Привіт, друзі!
Соління огірків холодним способом має ряд переваг перед іншими рецептами. Це справжня знахідка для тих, хто любить справжні квашені овочі. Багатьох домогосподарок буде радувати той факт, що в цьому методі немає стерилізації, що особливо важливо в жарку пору року. Отже – огірки солоні рецепт холодним способом в даній статті.
традиційний рецепт
Холодний метод має кілька переваг перед гарячим. По-перше, це швидше і зручніше не потрібно кип'ятити воду. Крім того, холодна вода зберігає всі необхідні речовини в огірках, а окріп знищує деякі з них.
Ще більшість любителів солінь переконані, що такі огірки смачніше і ароматні. Нарешті, є практична сторона питання – мариновані огірки на зиму можна помістити в будь-яку банку, не побоюючись, що буде тріщина через окропу.
На підставі розрахунку ми беремо інгредієнти в такій кількості.
Інгредієнти на трьох літрову банку:
- 1,5 кг середніх овочів (10-15 см в довжину);
- 1,5 літра води;
- 3 столові ложки солі без гірки;
- одна чайна ложка цукру;
- трохи горошин перцю;
- кілька парасольок кропу.
приготування:
- Банки попередньо повинні були бути стерилізовані шляхом витримування в мікрохвильовій печі протягом 3-4 хвилин або в киплячій воді протягом 10-15 хвилин. Сам рецепт дуже поширений і складається з наступних кроків:
- Успіх будь-якого рецепту – це вибір хороших інгредієнтів і відповідність рецептом. Для початку необхідний ретельний відбір огірків. Вони повинні бути одного розміру, з досить темною, але не дуже жорсткою шкірою.
- При солінні огірків холодним способом рекомендується брати джерельну або колодязну воду. Інший варіант – перевірена бутильована вода, або відфільтрована. Ви також можете приготувати розсіл на основі водопровідної води, але краще відстоювати її в протягом дня.
- Потім воду наливають в банку, кладуть спеції і трави.
- Потім огірки кладуть досить щільно в банку і заливають водою, щоб рівень повністю покрив вміст.
- Дайте настоятися 2-3 дні при кімнатній температурі в темному місці – наприклад, під столом, накритим щільною тканиною. Протягом цього часу огірки будуть бродити, після чого на поверхні з'явиться піна, що є нормою.
- Піну потрібно видаляти, а воду додавати по кілька столових ложок. Через 3 дні загортаємо залізними кришками або накриваємо капроновими і ставимо зберігатися в підвал або в холодильник.
Під капронову кришку (без оцту)
Раніше був описаний маринад на 1 літр води. Так що концентрація солі там однакова. Рецепти засолювання пропонують безліч варіантів спецій. Це залежить від вашої кліматичної зони. Але незамінним інгредієнтом є кріп. Решта на ваш розсуд.
Склад на 1 літрову банку:
- лист хрону – 1 шт;
- огірки – 600 гр;
- часник – 1 зубчик;
- кроповий парасольку – 1 шт;
- вишневий лист – 1 шт;
- естрагон – 1 гілочка;
- запашний перець – 3 горошини;
- чорний перець – 5 горошин;
- гострий перець – 1 стручок.
- розсіл:
- вода – 1 літр;
- сіль – 2 столові ложки без гірки (50-60 г).
приготування:
- Замочіть огірки в холодній воді на 1,5 години. Це необхідний крок, тому що ці овочі швидко втрачають вологу. І коли вони замочуються, вони заповнюють її. Якщо цього не зробити, вони будуть поглинати розсіл, і банку буде неповною. І це погано впливає на термін зберігання. Адже овочі, що залишилися без розсолу, швидко покриваються пліснявою і стають м'якими.
- Ретельно вимийте все листя і гілки і витріть їх рушником. Кладемо це на дно. Якщо є довгі або великі листя, наприклад, хрін, їх можна розрізати ножем або подрібнити вручну.
- Розрізати на три частини зубчики часнику. Додаємо горошинки перцю і стручок гострого. При бажанні його можна нарізати.
