Вітаю всіх! Сьогодні хочу порадувати всіх ласунів і запропонувати рецепти приготування смачного, ароматного, густого джему зі слив.
Ця заготовка дуже стане в нагоді для домашньої випічки. Сливовий джем прекрасно прикрасить прошарок торта або начинку ватрушки, його можна поставити до гірці щойно спечених млинчиків, запропонувати як добавку до каші. Та й просто попити чайку з цими ласощами ніхто не відмовиться.
Хочу порекомендувати вам також дуже смачні солодкі десерти – конфітюр з яблук і повидло з абрикосів. Ці заготовки не раз порадують вас довгої, холодної взимку.
Готувати варення зі слив просто, а час варіння залежить від бажаної густоти джему, але в середньому йде 30-40 хвилин.
Для заготівлі нам буде потрібно стерилізовані банки з кип'яченими кришками. Тоді вона простоїть довго і не зіпсується.
Джем з сливи на зиму – найпростіший рецепт «П'ятихвилинка»
Для варення можна брати будь-який сорт сливи – темних сортів або жовту. Особливо добре себе проявила в подібних заготовках «Угорка». Плоди відрізняються мясистостью і соковитістю, а також великим вмістом пектину. Тому варення через кілька днів після охолодження стає густим як джем. Крім того, з угоркою приємно працювати – кісточки легко відділяються у стиглих плодів.
Складові:
- 800 г – слив без кісточок
- 800 г – цукрового піску
- Фрукти помиємо, видалимо листочки і плодоніжки, якщо такі залишилася на плодах. Потім винесемо кісточку. Це можна легко зробити, розрізавши сливу навпіл. Засипаємо плоди цукровим піском і залишаємо на 12 годин або на ніч, щоб виділився сік.
- На наступний ранок ставимо сливи в сиропі варити на плиту. Включаємо середній вогонь і доводимо до кипіння при постійному помішуванні. Проваривши 5 хвилин вимикаємо вогонь.
- Як тільки варення охолоне, позабиваємо його блендером.
- Знову відправляємо фруктову масу на плиту і, після закипання, варимо на середньому вогні 5 хвилин. Далі знімаємо джем з плити, даємо охолонути протягом 6 годин.
- Нарешті, третій раз, закип'ятити варення і проварити 5 хвилин. Після третьої варіння джем став вже досить густий.
Можете провести тест: трохи варива покладіть на блюдце і через хвилину перевірте, як воно тримається на поверхні. Якщо не стікає, значить – готово.
- Залишилося розкласти джем в пастерилизованное баночки і щільно закупорити на зберігання. У перевернутому вигляді залишити остигати «під шубою» на ніч.
- Вранці можна прибирати на місце постійного зберігання – де темно і прохолодно.
Густий джем з сливи без кісточок на зиму з пектином
Незважаючи на те, що сливи містять свій пектин, щоб не чекати загустіння ласощі, можна додати натуральний пектин, що продається в відділі товарів для випічки.
Купувати загущувач можна будь-якої марки, тут використаний «Квіттін» від ХААС, завдяки якому джем вариться всього за 5 хвилин. У його складі, крім пектину, міститься лактоза, глюкоза і лимонна кислота. Останній компонент збільшить термін зберігання заготовки. Можна купити і чистий пектин, або ангар-ангар. Всі ці продукти рослинного походження і прекрасно підходять для солодких домашніх заготовок.
Складові:
- 1 кг – слив без кісточок
- 1 кг – цукрового піску
- 1 пачка – пектину
- Плоди помиємо, звільнимо від кісточок і прокрутимо через м'ясорубку.
- Додаємо у фруктову масу весь вміст пачки пектину.
- Ставимо каструлю на плиту, закип'ятити. Відразу після закипання додамо цукровий пісок, перемішати.
- Після закипання фруктової маси варимо джем 5 хвилин. Що з'являється пінку – збираємо ложкою.
