Мочені яблука користь і шкода для здоров'я, рецепти

вступ

Яблука: без сумнівів, це не тільки смачний, але і досить корисний продукт. І багатьох цікавлять питання про те, як зберегти ці фрукти взимку. Природно, існує багато варіантів зберігання цього продукту, але мочені яблука стають все більш популярними: корисність такої страви по-справжньому величезна.

Склад мочених яблук

Спосіб приготування мочених яблук може бути найрізноманітнішим. Залежно від використовуваної технології і інгредієнтів, концентрація цукрів і кислот в продукті змінюється.

Мочені яблука користь і шкода

Але, оскільки при мочіння не відбувається термічної обробки, практично всі вітаміни і мінеральні речовини, що містяться в свіжих фруктах, залишаються і в мочених. Тобто можна сказати, що набір необхідних властивостей плодів при мочіння практично не змінюється.

Ми розглянемо склад вітамінів і мінералів продукту більш докладно.

До складу плода входять наступні вітаміни (кількість дано на 100 г):

 • Вітамін А – 5 мкг;
 • PP – 0,4 мг;
 • Група B (всього понад 200 мкг);
 • С – від 8 до 50 мг;
 • D – 0,02 мг;
 • Е – 0,2 мг;
 • К – 2,2 мкг.

Склад мікроелементів плода виглядає наступним чином:

 • калій – 0,278 г;
 • фосфор – 0,011 г;
 • йод – 2 мкг;
 • цинк – 105 мкг;
 • натрій – 0,026 г;
 • кальцій – 0,016 г;
 • магній – 9 мг;
 • залізо – 2,2 мг;
 • кобальт – 1 мкг;
 • марганець – 2 мг;
 • мідь – 100 мкг;
 • хром – 4 мкг;
 • цинк – 105 мкг;
 • селен – 0,3 мкг;
 • фтор – 8 мкг.

До складу 100 г яблук входять також близько 1,5-2 г спиртів і близько 1,5 г молочних і інших кислот. Зміст харчових волокон може досягати 1,8 м Кількість води складає близько 85 м

Калорійність мочених яблук становить від 32 до 48 ккал на 100 г.

Харчова цінність розподіляється за такими типами:

 • білки і жири: 0,4% кожен;
 • Вуглеводи – 9,8%.

Характеристика процесу замочування яблук

Мочіння: заготівля продуктів для тривалого зберігання з метою заощадження, примноження корисних якостей. Цей метод досить старий, він використовується рідко і, крім того, він ефективний і недорогий. Властивості отриманої їжі можуть посилити користь фруктів.

Під час замочування відбувається два типи бродіння: молочно – кислотне і спиртове.

Мочені яблука користь і шкода

Бродіння молочно – кислотне: анаеробні бактерії переробляють цукор в молочну кислоту, яка служить хорошим консервантом. Завдяки цьому фрукти не гниють, вони не розкладаються. Молочна кислота підвищує харчову цінність продуктів, але не приносить користі для організму.

Спиртове бродіння: дріжджі, що містяться в фруктах, перетворюють цукор в етиловий спирт, який може бути неприємним на смак, бути шкідливим для чутливих людей.

Під час обробки виділяється велика кількість вуглекислого газу, який насичує їжу. Винний спирт з вуглекислим газом надає продуктам свіжість, незвичайний смак і корисні властивості.

Корисні властивості мочених яблук

Постійне споживання продукту сприяє поліпшенню самопочуття. На що ще впливають харчові компоненти і які їхні властивості?

Корисність мочених яблук для організму людини:

 1. Рослинні волокна і клітковина стимулюють шлунково-кишковий тракт, стимулюють апетит і прискорюють секрецію панкреатичного соку.
 2. Велика кількість пектинів, органічних кислот, моносахаридів позитивно впливає на організм в цілому.
 3. Аскорбінова кислота своїми властивостями стимулює імунну систему проти бактеріальних, грибкових і вірусних захворювань. Ця ж речовина має протизапальну дію, забезпечує корисність при загостреннях.
 4. Кальцій є профілактичним компонентом остеопорозу та інших уражених кісток, але в надлишку він завдає тільки шкоду.
 5. Вітамін А, що міститься в достатній кількості в мочених фруктах, сприяє зміцненню волосся і нігтів, покращує їх характеристики.
 6. Група вітамінів В надає позитивний вплив на стан нервової системи.