- Замочені огірки вимити і висушити. Ми не будемо відрізати кінці. Укладаємо овочі в банках. Перший шар краще укладати вертикально, найбільші плоди. Таким чином, поміститься максимальну кількість.
- Потім приготуйте розсіл. Для цього розчиніть сіль в гуртку води.
- Чистою холодною водою, наповнити банку овочами до половини і влити розсіл. Потім знову додаємо воду до самого верху. Вода повинна бути чистою, відфільтрованої. А найкращим варіантом буде використання води з джерела або свердловини.
- Закриваємо кришками банки і прибираємо на зберігання.
- Через чотири дні ми дістаємо банки і дивимося, скільки було потрібно розсолу огіркам і чи потрібно додавати рідину. Якщо потрібно, налийте ту ж концентрацію: 2 столові ложки солі на літр води.
Це важливо, тому що на огірках, які не покриті розсолом, може утворитися цвіль і стати м'якими. При правильному засолі ваша консервація може бути в підвалі років зо два.
Асорті із огірків під капроновою кришкою
Цей рецепт дає можливість приготувати кілька різних солінь в одній банці: цілі огірки, терті огірки для солянки і зелень, використовувані для заправки салатів – додати капусту і моркву
Інгредієнти:
- огірки – з розрахунком, що половина повинна бути натерта;
- листя смородини;
- листя хрону;
- зелень кропу;
- зубчик часнику;
- суха гірчиця;
- кухонна сіль.
приготування:
- Натерти половину огірків на середній терці.
- Нарізати зелень, змішати з сіллю.
- Укласти в банку шарами: спочатку терті огірки, потім цілі, зверху посоленную зелень, посипати гірчицею.
- Закрийте кришку і помістіть в темну кімнату.
Гострі огірки під капроновою кришкою на зиму
Дати огіркам пікантність допоможе червоний перець. Намагайтеся не перестаратися, інакше гострі огірки будуть дуже вогняними. Дубове листя і хрін додадуть хрускіт огірків.
Інгредієнти:
- свіжі огірки;
- 1 4 чайної ложки гірчичного порошку;
- дубове листя;
- листя хрону;
- кропові парасольки;
- 1 2 стручки гострого перцю.
Для розсолу:
- 60 гр солі;
- 1 літр води.
приготування:
- Вимийте всі компоненти.
- Помістіть огірки щільно в банку.
- У банку покладіть два кропового парасольки, 1 хріновий лист, 2 дубових листа, гірчицю.
- Гострий перець нарізати невеликими скибочками, розкласти в банки. Розбавте сіль у воді до повного розчинення, залийте банку маринадом – щоб повністю покрити огірки.
Огірки «Як бочкові»
Це один з найпоширеніших рецептів. Не у всіх є можливість солити овочі в справжніх дубових бочках, але той же аромат можна повторити.
Інгредієнти:
- огірки – 2 кг;
- часник – 4 зубчики;
- лист хрону – 1 шт;
- кріп (парасольки) – 2 шт;
- запашний перець (горошок) – 5-7 шт;
- сіль – 60 гр;
- вода – 1,5 л.
приготування:
- Покладіть часник і перець на дно банки.
- Покладіть огірки зверху.
- Овочі накрити листям хрону і кропом.
- Посипати сіллю.
- Залийте склянкою холодної води до верху.
- Щільно закрийте банки нейлоновими кришками.
- Зберігайте консервацію в прохолодному темному місці.
Огірки під градусом – з горілкою
Ми назвали цей рецепт так, тому що він зроблений з міцним алкогольним напоєм. У нашому рецепті використовується горілка. Вона дає овочам незвичайний смак. Допомагає продовжити термін зберігання.
Давайте подивимося на наш рецепт з алкоголем. Він давно використовується і практикується. Наші бабусі використовують його і помічають невимовний смак маринаду.
Інгредієнти:
- Огірки – 1 – 1,5 кг;
- Листя вишні – 6 – 7 штук;
- Листя хрону – 3 – 4 штуки;
- Кріп – 3-4 парасольки;
- Часник – 2-3 зубчики;
- Перець – 4-5 горошин;
- Горілка – 50 гр;
- Вода – 1,5 літра;
- Сіль – 3 столові ложки.