- Розливаємо готове ласощі, поки воно не охололо, по стерильним банкам і наглухо закручуємо кришками. У перевернутому вигляді залишаємо остигати до ранку. Щоб процеси консервації тривали, рекомендується укутати баночки теплою тканиною.
- youtu.be/GBBBXCmB2RI
Смачний джем з сливи і яблук з желатином через блендер
Готувати джем з яблуками можна як з темної, так і з жовтої сливи. Ласощі виходить яскравого, красивого кольору, має чудовий смак і аромат.
Складові:
- 1 кг – фруктів (чиста вага)
- 2 ст. – цукрового піску (стакан об'ємом 250 мл)
- 30 г – желатину
- З слив виріжемо кісточку. Фрукти складемо в глибокий посуд і засиплемо цукровим піском, в який подмешаем швидкорозчинні кристалики желатину. Залишимо на ніч, для виділення соку.
- На наступний день додамо, нарізані і очищені від шкірки яблука. Поставимо фруктову суміш на плиту. Варимо до закипання маси і потім на середньому вогні 15 хвилин.
- Далі пюріруем масу занурювальним блендером. Знову доведемо до кипіння і в гарячому вигляді расфасуем джем в стерильну склотару.
- Спочатку він буде рідкуватий, але коли повністю охолоне – стане таким густим, що його можна намазувати на білий хліб або тостер.
Шоколадно-сливовий джем з какао в мультиварці через м'ясорубку
Якщо ви не пробували шоколадний джем, ви багато чого втратили. Ласощі володіє дуже яскравим смаком і ароматом. Чудовий аромат слив і шоколадний смак – це набагато краще звичайної плитки шоколаду. Взагалі воно чимось нагадує шоколадну пасту нутеллу. Якщо хочете порадувати близьких і здивувати гостей чимось цікавим, приготуйте хоча б пару баночок цього дивного варення.
Складові:
- 0,5 кг – сливи (без кісточок)
- 250 г – цукрового піску
- 100 г – арахісу (за бажанням)
- 50 г – вершкового масла
- 35 г – какао-порошку
- Вимиті фрукти звільнимо від кісточок.
- Прокрутимо половинки слив через м'ясорубку. Можете для цих цілей скористатися блендером.
- Переливаємо сливову масу в чашу мультиварки і включаємо режим «Гасіння», час встановлюємо – 20 хвилин.
- Поки мультіповар готує, підготуємо інші продукти. Цукор змішаємо з какао-порошком.
Якщо будете використовувати горішки – їх слід подрібнити. Наприклад, помістити в поліетиленовий пакет і прокатати зверху качалкою.
- Прилад подав про закінчення звуковий сигнал. Відкриємо кришку і засиплемо какао з цукром. Знову включимо режим «Гасіння», а час задамо в цей раз 5 хвилин. Далі відправляємо подрібнений арахіс і перемішаємо.
- І, нарешті, покладемо шматочок розталого вершкового масла. Ще раз перемішати, щоб воно швидше розтануло і розподілилося по масі.
- Відразу ж розкладемо готовий джем в стерильні скельця і закрутимо щільно кришками. Зберігати баночки потрібно тільки в холоді. Помістивши на поличку холодильника або в погребі. Але я впевнена, що ці ласощі у вас довго не застоїться там!
Джем з сливи з волоськими горіхами і корицею по-грузинськи – пальчики оближеш!
Хочете приготувати ласощі з родзинкою? Зваріть сливове варення з додаванням волоських горіхів. Рецепт запозичений з грузинської національної кухні. Крім горіхів в ласощі додається мелену корицю і імбир. Ароматні спеції можна і не додавати, все на ваш розсуд.
Складові:
- 2 кг – слив (вага з кісточками)
- 2 ст. – цукрового піску (стакан 250 мл)
- 200-300 г – волоських горіхів
- 0,5 ч. Л. – меленого імбиру (за бажанням)
- 0,5 ч. Л. – кориці (за бажанням)
- Зливи помиємо проточною водою і винесемо кісточку. Потім поріжемо половинки на більш дрібні шматочки.
