вступ
Домашнє вишневе варення часто готують з ягід з кісточками, тому що виймати їх дуже довго і не дуже приємно. Більш того, існує безліч рецептів, де ви можете використовувати ягоди з кісточкою.
До речі, багато любителів вишневого варення, приготованого разом з кісточками, вважають, що після року зберігання продукт стає отруйним через більш високий вміст в них синильної кислоти. Це просто міф.
Густе вишневе варення з кісточками: рецепт на 1 кг ягід
Найкраще готувати це варення з 1 кг вишні, щоб воно було більш смачним і насиченим. Але при необхідності ви можете відразу взяти більшу кількість. Ягоди беруть з кісточками. Перед приготуванням вони ретельно миються і обсушують – зайва вода не потрібна, так як ми хочемо отримати густий продукт.
Цукор слід брати за традиційною схемою: на 1 кг вишні – 1 кг цукрового піску.
Інгредієнти:
- вишня з кісточками – 1 кг;
- цукор – 1 кг.
приготування:
- Візьміть таз або широку каструлю. Насипте половину цукру на дно, зверху покладіть вишню і засипати її цукром, що залишився. Залиште в такому вигляді на 6-8 годин, щоб з'явився сік.
- Поставте посуд з заготівлею на плиту. Акуратно, перемішуючи вишню дерев'яною лопаткою, доведіть до кипіння, і продовжуйте варити, поки цукор не розчиниться. Постійно помішуйте, щоб уникнути пригорання цукру до дну ємності.
- Не залишайте варення без нагляду, постійно помішуйте. Зберіть цукор зі стін і дна посуду. Працюйте обережно, щоб не пошкодити вишню – ягоди повинні залишатися цілими. Після появи великих бульбашок – вимкнути вогонь. Залишити варення настоятися на 6 годин при кімнатній температурі. В цей час вишня насичується сиропом.
- Коли варення, доведене до кипіння, охолоне, поставте його знову на плиту. І почекайте, поки він знову закипить. Вимкніть і настоюйте ще 6 годин. За цей час сироп загусне, вишня стане більш пружною.
- Стерилізувати банки і кришки. Справжню вишню більше варити не треба, відокремте її від сиропу і розкладіть її в сухі скляні банки. Завдяки цьому виду приготування ви збережете більшу частину корисних елементів в вишні. Сироп все ще недостатньо густий, його необхідно уварити.
- Поставте сироп без вишні на плиту і варіть до отримання необхідної консистенції. Як перевірити готовність? Потрібно капнути одну краплю на блюдце. Якщо не розтікається, значить, він готовий!
- Залити ягоди в банках гарячим сиропом і закатати кришками.
- Зачекайте, поки варення повністю охолоне, і зберігайте його в сухому темному місці, де немає сонячного світла і далеко від батарей. Така заготовка ідеально підходить для зберігання рік або навіть два.
Приблизно 1,5 літра варення виходить з 1 кг вишні. Ви можете взяти 1 літрову і підлогу літрову ємність або дві по 0,7 літра.
Смачне вишневе варення з кісточкою – рецепт, щоб ягоди не кривилися
Я хочу поділитися ще одним захоплюючим рецептом. Цей метод відрізняється від звичайного тим, що ягоди залишаються як свіжими. У цьому році у нас хороший урожай вишні, тому я буду готувати варення по-різному. Спробуйте і ви приготуєте цей смачний десерт таким чином. Можливо, це стане одним з ваших улюблених варіантів приготування варення.
Варення, приготоване за цим рецептом, чудово само по собі, з чаєм, на млинець, так і в різні десерти. Наприклад, його можна додавати в торти, глазурі і різні соуси. Готуємо без варіння ягід.
компоненти:
- Вишня – 1 кг;
- Цукор – 1 кг;
- Вода – 1 склянка;
- Лимонна кислота – 0,5 чайної ложки.
Це пропорція на 1 кг вишні. Якщо ви готуєте багато, не забудьте пропорційно збільшити всі інгредієнти.
приготування:
- Спочатку зробіть сироп. Для цього засипати цукор в каструлю і залити водою. На середньому вогні при постійному помішуванні повністю розчинити. Сироп довести до кипіння, коли весь цукор розчиниться, прокип'ятити.