приготування:
- Перед тим як солити, огірки впорядкувати, добре промити. Замочіть їх у крижаній воді на кілька годин.
- Поки займаємося приготуванням банок. Ми беремо трилітрові банки і моєму їх з додаванням соди. При такому способі миття їх можна не стерилізувати.
- Ми починаємо складати наші овочі в банку, чергуючи з травою. Додайте приправу рівномірно за смаком. Далі готуємо розсіл, використовуючи воду і сіль, зверніть увагу, щоб вся сіль розчинилася. Заповніть банки розсолом і залиште трохи місця для горілки.
- Налийте горілку і щільно закрийте кришку. Таке соління в холодному місці може зберігатися до двох років.
Хрусткі огірки без оцту на зиму
Ви не пробували такі огірки. Вони просто божественно смачні. Аромат віє здалеку. Цей рецепт назавжди залишиться у вас.
Інгредієнти:
- Огірки – 1,5 – 2 кг;
- Зелень – за смаком;
- Гострий перець – 1 – 2 шт;
- Вода – 1,5 літра;
- Сіль – 3-4 столові ложки;
- Чорний перець горошком – 3 – 4 шт.
приготування:
- Почнемо з підготовки банок, миття та їх стерилізації, як зазвичай, для консервації. Ми моєму банки під проточною водою і заливаємо їх окропом на 5 хвилин. Через 5 хвилин злийте воду.
- Гарненько моєму огірки. Залийте овочі крижаною водою і залиште на пару годин.
- Зелень, яка вам потрібна, також ретельно миється. Я використовую листя смородини, хрін, кропові парасольки. Викладаємо приготовлену зелень в банки.
- Розріжте гострий перець на дрібні шматочки. Розкладемо його по 1 – 2 штуки.
- Ми починаємо робити розсіл для огірків. Залийте сіль водою. Розмішайте до повного розчинення. Сіль повинна бути кам'яною. Йодована для засолу не підходить. З-за занадто дрібної солі огірки можуть стати м'якими. Тому ми будемо використовувати середній розмір без добавок.
- Чергуйте листя з огірками, заповніть банку. Заповніть наші банки цим розсолом, не доливаючи трохи до краю і просто накрити кришкою. Процес бродіння триватиме від 4 до 5 днів.
- Дайте настоятися близько 3-4 діб при температурі від 20 до 25 градусів. Чи не перетримуйте. Так як ви можете зіпсувати.
- Чи можемо перевірити готовність, подивившись на колір розсолу. За замовчуванням він буде прозорим. Непотрібний осад осідає на дно банки.
- Наступний крок – злити розсіл і промити вміст банки, бажано робити це кілька разів, поки осад на дні повністю не зникне.
- Тепер заповніть банку чистою водою до країв і закрийте кришку. При засоленні овочів переважно використовувати овочі з власного саду. Ми точно знаємо, що вони не просочені хімією, в них немає непотрібних добавок.
Коли ми взимку будемо пригощати близьких, ми будемо знати, що вони не знайдуть нічого смачніше і корисніше, ніж наші солоні огірки. Приємного апетиту, хорошої підготовки до зими!
Холодний посол огірків в банках на зиму
Це самий хороший (перевірений часом) і поширений метод засолу огірків на зиму. Він підходить, коли вам потрібно посолити велика кількість овочів і у вас обмежено час. Дотримуючись запропонованого рецептом, ви отримаєте хрусткі і міцні солоні огірки.
Інгредієнти (за банку 3 літри):
- Огірки – 2 кг;
- Листя вишні та хрону до смаку;
- Кропові парасольки – 4 штуки;
- Часник – 4 зубчики;
- Чорний перець – 6 горошин;
- Сіль – 3 столові ложки.
приготування:
- У чисту і суху банку покладіть промиті листя хрону і вишні на дно.
- Покладіть на них кропові парасольки.
- Очистити часник від шкірки і нарізати його на шматочки.
- Ретельно вимийте огірки і щільно покладіть їх у банку з травами.
- Помістіть нарізаний часник між огірками. Насипте потрібну кількість солі в банку з огірками.
- Холодною проточною водою (якщо впевнені в її якості) залийте овочі до самого верху банки.