Це потрібно для того, щоб фрукти краще зварилися, і варення було однорідної консистенції. Можете залишити плоди половинками. Тоді в процесі приготування ласощів, добре розварені фрукти, потрібно буде перебити занурювальним блендером. - Волоські горіхи звільнимо від перегородок і заллємо звичайною питною водою на півгодини.
- Підготовлені фрукти ставимо варити на середньому вогні 20 хвилин, переклавши їх в будь-яку ємність з товстим дном.
Чому краще для варіння варення брати такий посуд? У товстостінній посуді вариво НЕ підгорить на дно. Якщо у вас звичайна каструля або тазик, можете варити і в них, тільки не забувайте регулярно помішувати вміст. - Через цей час додамо цукровий пісок і перемішати варення. Варимо ще 20 хвилин.
Перевіряємо готовність нанесеною на блюдце краплею варива. Дивимося, якщо вона через хвилину тримає форму і не розтікається – джем готовий. Подивіться також влаштовує вас консистенція. Для додання більш однорідної структури, як я писала вище, скористайтеся блендером. - З волоських горіхів зливаємо воду і додаємо ядра в варення. При бажанні сюди ж можете покласти і прянощі. Доводимо ще раз до кипіння і варимо джем ще 10 хвилин.
- Поки ласощі гаряче, розкладемо його в стерилізовані банки і закатати під ключ гвинтовими або металевими кришками. Залишимо варення для повного охолодження, перевернувши банки догори дном і укутавши теплим пледом. Потім можна відправляти заготовку в прохолодне і темне місце.
Класичний рецепт сливового джему (без води)
Для тих, хто віддає перевагу стару класику, підійде цей варіант варіння джему зі слив і цукру без води. Фрукти (чиста вага) і цукор завжди беруться в рівних пропорціях.
Складові:
- 1 частина – слив (чиста вага без кісточок)
- 1 частина – цукрового піску
- Плоди вимиємо, видалимо кісточки.
- Розміщуємо сливи в варильну посуд, засипаємо цукром і залишаємо не менше, ніж на 3 години (можна на ніч).
- Через цей час сливи дали багато соку. Можна ставити варити на плиту. На малому вогні, при постійному помішуванні, щоб цукор поступово розчинився, доводимо до кипіння.
- Варимо сливи 15 хвилин, не забуваючи прибирати з'являється піну.
- Потім прибираємо варення з вогню. Даємо йому повністю охолонути.
- Потім перебиваємо блендером в однорідну масу і знову відправляємо масу на плиту.
- Доводимо на малому вогні до кипіння і варимо 15 хвилин. Гарячий джем відразу ж фасуємо по стерильним банкам. Закриваємо кип'яченими кришками під ключ і, перевернувши догори дном, залишаємо остигати, не забувши укутати в теплу річ.
Зберігати ласощі можна при кімнатній температурі, далеко від радіаторів опалення.
Відео про те, як заготовити джем з сливи на зиму без шкірки в домашніх умовах
Чи не могла не поділитися ще одним цікавим рецептом приготування сливового джему, який має ідеальну однорідну структуру і дуже схожий на магазинний. Справа в тому, що в ласощах не присутній шкірка. Для її видалення використовується сито, через яке протирається сливова маса. Дивіться відео, автор детально розповість, як зробити таку чудову заготовку.
На цьому у мене все на сьогодні, бажаю вам поповнити запаси ще однієї смачної і красивої домашньою заготовкою. Намазуйте сливовий джем на хрусткі тости і домашні булочки. У вас буде тепер з чим попити чайку довгими осінніми та зимовими вечорами.
Друзі, завжди рада бачити вас на сторінках свого блогу, пишіть коментарі, голосуйте зірочками, діліться сподобалися матеріалами зі своїми друзями, натиснувши на соціальні кнопочки, закладайте цікаві рецепти в закладки, щоб не втратити їх. З повагою, Любов.