- Коли сироп закипить, закидаємо лимонну кислоту і варимо 15 хвилин.
- Залити вишні киплячим сиропом. Ретельно перемішайте, щоб кожна ягода була покрита сиропом. Залиште в спокої на 10 хвилин.
- Через друшляк, процідити сироп. Злитий сироп, який вже придбав привабливий вишневий колір, знову кип'ятять протягом 5 хвилин.
- Ми знову заливаємо киплячим сиропом вишні, але тепер наполягаємо 20-25 хвилин.
- З плином часу знову зливають сироп і повторюють маніпуляцію в третій раз, доводять сироп до кипіння.
- До цього часу ви повинні вже стерилізувати банки, в які ми наповнили вишнею наполовину і залити сиропом. Але перед цим видаліть всю піну і дайте киплячого сиропу зупинитися.
- Загорніть полотно кришки і дайте охолонути до кімнатної температури.
- Таке варення лежить не тільки в підвалі, в холодильнику, а й в звичайному домашньому шафці. Ягоди залишаються цілими і не кривляться.
Як приготувати густе вишневе варення з кісточками «П'ятихвилинка»
- Ми засипаємо ягоди вишні цукром, щоб покрити їх повністю. Ми залишаємо на час, щоб вишня дала сік.
- Якщо вишня не дає багато соку, додайте 2 столові ложки води.
- Ми ставимо каструлю на вогонь, доводимо до кипіння і готуємо на повільному вогні 5 хвилин. Потім зняти з вогню до повного охолодження. У цьому процесі вам потрібно весь час перемішувати ягоди і видаляти отриману піну.
- Будучи підлітком, коли моя мама готувала подібне варення, я з нетерпінням чекала цього моменту і з задоволенням з'їдала пінку.
- Коли варення охолоне, варіть його знову на тихому вогні 5 хвилин і дайте йому повністю охолонути.
- Але в третій раз ми будемо готувати близько 15 хвилин, теж на тихому вогні. Чим довше ви будете готувати, тим густіше буде варення.
- Ми вимикаємо вогонь, а коли кипіння закінчується, розливаємо гаряче варення в чисті і стерилізовані банки. Коли він охолоне, воно загусне ще сильніше.
- Герметично затягніть кришки. Якщо все в порядку і кришка не пропускає варення, ми чекаємо, поки воно повністю охолоне, і переносимо банки в комору. У цьому стані варення може зберігатися при кімнатній температурі протягом тривалого часу.
Варіанти зимової заготовки з желатином
Вишневе варення з цілісних ягід з додаванням желатину неймовірно смачне і може замінити десерт. Крім того, зручність цього рецепта в тому, що він не вимагає тривалого приготування.
Необхідні інгредієнти:
- вишня з кісточками – 1,5 кг;
- цукор – 1 кг;
- желатин – 70 гр;
- вода – 250 мл.
приготування:
- Переберія вишню і відірвіть хвостики. Вимийте ягоди і дайте їм висохнути.
- Покладіть вишню в підходящу миску, бажано взяти велику емальовану каструлю. Засипати цукром і залишити на 4-5 годин.
- Охолодити кип'ячену воду і залити желатин, настоювати протягом 40 хвилин. Протягом цього часу перемішайте 1-2 рази, щоб отримати рівномірне набухання.
- Поки желатин набухає, ягоди з цукром, доводимо до кипіння і готуємо близько 5 хвилин.
- Нагрійте желатин до 45-50 градусів, він повинен розчинитися практично повністю. Процідити масу і залити желатин в варення.
- Добре перемішати, розлити в банки через хвилину і закатати кришками.
- При охолодженні желатиновий сироп густіє, і варення виходить солодкої густої консистенції.
Рецепт приготування варення в мультиварці
Приготування вишневого варення з кісточками в мультиварці має багато переваг. Перш за все, він не потрібно видаляти кісточки з ягід, тому втрата сировини зводиться до мінімуму. Інгредієнти відразу викладаються в миску, а саме варення готується за один раз, без додаткових кроків. Рівномірне нагрівання дозволяє ягодам просочитися солодким сиропом.
Для приготування вишневого варення в мультиварці необхідно:
- вишня 1,5 кг;
- цукор 1,8 кг.
