вступ
Кабачкове лечо не вимагає спеціальних навичок і величезної кількості продуктів, тільки кабачок, перець, помідори і цибулю незамінні при приготуванні цієї заготовки. Багато домогосподарки додають моркву, баклажан, часник.
Вибираємо тільки стиглі помідори, якщо вам потрібно зробити більш густу консистенцію, частина томатів кладуть в кінці приготування. Смачне кабачкове лечо на зиму буде чудовим, якщо враховувати деякі рекомендації.
Лечо з кабачків – рецепт «Пальчики оближеш»
Це найсмачніший рецепт лечо, який у мене коли-небудь був. Можна сказати, що він найулюбленіший, тому в моїй збірці рецептів він зазначений як «Лечо – пальчики оближеш!»
Не скажу, що готувати його досить складно, але для цього, природно, потрібен час. Підготувати, помити, порізати, все зварити. Але на приготування будь-яких заготовок завжди потрібен час. Не випадково в народі є таке слово: «Влітку, один день – цілий рік годує». Я повністю згоден з цим.
А скільки літніх днів ми виділяємо спеціально для приготування різної смакоти до зими! І цей рецепт один з кращих.
Рецепт на чотири баночки по 750 грам.
Інгредієнти:
- гарбуз – 1 кг;
- Перець болгарський – 750 гр;
- помідори – 1,7 кг;
- часник – 75 гр (1 велика головка);
- гострий червоний перець – 0,5 – 1 шт;
- цукор – 100 гр;
- рослинне масло – 120 гр;
- сіль – 1 столова ложка;
- 70% оцтова есенція – 0,5 столових ложки.
Якщо ви готуєте закуску щоб відразу поїсти, то есенцію можна не додавати.
Також хочу відзначити, що до грамів не потрібно все вимірювати. У деяких місцях інгредієнта виявляється на 40 грам менше, в деяких – більше. Головне, що б різниця була не дуже очевидна. Тут все вивірено, щоб отримати той самий унікальний смак, який просто вразить вашу смакову фантазію.
приготування:
- Промийте всі овочі водою і дайте стекти, потім очистіть при необхідності. Якщо кабачок молодий, то можна зрізати тільки кінчики. Їх шкірка ще молочна і зовсім не тверда, тому вам не потрібно її чистити. І навіть більше, шкірка буде тримати форму при впливі тепла під час приготування. А якщо готувати з стиглих овочів, то очистити шкірку потрібно також при бажанні почистити середину. І, до речі, вага овочів в рецепті вже дано в очищеному вигляді.
- Очистіть перці від насіння і плодоніжок. З меленим перцем будьте обережні, і може бути навіть краще надіти рукавички, щоб сік не залишився на ваших пальцях.
- Для всіх заготовок вибирайте тільки стиглі, соковиті овочі. З них ви отримаєте гарні салати і закуски. Це головний секрет і не забувайте про це.
- Помідори також повинні бути м'ясистими і червоними, вони дають колір, і це важливо – будь-яку їжу оцінюють в першу чергу за зовнішнім виглядом і запахом.
- Видалити у томата плодоніжки і розрізати його на кілька частин, щоб було зручно крутити через м'ясорубку.
- Увімкніть м'ясорубку, спочатку пропустіть часник і мелений червоний перець, потім помідори.
- І ви можете покласти їх у велику каструлю почати приготування на слабкому вогні.
- Вони готуватимуться після закипання протягом 20 хвилин, і протягом цього часу ми будемо готувати інші компоненти і стерилізувати банки.
- Почнемо з банок. Їх необхідно помити і стерилізувати одним із способів. Я набираю в них трохи води, близько 100 – 150 мл, і ставлю мікрохвильовку на 3 хвилини. Кришки також кип'ятять в окремій каструлі протягом 10 хвилин.
- Але ви можете стерилізувати банки в духовці або на пару. Всі методи хороші.
- Банки можуть бути під різьбовими кришками і під тими, які будуть заходити за допомогою машини. Особливої різниці немає, обидва гарні.
