Густе сливове повидло: з найпростіших сортів слив

Густе сливове повидло: з найпростіших сортів слив

Для сливового повидла найкраще підійде найпопулярніший і, в той же час, найпростіший сорт слив Угорка. Саме цей сорт слив відмінна основа для густого повидла.

У плодів сорту Угорка досить маленька кісточка, а м’якоті досить багато. Крім цього, підійдуть і будь-які інші сливи, у яких кісточка добре відділяється від м’якоті. В іншому випадку, підготовка слив до приготування повидла затягнеться і ви намучитеся вже на самому початку приготування.

Для приготування

  • Сливи – 3 кг.
  • Цукор – 1 кг.
  • Вода-0,5 склянки.

Приготування

Для початку, все сливи слід промити під проточною водою. Далі уважно перебрати і видалити зіпсовані. Адже якщо маленький шматочок гнилля потрапить в готовий продукт, він може зіпсує не тільки цілу банку, але і всю заготовку слив!

Густе сливове повидло: з найпростіших сортів слив

Далі вимиті сливи потрібно почистити-видалити кісточки, м’якоть разом зі шкіркою скласти у велику каструлю, в якій буде варитися повидло. Бажано, щоб каструля була емальована, керамічна або чавунна.

Шкурки на сливах залишити, тому що повидло готується досить довго: за цей час вона перетвориться в однорідну масу разом з м’якоттю.

Ставимо каструлю з переробленими сливами на вогонь, додаємо воду (це потрібно, щоб сливи відразу не пригоріли). Робимо маленький вогонь і варимо сливи протягом години. Потім додаємо в повидло цукор, перемішуємо і знову варимо повидло на маленькому вогні.

Повидло зі слив можна вважати готовим, коли воно стане густим і помітно увариться (в каструлі повинно залишитися приблизно 2/3 тієї кількості слив, яке ми брали спочатку).

Після чого закатати в заздалегідь підготовлені стерилізовані банки. Також можна закрити його в звичайних банках з закручуються кришками, але тоді зберігати банки варто в холодильнику або в холодному місці.

ТОП Кулінар - Кулінарний блог