При більш частому вживанні мочених яблук поліпшується моторика кишечника. Фрукти містять багато вітамінів С, Е, Р, РР, які приносять користь для здоров'я людини, але не варто перевантажувати їх організмом, так як це може створити протилежний ефект. Пробіотиків в таких продуктах більше, ніж в йогуртах.

Мочені яблука користь і шкода

Мочені яблука можуть як принести користь для здоров'я, так і нашкодити йому, і це залежить від організму людини, його сприйнятливості до компонентів.

Є багато в продукті:

 • тіамін (вітамін В1);
 • рибофлавін (вітамін В2);
 • нікотинова кислота (вітаміни В3 або РР);
 • піридоксин (вітамін В6);
 • фолієва кислота (вітамін В9);
 • кобаламин (вітамін В12);
 • залізо;
 • йод;
 • магній
 • мідь;
 • хром;
 • цинк.

У яблуках стане вдвічі більше кальцію, якщо їх замочувати з горобиною. Цей інгредієнт віддає свою частину вітамінів яблукам, покращуючи їх властивості.

Насичений таким чином продукт вносить свій внесок у зміцнення скелета, людського хребця, в той же час, будучи профілактичним засобом проти захворювань кістково-м'язової системи. Здоровим людям шкоди не принесе.

Що відбувається при мочіння

В процесі мочіння відразу відбувається два типи бродіння: молочно – кислотне і спиртове. Анаеробні бактерії перетворюють цукру, що містяться в яблуках, в молочну кислоту.

Це не просто хороший консервант, який не дасть продукту зіпсуватися. Харчова добавка під назвою E270 міститься в якості консерванту практично у всіх молочних продуктах, що гарантує її безпеку.

Мочені яблука користь і шкода

Вона використовується для виготовлення товарів для дітей, навіть найменших.

Винні дріжджі, що містяться у всіх ягодах і фруктах, перетворюють натуральний цукор в етиловий спирт. У цьому випадку виділяється велика кількість вуглекислого газу. Частина його залишається в яблуках. Через його смаку вони здаються гострими.

Корисність мочених яблук Антонівка

Ці фрукти можна і потрібно вживати не тільки в «сирому» вигляді. Мочені яблука цього сорту не менше корисні. Вони містять таку ж кількість пектину і вітамінів, але при мочіння втрачають кислотність.

Як такі, вони можуть вживатися навіть людьми з гастритом. Крім того, корисність цього антоновського десерту полягає в тому, що, з'ївши його, людина отримує велику дозу вітаміну С, який, як відомо, допомагає боротися з інфекціями і зміцнює імунну систему.

Чи корисні квашені яблука при схудненні

Плоди з низьким вмістом калорій, тому вони відмінно підходять для людей, які дотримуються суворої дієти. Вони містять комплекс необхідних речовин, які підвищують працездатність шлунка і допомагають очистити організм.

Мочені яблука користь і шкода

Для прискорення схуднення рекомендується вживати від 2 до 3 штук в день.

Чи корисно дітям є мочені яблука

Так, вони не тільки насичують організм дитини аскорбіновою кислотою, яблука, зброджувані зі спеціями, листям чорної смородини і вишні викликають апетит, і для багатьох це якість цього продукту дуже важливо.

Чи корисні яблука при діабеті

Мочені фрукти містять менше цукру, ніж свіжі, тому професіонали дадуть ствердну відповідь на питання, чи корисні при діабеті яблука. Було виявлено, що квашені фрукти і овочі відмінно знижують рівень цукру в крові.

Мочені яблука користь і шкода

Це пов'язано з тим, що цукор в цих продуктах вже окислен бактерією до кислотного стану, тому в яблуках дуже мало вуглеводів. Цукор надходить на «харчування» дріжджів, стимулюючи процес бродіння. Таким чином, вимочені фрукти на смак не такі солодкі, як свіжі, але кислі.