- Порізати кабачки. У мене тоненькі молочні, і я вирішив показати свою творчу уяву. Я зробив довгі глибокі канавки з боків за допомогою ножа, а потім нарізала кружальцями. Вийшли милі квіточки. Їх буде приємно їсти, і на столі вони будуть виглядати не так банально, як звичайні кубики.
- Краще нарізати кружки товщиною 0,7 – 0,8 см, щоб вони встигли проваритися. А якщо гурток виявиться досить великим, то його можна розрізати на дві половини. Ми не викидаємо довгу соломинку, що залишилася після вирізання канавок, просто розрізаємо їх на дві-три частини і відправляємо в салат.
- Перець, краще взяти різних кольорів, нарізають довгою соломкою товщиною 1 см.
- Приємно, коли в салаті або закусці всі шматочки відчутні. Ви можете бачити, що ви їсте, і смак краще зберігається.
- Але в цілому це мої фантазії. Мені подобається, коли це не тільки смачно, але і привабливо виглядає! Ви можете нарізати овочі, як подобається вам!
- Тим часом пройшло 20 хвилин, поки помідор кипів. Ми не забуваємо про них, а постійно помішувати, щоб він не прилип до дна.
- Якщо у вас є дерев'яна лопатка для розмішування, це буде просто ідеальним. Вона не окислюється і нею легше перемішувати, овочі мінімально пошкоджуються.
- Покладіть до помідорів кабачки і червоний перець, відразу посоліть, посоліть, додайте цукор і масло. Ми додаємо оцет в кінці приготування, його час ще не настав.
- Овочів вийшло багато, і здається, що дуже мало помідорів. Не хвилюйтеся, сік дадуть кабачок і перець, і овочі трохи потім і осядуть.
- І щоб прискорити процес, накрийте каструлю кришкою. Періодично помішуйте овочі. Засікти час від закипання.
- Необхідно дочекатися, коли все добре закипить, до цього часу вже буде достатньо соку. З цього моменту ми засікаємо час.
- Це індивідуально. Чим дрібніше нарізані овочі, тим менше потрібно часу і всього 20 хвилин достатньо, щоб все було готово.
- У мене досить великі шматочки, і тому я буду готувати їх, точніше, варити на повільному вогні 35-40 хвилин. Готовність можна визначити по тому, що овочі стануть м'якими на вигляд і готовими на смак.
- Після варіння слід спробувати смак, всього достатньо. На цьому етапі ви можете додати сіль, цукор або червоний перець. До речі, я додав тільки половину стручка. На смак вийшло не дуже гостро, але перець відчувається.
- За п'ять хвилин до повної готовності додайте оцет. Половини чайної ложки буде достатньо. Не дивлячись на те, що обсяг вийшов великий, цього достатньо.
- Не вимикаючи вогонь, заповніть банки овочами і соусом. Розкладіть щільно і намагайтеся не залишати порожнечі. У разі їх виникнення видавлюйте їх чайною ложкою, опускаючи ручку уздовж стінки банки.
- Заповніть банку до верху, щоб не залишилося повітря. Протріть її різьблення рушником і щільно затягніть кришку. Зробіть те ж саме з усіма іншими банками.
- Потім переверніть їх кришку. Накрити ковдрою або пледом. Зберігайте цю позицію протягом 24 годин. Після закінчення часу приберіть в прохолодне, темне місце. Я завжди залишаю баночку, щоб поїсти відразу, не чекаючи зими. Це смачно! Недарма рецепт під назвою «Пальчики оближеш».
Лечо з кабачків з помідорами – рецепт без стерилізації
Цей рецепт непоганий, в тому сенсі, що ви повинні докласти мінімальні зусилля і стерилізувати потрібно тільки банки і кришки. Лечо з кабачків з помідорами настільки універсально, що їх можна їсти з кашею або макаронами, додавати в рагу з овочів або запікати м'ясо з кабачками.
Інгредієнти:
- Цукіні – 2 кг;
- Помідори – 2 кг;
- Перець болгарський – 0,5 кг;
- Перець гіркий – 1 шт;
- Цукор – 2 чайні ложки;
- Сіль – 1 столова ложка;
- Оцет 9% – 40 гр.
