На смак як свіжа, готую так полуницю на зиму вже багато років!

Клубника в собственном соку

Полуниця у власному соку. За смаком така як полуниця свіжа і потрібно мінімум цукру. Готується дуже просто, а результат завжди радує всіх.

Інгредієнти:

  • Полуниця -1 кг.
  • Цукор – 400 гр.

Приготування:

Полуницю перебираємо і моєму. Вага очищеної полуниці у мене 3,5 кг.
Розкладаємо по стерилізованим банком обсяг банок у мене 500 мл, у мене з 4 кг полуниці вийшло 14 баночок по 500 мл

Засипаємо в кожну банку цукор 100 грам, закриваємо стерилізованими кришками і залишимо при кімнатній температурі на кілька годин, щоб ягоди пустили сік. Мені найбільше подобається прибирати банки в холодильник і залишати на ніч.

Тепер, коли полуниця дола сік і трохи осіла, беремо одну баночку і доповідаємо до верху. Тепер у мене з 14 баночок залишилося 11 банок.
Можна вчинити по-іншому, ягоди полуниці укласти в миску і засипати зверху цукром з розрахунку на 1 кг ягід полуниці 400 грам цукру. Не перемішуючи залишити на кілька годин при кімнатній температурі або на ніч в холодильник, і тільки коли ягоди дадуть сік розкласти по стерилізованим банком. Виходить і так, і так, вибирайте як Вам зручніше.

Тепер на дно каструлі кладемо ганчірочку ставимо банки, закриваємо кришками. Заливаємо водою до рівня плічок банки. Як вода закипить стерилізуємо банки 5-7 хвилин. Виймаємо і закатуємо.

Банки добре закутуємо і залишаємо до повного охолодження. Зберігається така полуниця добре в прохолодному місці, якщо плануєте зберігати в квартирі тоді в кожну баночку перед закатуємо потрібно додати лимонну кислоту на 500 мл, приблизно 1/4 ч. л.

Рецепт перевірений роками, в моїй родині таку полуницю дуже люблять, а сироп від полуниці розходиться на ура сиром або млинцями.

Автор рецепта: Калнина Наталія

Підписуйтесь на канал
ТОП Кулінар - Кулінарний блог