- Залиште на 3 дні, при кімнатній температурі. За цей час почнеться процес бродіння в огірках.
- Вилийте розсіл з банки через 3 дня.
- Засипте столову ложку солі з гіркою в огірки і залийте холодною водопровідною водою.
- Щільно закрийте банку капроновою кришкою і зберігайте в прохолодному місці. Ферментація огірків закінчиться, і вони прекрасно виживуть до кінця зими.
Смачного!
Огірки холодним способом у власному соку
Цей рецепт допоможе тим, хто не встиг зібрати вчасно врожай, через що плоди перестиглі. Для самої заготовки вибирайте ідеальні огірки, правильної форми і розміру, і використовуйте для розсолу переросли і перезрілі овочі.
Інгредієнти:
- середні огірки – 1,5 кг;
- будь-які огірки – 1 кг;
- часник – 6 зубчиків;
- листя хрону – 3-4 шт;
- перець чорний і запашний горошком – 5-6 шт;
- кропові парасольки – 2 шт;
- лавровий лист – 2 шт;
- гвоздика – 2-3 штуки;
- сіль – 100 гр.
приготування:
- Подрібнити огірки блендером або натріть на тертці. Посолити і настоювати протягом півгодини, щоб дали сік.
- По черзі додавайте спеції, подрібнені огірки і маленькі огірочки в банки. Змішайте ці шари, поки банку не заповниться.
- Заповніть заготовку соком. Вгору під кришку покладіть лист хрону.
- Закрийте стерилізованими нейлоновими кришками і поставте в прохолодне місце.
Терміни та умови зберігання
Огірки, приготовлені за методикою холодного посолу, лежать до 2 років в темному, холодному місці.
Відмінне місце – підвал або сухий льох у власному будинку. У квартирі такі закуски зберігаються в шафах на відкритому балконі або в холодильнику. При кімнатній температурі заготовки без стерилізації швидко псуються.
Мариновані огірки під капроновою кришкою
Ви можете солити огірки без води. Для цього використовується оцет, а цукор і сіль змушують овочі виділяти сік там, де вони солятся. Такі соління можна зберігати місяцями.
Інгредієнти:
- свіжі огірки;
- кріп і петрушка;
- зубчик часнику.
Для розсолу:
- 2 столові ложки оцту;
- 1,5 столових ложки цукру;
- 2 столові ложки солі;
- 2 столові ложки соняшникової олії.
приготування:
- Всі огірки ретельно вимити, розрізати на 4 частини.
- Дрібно нарізати зелень. Покладіть на дно банки.
- Додати цукор, сіль, оцет і масло до огірків. Розмішайте і дайте настоятися 2 години.
- Розкладіть по банкам, щільно закрийте капроновою кришкою.
- Солоні огірки під капроновою кришкою – це метод, який вимагає найменшу кількість зусиль і часу. Рецепти сподобаються тим, хто любить бочкові огірки або використовує солоні овочі, щоб приправити супи і салати.
Секрет хрускоту консервованого огірка
Будь-яка, господиня, натхненна очікуванням майбутньої підготовкою до зими, чекає від своїх огірків, що вони виправдають зусилля результатом. Є деякі секрети прекрасного хрускоту.
По-перше, необхідно замочити огірки попередньо у воді. Нехай буде хоча б годину, але чим більше, тим краще. Завдяки цьому огірки відновлюються після того, як вже втратили вологу після збору з грядки. Ви можете виключити цю функцію в разі, якщо ви зібрали овочі спеціально перед приготуванням.
Далі вибір солі. Щоб зберегти огірки, ніколи не використовуйте йодовану сіль. Краще, ніж кам'яна або велика, немає нічого для зимового консервування врожаю.
І третє, що впливає на хрест закусок, це зелень, яку ви додаєте. Відмінними хрусткими властивостями володіють листя з хрону, дуба, а також чорною смородиною і вишні.
Як бачите, з введенням додаткового компонента фантазії є де розвернутися. І навіть якщо ви не особливо схильні до гірчиці, вам потрібно приготувати хоча б кілька баночок для тестування і змінити свій світогляд про цей продукт.
Смачного!