приготування:
- Помиті помідори, болгарський і гіркий перець подрібнюємо в м'ясорубці.
- Викладаємо в каструлю. Варимо на максимально високій температурі.
- Цукіні нарізати на тонкі кружальця, потім нарізати смужками. Ми не знімаємо шкірку з кабачків, намагаємося брати молоді кабачки, щоб не було стиглого насіння.
- З'єднуємо кабачки з помідорами.
- Додати сіль і цукор. Як тільки починає кипіти, ми зменшуємо вогонь до мінімуму. Лечо має варитися 40 хвилин. Постійно помішуючи.
- За кілька хвилин до готовності додайте оцет.
- А поки ми стерилізуємо банки і кришки. Ми поміщаємо готове лечо в простерилізовані банки і закриваємо гарячої кришкою. Закочує ключем і ставимо банки на кришки, дозволяємо їм охолонути. Лечо охололо, залишилося протерти банки і покласти їх в шафу.
- З цього розрахунку продуктів ми отримуємо 5 банок по півлітра і ще 250 гр в салатниці.
Приємного апетиту і творчого натхнення.
Лечо з кабачків, помідорів, перцю, моркви і цибулі – зимовий рецепт
А це ще одна дуже смачна закуска – лечо з кабачків. Він в основному готується з помідорів і солодкого перцю, але ми не знаходимо легких шляхів. Додамо кабачок, морква, цибуля, часник. Цей спосіб виготовлення не складний, навіть якщо у вас немає досвіду, вам не складе труднощів приготувати лечо за цим рецептом. Я можу з упевненістю сказати, що ви будете задоволені результатами.
Інгредієнти:
- Кабачки – 3 кг;
- Цибуля – 1 кг;
- Перець болгарський – 3 шт;
- Морква – 1 кг;
- Помідори – 3 кг;
- Часник – 1 головка;
- Рослинна олія – 0,5 склянки;
- Цукор – 4 столові ложки;
- Сіль за смаком.
Сезон заготовок на зиму в розпалі, і чому б не зробити ще один варіант кабачкової лечо, але тільки з перцем, морквою і цибулею. Більш того, сьогодні багато кабачків, і ми заготовили кабачкової лечо на зиму на славу. Цей салат можна подавати на стіл як холодну закуску або як гарнір до основної страви.
приготування:
- Спочатку давайте помиємо овочі і відріжемо все зайве.
- Морква слід натерти на крупній тертці, а кабачок, перець і цибулю слід нарізати маленьким кубиком, але не потрібно дрібнити. Якщо хочете, додайте трохи чилі.
- На томатах зробіть надрізи, залийте їх окропом на 1 хвилину. Потім різко охолоджують під холодною водою і очищають. Ми повинні розмолоти помідори в пюре, використовуючи блендер або м'ясорубку.
Рецепт кабачкової лечо з морквою і помідорами
Ще один крутий варіант, який я додаю в ваші рецепти. Такий солодкий салат не залишить байдужими ваших близьких і гостей. Спробуйте приготувати за цим рецептом, буде дуже смачно.
Інгредієнти:
- Кабачки – 2 кг;
- Помідори – 500 гр;
- Морква – 500 гр;
- Солодкий перець – 500 гр;
- Лук – 500 гр;
- Рослинна олія – 300 мл;
- Томатна паста – 200 гр;
- Цукор – 200 гр;
- Сіль – 2 столові ложки;
- Перець чорний мелений – 0,5 чайної ложки;
- Червоний мелений перець – 1/3 чайної ложки;
- 70% оцет – 2 чайні ложки.
приготування:
- Кабачки очистити від шкірки і нарізати невеликими кубиками. Моркву натерти на крупній тертці. Наріжте цибулю півкільцями. Помідори слід нарізати невеликими шматочками. Перець нарізати смужками. Покладіть всі овочі в каструлю і залийте рослинним маслом.
- Поставте каструлю на плиту і залиште на 20 хвилин, помішуючи. Потім додайте сіль, цукор, мелений перець і томатну пасту. Перемішати і тушкувати ще 20 хвилин під кришкою, на середньому вогні. В кінці додайте оцтову есенцію і вимкніть.
