тіста, розподіливши її тонким шаром по сковороді. Коли млинець підрум’яниться з одного боку, перевернемо його на іншу і знову станемо обсмажувати до золотистого.
- Млинці виходять супер тонкі, ніжні на смак і апетитні на вигляд. Приємного чаювання!
Готуємо товсті млинці з молока і дріжджів
Шанувальникам товстих еластичних балонів я пропоную наступний рецепт – на дріжджах. Опару ми будемо готувати на сухих дріжджах. Після їх розведення в теплому молоці, знадобиться не менше 1 години на дозрівання млинцевого тіста.
Особливістю цього рецепта є використання розтопленого вершкового масла замість соняшникової. За рахунок цього млинці набувають більш вершковий смак.
Консистенція тіста для товстих млинців досить густа, майже як для оладок. Цей варіант можна використовувати і для випічки тонких млинців: тоді при готуванні додайте половину кількості борошна, від зазначеної в рецептурі.
Складові:
- Приготуємо опару – в склянці молока розведемо половину чайної ложки солі, по чайній ложки цукрового піску і сухих дріжджів.
- Потім додамо склянку просіяного борошна і перемішати. Укутати махровим рушником і поставимо опару в тепле місце підходити на годину.
- В окрему миску вобьем яйця, додамо половину чайної ложки солі і три столові ложки цукрового песка.Прі допомогою міксера доведемо суміш до однорідної маси.
- Через годину опара збільшилася в обсязі, вольем дві склянки молока і розтоплене вершкове масло.
- Потім підмішати дві склянки просіяного борошна. Якщо ви хочете спекти більш тонкі млинці – вистачить і однієї склянки. Збиваємо суміш міксером і потім вливаємо яєчну суміш. Все старанно перемішуємо, тісто для млинців готове.
- Знову його укро рушником і залишимо дозрівати ще на одну годину.
- Добре розпечену сковороду змажемо маслом і відправимо ополоник тіста для випікання першого налисники.
- Обсмажуємо з двох сторін до золотистого. При бажанні кожен млинець можете змастити вершковим маслом.
Відео про те, як зробити млинці на молоці і кефірі
Пропоную вашій увазі ще один цікавий відео-рецепт приготування млинців на молоці, з додаванням в тісто кефіру і невеликої кількості соди. Остання, взаємодіючи з кисломолочним напоєм, додатково виділяє бульбашки повітря. Млинці виходять дірчасті, мереживні і дуже смачні.
І в кінці, хочу поділитися маленькими корисними порадами приготування вдалих млинчиків на молоці:
- вибирайте нежирне молоко або кефір. Домашній продукт можете розбавити мінеральною водою: тісто тоді виходить більш легким, так як відразу насичується повітрям;
- в суміш вливайте теплу рідину. При з’єднанні з гарячою водою або молоком яйця можуть згорнутися, і замість однорідного рідкого складу утворюється рідина з різнорідними грудочками;
- якщо готове тісто виявилося занадто густим, додайте воду.
- безумовно, для млинців потрібно купувати найсвіжіше молоко і яйця;
- випікати млинці можна на помірному вогні, проте сковороду до цього слід добре розігріти. Найкраще взяти чавунну. Звичайно, вона багато важить, але млинці на ній виходять – чудо: рум’яні, однакової товщини, з дірочками. Підійде також спеціальна сковорода – блинница.
Друзі, завжди рада бачити вас на сторінках свого блогу, пишіть коментарі, голосуйте зірочками, діліться сподобалися матеріалами зі своїми друзями, натиснувши на соціальні кнопочки, закладайте цікаві рецепти в закладки, щоб не втратити їх. З повагою, Любов.