приготування:
- Переберія ягоди, видаліть гілочки, рослинне сміття і стеблинки. Вимийте вишні і дайте їм висохнути.
- Помістіть ягоди в миску мультиварки, засипте цукор.
- Встановіть режим «гасіння» на 2 години.
- Після закінчення цього часу варення готове.
- Залишилося розлити його в банки і закатати кришки.
Сире вишневе варення: зберігати в холодильнику
Рецепт досить старий, але зараз дуже актуальне. Це кращий метод збереження всіх вітамінів в ягодах, тому що взагалі нічого готувати не потрібно. Існує певний порядок дій, які необхідні для збереження гарного смаку і результату.
Ми робимо вишневе варення без варіння. Нам знадобиться:
- вишня без кісточок – 800 гр;
- цукор – 800 гр;
приготування:
- Промити і звільнити вишні від кісточок. Скласти в каструлю і засипати цукром.
- Ретельно перемішайте, щоб все було рівномірно розподілено. Закрийте кришкою і залиште її на столі на 10 годин.
- Після закінчення цього часу вишня повинна настоюватися ще 4 дні. У ці дні потрібно перемішувати консистенцію кожні 3-4 години. Днем ягоди в цукрі повинні бути кімнатної температури і прибирайте їх в холодильник на ніч.
Ось і весь рецепт – найголовніше вчасно розмішати варення в ці 4 дні. Банки не потрібно стерилізувати. Помийте содою і висушіть. Викладіть масу в банки, затягніть кришки і зберігайте в холодильнику або підвалі.
Варення з агрусу з вишневим листям
Улюблений багатьма рецепт з дитинства! Виходить, дуже смачне варення з агрусу і вишневі листя надає йому особливу нотку.
Інгредієнти:
- червоний агрус – 500 гр;
- вишня – 500 гр;
- вишневе листя
- цукор – 800 гр;
- вода – 150 мл.
приготування:
- Переберія ягоди, щоб видалити зіпсовані і добре промити.
- Ми прибираємо плодові стебла з вишні, але у агрусу маленькі стеблинки можна залишити, як і волохаті «носики», вони будуть мати гарний вигляд у варення.
- Пронизала ягоди агрусу голкою в декількох місцях. Це необхідно, щоб вони не розтріскується під час приготування.
- Всі ягоди поміщають в каструлю, змішують з вишневим листям. Вони додадуть аромат.
- Беремо 150 мл води і 400 гр цукру. Насипте цукор в воду і дайте йому закипіти, у нас вийде солодкий сироп.
- Залийте наші ягоди сиропом і дайте настоятися не менше 4-5 годин, ви можете залишити на ніч при відкритій кришці, щоб сироп відмінно випаровував воду і густішав.
- Після закінчення цього часу помістіть наше варення на середній вогонь і засипте цукром, що залишився. Обережно перемішайте, доведіть до кипіння і варіть протягом 5 хвилин, потім вимкніть і залиште на 5 годин, щоб наполягти.
- Ця операція (приготування протягом 5 хвилин, наполягання протягом 5 годин) буде повторюватися 2-3 рази, поки варення не втратить значну частину води і не досягне необхідної консистенції. А ягоди, просочені сиропом, потяжелеют. Ознака готовності варення – якщо ви капніть варення на блюдце, якщо його нахилити воно не стікає.
- Ви можете залишити рідину в варення, якщо вам так подобається. Але чим густіше і довше настоюється варення, тим смачніше виходить. Тому ми рекомендуємо кип'ятити і настоювати кілька разів.
- Під час останнього кип'ятіння прибираємо листя вишні. Відправляємо варення в стерилізовані банки і закочує.
- Ми ставимо банки на кришки на 24 години. Не потрібно утеплювати.
- Як варення охолоне, несемо варення в комору і зберігаємо їх там, поки не з'явиться бажання з'їсти чайну ложку річного вітаміну.
пряна вишня
Все вірно, це варення з прянощами, які надають йому захоплюючий аромат, проти якого ви не можете встояти!
Ну, про смак, що сказати, вишня завжди прекрасна.
Інгредієнти:
- вишня – 2,5 кг;
- цукор – 1,25 кг;
- кардамон – 5 коробочок;
- зірчастого анісу – 3 зірки;
- кориця – 2 палички;
- гвоздика – 2 бутона.