- Перекладіть лечо в стерильні банки, закатати кришки і переверніть їх. Загорніть в теплу ковдру і залиште до повного охолодження.
Мій улюблений рецепт – кабачкове лечо з рисом без оцту
Також спробуйте такий дивовижний салат з рисом. Просто приголомшливо. На всі випадки життя це завжди виручить. З перерахованих інгредієнтів виходить 6 літрів лечо. Спробуйте, це дуже смачно.
Інгредієнти:
- Кабачки – 3 кг;
- Помідори – 3 кг;
- Морква – 1 кг;
- Цибуля – 1 кг;
- Перець – 3 шт;
- Часник – за смаком;
- Рис – 0,5 кг;
- Олія – 0. 5 склянки;
- Цукор – 4 столові ложки;
- Сіль за смаком;
- Спеції – за бажанням.
приготування:
- Поставте каструлю з водою, доведіть до кипіння і висипте рис. Варити до напівготовності. Злийте воду через сито.
- Кабачки, перець і цибулю наріжте кубиками. Моркву натерти на крупній тертці. Зніміть шкірку з томатів і подрібніть їх за допомогою блендера.
- Вилийте помідори в каструлю, додайте нарізаний або пропущений через прес часник і доведіть до кипіння. Потім додайте цукор, сіль і рослинне масло. Доведіть соус до кипіння і варіть 5 хвилин.
- Далі слід додати підготовлені овочі, розмішати і варити 15-20 хвилин, не забуваючи перемішати.
- Потім додайте відварений рис і варіть 45 хвилин на слабкому вогні. В кінці приготування ви можете додати свої улюблені спеції, якщо хочете.
- Помістіть готове лечо в стерильні банки, закрийте кришки і переверніть як зазвичай. Загорнути в ковдру і залишити до охолодження. Зберігати в прохолодному місці.
Лечо з цукіні і болгарського перцю на зиму з томатною пастою
На мій превеликий подив, я пропоную вам заготовку з томатною пастою. Я не люблю томатну пасту і рідко додаю її в їжу. Але цей салат вразив моє серце. І тому що я ділюся рецептом з вами. Готувати як завжди дуже просто.
Інгредієнти:
- Цукіні – 2 кг;
- Солодкий перець – 5 шт;
- Помідори – 10 шт;
- Лук – 10 шт;
- Томатна паста – 350 гр;
- Цукор – 180 гр;
- Сіль – 1 столова ложка з гіркою;
- Рослинна олія – одна столова ложка;
- 9% оцет – одна столова ложка;
- Вода – 1 літр.
приготування:
- Як і будь-який приготування, ми починаємо з того, що моєму овочі. Спочатку наріжте кабачок, середніми кубиками.
- Далі чистимо перець, потім нарізаємо його скибочками, кубиками, соломкою, як забажаєте. Додати до кабачків. Нарізаємо цибулю півкільцями і помістили його в ємність до кабачків і перцю. Беремо помідори, розрізаємо навпіл і далі нарізаємо кубиком.
- Візьміть глибоку миску, налийте літр води і поставте на вогонь для нагріву. Як вода нагрілася, насипте столову ложку солі. Додаємо цукор, масло і томатну пасту, все ретельно перемішуємо, поки цукор і сіль не розчиняться у воді. Додаємо столову ложку оцту, не забуваємо ретельно перемішати. Покладіть кабачки в ємність і доведіть до кипіння, як тільки вони закиплять, накрийте кришкою і дайте їм кипіти протягом 10 хвилин.
- Додайте цибулю, перець, помідори. Робимо це акуратно, не пошкодивши овочів, тому обережно занурюйте їх в томатну пасту (в сік). Накрийте кришкою і дайте овочам проваритися 10-15 хвилин.
- Готовий салат викладаємо в стерилізовані банки і закочує. Перевертаємо на кришки, накриваємо теплою ковдрою і даємо охолонути.
Готово! Порадуйте своїх близьких своїми успіхами.