можливу шкоду

Кислота, яка у великих кількостях міститься в готовій страві, забезпечує її тривале зберігання і володіє багатьма корисними властивостями, але в той же час може і нашкодити організму.

Зокрема, підвищена кислотність шлункового соку свідчить про те, що такі фрукти слід вживати з обережністю. Закуска може також викликати погану реакцію у людей, які страждають алергією на аскорбінову кислоту.

Мочені яблука користь і шкода

При наявності виразок, гастриту та інших проблем з травною системою слід утримуватися від вживання цієї страви, по крайней мере, в період загострення. Втім, слід мати на увазі, що свіжі фрукти в таких випадках набагато більш небезпечні, ніж квашені.

Зі сказаного можна зробити конкретний висновок: варто відродити колишню любов до квашені яблукам. Така заготовка дозволяє не тільки зберегти, але в чомусь і підвищити корисні властивості свіжих фруктів, чого можна досягти дуже рідко.

Не забувайте, що при правильному приготуванні після закінчення бродіння ваш урожай придбає новий, набагато більш запам'ятовується, багатий і особливий смак завдяки ароматним спецій, доданим в бочку.

Способи приготування мочених яблук

Мочені яблука бувають трьох видів: солодкі, кислі, прості. Всі вони мають чудовий смак і вітаміни і мінерали, необхідні для людського організму.

Найбільш поживними є солодкі яблука. Тому вони не рекомендуються людям, які стежать за своєю фігурою. Найменша кількість цукру міститься в звичайних і кислих фруктах.

Як підготувати яблука до мочені

Якщо ви зацікавлені в тому, як зробити мочені яблука, ви повинні розуміти, що далеко не всі види цих фруктів придатні для приготування подібним чином. Найдосвідченіші люди рекомендують використовувати для цієї мети сорт «Антонівка». Титовка, аніс і пепінка теж підійдуть. Обов'язково всі яблука повинні бути добре визріли, але в той же час міцними.

Мочені яблука користь і шкода

Чи не мочіть свіжозібране фрукти: яблука повинні відлежатися в холодному, темному місці від 1 до 2 тижнів. Тільки після цього їх можна перебрати і помити. Ні в якому разі не можна мочити фрукти з ушкодженнями, оскільки навіть найменші дефекти можуть привести до псування всіх яблук!

До речі, для мочіння вам знадобиться дерев'яна бочка і гніт (дерев'яний круг або тарілка, на яку кладуть вантаж). Існує три види мочіння: звичайне, кисле і солодке. Вибирайте будь-який рецепт, орієнтуючись на те, який смак мають набути ваші фрукти.

Мочені кислі яблука в банках

Найбільш поширений метод приготування кислих яблук – це використання для мочіння скляних банок. Для цього потрібно ретельно вимити яблука і покласти їх в банки.

Мочені яблука користь і шкода

Для приготування заливки необхідно розчинити 120 г цукру і стільки ж солі в 10 л води. Залийте яблука потрібною кількістю розчину і закрийте пластиковими кришками. Їх слід зберігати в сухому, темному і холодному місці.

Яблука мочені з медом і м'ятою

Природно, ви можете приготувати і солодкі мочені яблука. Корисність цього продукту буде величезною, так як деякі додаткові інгредієнти збільшують цілющі властивості фруктів.

Для виготовлення вам знадобиться:

 • стиглі яблука;
 • зелене листя вишні, червоної смородини, м'яти;
 • вода;
 • мед;
 • кухонна сіль;
 • солод або житнє борошно.