приготування:
- Перебрати ягоди, вимити і висушити.
- У каструлю засипте вишню і цукор і настоюйте 5-6 годин.
- Вишню з цукром, що пустила сік, поставити на плиту. Починаємо повільно нагрівати. Постійно помішуйте так, щоб цукор не горів.
- Довести до кипіння, видаліть піну. Варимо 1 хвилину і вимикаємо.
- Наполягаємо 3-4 години.
- Оберніть все спеції в один шар марлі і зав'яжіть у вузлик.
- Це необхідно, тому що після процесу приготування потрібно буде витягнути спеції з варення, щоб не виймати їх окремо, ви просто витягніть весь вузлик.
- Ми знову ставимо варення на плиту, кладемо в нього пакетик зі спеціями. Видаліть піну і перемішайте. Після закипання готуйте всього дві хвилини.
- Знімаємо з вогню і наполягаємо знову 3-4 години.
- Повторіть цю процедуру 4 рази. Таким чином, ми доб'ємося бажаної густоти, ягоди будуть відмінно просякнуті сиропом, а спеції віддадуть весь свій аромат.
- Під час останнього приготування спеції потрібно видалити з варення. Надіслати варення в банки, закатати.
- Поставте банки на кришку, до повного охолодження. Можна укутати.
- Після того як варення охолоне, відправляємо зберігатися туди де темно і прохолодно.
Це варення з чудовим смаком і запахом Сходу. Спробуйте!
Вишня у власному соку
Вишня збереже максимальну кількість елементів і вітамінів, якщо зваритися його у власному соку. До речі, цей рецепт також підходить для полуниці, малини або черешні. Виготовлення такого варення не займе багато часу, що дуже зручно.
Інгредієнти:
- Вишня – 2 кг;
- Цукор – 700-800 гр;
приготування:
- Підготуйте ягоди, видаліть дрібне сміття. Пом'яті вишні повинні бути видалені. Вимийте холодною водою, почекайте поки вода стече.
- Покладіть вишню в стерилізовані банки, проткнув кожну ягоду зубочисткою і шарами засипавши цукром. Проколена вишня краще засвоює цукор, пускає сік і віддає свій аромат. Злегка утрамбувати ягоди в банку, придавивши рукою.
- Наповніть каструлю теплою водою, покладіть на дно вузьке кухонний рушник і поставте на нього банку з вишнею та цукром. Вода, повинна повністю покривати банку, не доходячи до горлечка приблизно на один або два пальці. Накрийте банки кришками і поставте каструлю на плиту. Після закипання води стерилізують банку ще 15 хвилин.
- Потім щільно закрийте банки і закатати кришки. З цієї кількості інгредієнтів вийде 2 літри смачного варення.
Їжте із задоволенням, пригощай друзів!
Як зробити вишню в шоколаді в домашніх умовах
Шоколадний сироп, в якому плаває ароматна вишня, є найкращим десертом, який зігріє холодними зимовими вечорами. Давайте приготуємо це!
Інгредієнти:
- вишня без кісточок – 1 кг;
- цукор – 1 кг;
- какао-порошок – 100 гр;
- шоколад – 100 гр (масло какао або вершкове масло).
приготування:
- Все починається зі стандартних дій, довго не буду описувати, все вже сказано вище. Вимийте вишні, видаліть кісточки, посипте цукром і настоюйте протягом декількох годин, щоб ягоди дали сік. Потім поставити на середній вогонь, довести до кипіння і варити 5 хвилин.
- Зачекайте, поки варення повністю охолоне, і знову готуйте протягом 5 хвилин. Таким чином, масу потрібно кип'ятити 4 рази по 5 хвилин. Між приготуваннями робіть перерву на кілька годин, щоб вишня повністю охолола і просочилася сиропом.
- Поставте варення на плиту в п'ятий раз і дайте йому закипіти. Тепер додайте: какао-порошок і шоколад. Замість шоколаду можна брати вершкове масло (в цьому варіанті воно підійде для холодного зберігання). Змішайте і дайте шоколаду повністю розчинитися. Варіть протягом 5 хвилин, і можете розливати її в стерильні банки.
- Накрийте банки кришками і закатати, дайте їм охолонути на столі. Ця солодкість сподобається всім без винятку, спробуйте!