Гостре лечо з кабачків на зиму
Лечо з кабачків для любителів гострих закусок, єдиний мінус в тому, що їх не можна пропонувати дітям. Щоб лечо не перетворилося в ікру, кабачки не сильно подрібнюється, для цього досить відміряти ширину зрізу 1-1,5 см. Гостроту дадуть часник і перець чилі, їх кількість можна варіювати. Видаліть з помідор шкірочку заздалегідь.
Інгредієнти:
- кабачки – 1 кг;
- часник – 1 головка;
- солодкий перець – 2 шт;
- гострий перець – 2 шт;
- томатна паста – 0,5 склянки;
- вода – 250 мл;
- масло – 50 мл;
- оцет – 1 столова ложка;
- сіль – 2 столові ложки;
- цукор – 0,5 склянки.
приготування:
- Очистити і нарізати овочі. Розвести томатну пасту в воді.
- Додайте масло, доведіть до кипіння.
- Додайте нарізаний часник, перець і кабачки.
- Готувати 30 хвилин.
- Покладіть сіль, цукор, оцет.
- Розлити в банки, закатати.
Лечо «Тещин язик» з кабачків
Найбільш популярним рецептом для лечо є «Тещин язик», назва була дана за зовнішню схожість скибочок з мовою. Щоб їжа була привабливою, бажано покласти солодкий червоний перець. Деякі господині кладуть квасолю, але її потрібно підготувати, зварити до напівготовності. Дуже довгі скибочки розрізати навпіл.
Інгредієнти:
- кабачки – 1 кг;
- баклажан – 0,5 кг;
- томатна паста – 250 мл;
- перець сладкій- 0,5 кг;
- часник – 1 головка;
- перець гострий – 1 шт;
- сіль – 4 столові ложки;
- вода – 0,5 л;
- оцет – 50 мл.
приготування:
- Нарізати перець на смужки, подрібнити часник.
- Цукіні нарізати слайсами.
- Змішайте томатну пасту, воду, сіль і цукор, довести до кипіння
- Додати овочі.
- Готувати 30 хвилин.
- Додайте оцет.
- Перелити лечо в банки.
Солодке лечо в томатному соусі без перцю і оцту
Якщо попередній рецепт був розрахований на любителів гострих закусок, то це альтернатива ласунам.
Трохи відійдемо від звичайного смаку лечо і видалимо з рецепта болгарський перець і цибулю. Величезна кількість моркви додасть солодкість кабачків.
Щоб зберегти його взимку, ми замінимо оцет лимонною кислотою. Візьміть невелику кількість, яка не буде відчуватися в страві, але захистить його від бродіння.
Інгредієнти:
- кабачок – 2 кг;
- морква – 800 гр;
- цибуля – 400 гр;
- помідори – 1,6 кг;
- рослинне масло – 90 мл;
- вода – 110 мл;
- цукор – 0,5 склянки;
- сіль – 1,5 столові ложки;
- лимонна кислота – 7 гр (1 столова ложка);
- часник – 2 великі головки.
приготування:
- Почнемо з приготування помідор: помити овочі та обрізати всі пом'яті місця. Очищаємо їх від шкірки. Для цього залийте їх окропом, почекайте 5 хвилин і видаліть плівку. Потім м'якоть подрібнити за допомогою блендера.
- Додати сіль в томати, розвести цукор і лимонну кислоту. Видавити часник і залити масло і воду. Нагріваємо, кип'ятимо і видаляємо піну.
- Інші інгредієнти будуть обсмажені. Вилийте масло в каструлю і нагрівайте його так, щоб з'явився сірий димок. Тоді овочі будуть смаженими, а не тушкованими.
- Порізати моркву і обсмажити.
- Наріжте цибулю півкільцями і обсмажте окремо від моркви.
- Кабачки нарізати кубиками й обсмажити окремо.
- Шарами кабачки, моркву і цибулю поміщають в простерилізовані банки і заливають соусом.
- Ми поміщаємо банки в миску з гарячою водою, накриваємо кришками і стерилізуємо 25 хвилин з моменту закипання води.
- Акуратно дістаньте банки з киплячої води і негайно закатати кришки. Якщо овочі відстоялися, і банку не заповнена до країв, то необхідно додати киплячу воду.