Мочені яблука користь і шкода

приготування:

 1. Для початку покладіть на дно банки листя смородини. Покладіть зверху два шари яблук і накрийте їх листям вишні. Далі йдуть ще два шари яблук, шар м'яти і ще яблука. Поверх плоди слід накрити листям рослин (тут можна використовувати різні) і покласти дві гілочки свіжої м'яти. Покрийте яблука кружком і помістіть вантаж зверху.
 2. Далі можете почати робити розсіл. Розчиніть 200-300 г меду в 10 л теплої кип'яченої води, додайте 100 г солоду або житнього борошна, а також 150 г кухонної солі. Залийте яблука розсолом, не знімаючи з них вантаж.
 3. Тримайте фрукти в розсолі протягом 4-6 тижнів. Добре, якщо в приміщенні підтримується постійна температура: 15-18 градусів за Цельсієм. Варто зазначити, що в міру мочіння рівень води буде знижуватися; в таких випадках необхідно буде приготувати додаткову кількість розсолу. Рівень води не повинен опускатися нижче кола з вантажем.

Варто відзначити, що існують і інші рецепти мочених яблук. Зрештою, ви можете використовувати різні прянощі і спеції для мочіння, включаючи лаванду, гірчицю, корицю і т.д. Все залежить від ваших особистих смакових переваг.

Приготуємо яблука з капустою

Кислі яблука можна також приготувати з овочами.

Основними інгредієнтами є:

 • 3 кілограми яблук (рекомендується брати не дуже великі фрукти),
 • 4 кілограми білокачанної капусти,
 • 2-3 моркви.

приготування:

 1. Спочатку наріжте капусту, натріть моркву і перемішайте овочі. Додайте 3 столові ложки солі і дві столові ложки цукру в «салат».
 2. Відіжміть овочі вручну, поки сік не почне виділятися, і залиште на 1-2 години.
 3. Тепер помістіть продукти шарами: шар овочів внизу, шар яблук вгорі і т.д. Нижній і верхній шар – це капуста з морквою. Зверху покрийте все цілими листям капусти. Залийте інгредієнти вичавленим капустяним соком.
 4. Якщо соку недостатньо, ви можете приготувати маринад: в склянці холодної кип'яченої води розчиніть столову ложку цукру і солі.
 5. Щоб яблука вийшли смачними, тримайте їх при кімнатній температурі протягом перших двох тижнів, а потім перенесіть в прохолодне темне місце ще на два тижні.

Зберігання мочених яблук

Щоб готові мочені плоди не перекісает, їх слід помістити в холодне місце. Ємність для зберігання повинна бути з дерева, пластика, скла або емальований. Щоб розсіл вийшов якісним, ви повинні дезінфікувати весь посуд, обдаючи її окропом. Нормальна температура зберігання становить від 4 до 6 ° С.

Щоб продукт не псувався, в процесі «дозрівання» цвіль і піну необхідно регулярно видаляти з поверхні суміші і додавати свіжу кип'ячену воду. Рекомендується дезінфікувати гніт один раз в тиждень. Якщо це камінь, його ошпарюють окропом, а глечик з водою можна промити содою і простерилізувати.

Скільки мочених яблук можна з'їсти, не завдаючи шкоди здоров'ю

Не забувайте, що процес бродіння у фруктах ще не закінчений і не повинен перетворювати шлунок в місце, де бродіння триватиме.

Людина зі здоровим шлунком і кишечником може споживати до півтора кілограмів мочених яблук в день. Але така кількість продуктів не слід вживати за один раз, краще розподілити його на 3-4 прийоми їжі. Через це ймовірність неприємних наслідків від вживання мочених яблук буде значно знижена.

Мочені яблука користь і шкода

Якщо вживання яблук відбувається на тлі якого-небудь захворювання, пов'язаного з шлунково-кишковим трактом, то щоденне споживання яблук має бути обмежена 2-3 штуками.

Важливо! При захворюваннях шлунково-кишкового тракту (гастрити, виразки і т.д.) дозволяється вживати до 3 плодів на добу в лікувальних цілях, але не більше 1 плода на прийом їжі і ні в якому разі натщесерце!

Кому мочені яблука протипоказані

Препарат протипоказаний людям, які мають такі захворювання:

 • гастрит;
 • виразкова хвороба шлунка;
 • язва дванадцятипалої кишки;
 • панкреатит;
 • підвищена кислотність шлунка;
 • коліт.

Крім того, не рекомендується їсти квашені яблука людям, що страждають на алергію на свіжі фрукти.

ТОП Кулінар - Кулінарний блог