Назад в СРСР: ділюся рецептом, того самого, домашнього квасу

Існує безліч рецептів цього неймовірного напою, який раніше був навіть хмільним і заміняв пиво. Я сподіваюся, що поділюся з Вами одним з найбільш правильних. Він заснований тільки на натуральних інгредієнтах і надзвичайно корисний в спеку і дорослим і дітям. Взагалі, квас програє за ступенем втамування спраги тільки простій воді. Тому засукаємо рукава і приступимо.

Назад в СРСР: ділюся рецептом, того самого, домашнього квасу

Нам знадобиться для приготування квасу бородинський хліб – бажано самої гарної якості, натуральні дріжджі, родзинки, цукор і вода. Деякі додають в квас наприклад курагу або чорнослив для надання більшої насиченості смаку. Однак це вже факультативно.

Інгредієнти в пропорціях дивіться в кінці статті.

Приступаємо до приготування

Хліб нарізаємо на тонкі скибочки, а потім подрібнюємо на сухарики. Далі ставимо в духовку і підсушують при температурі 180 градусів до легкого потемніння. Головне не спалити, бо тоді в напої буде присутня гіркота.Назад в СРСР: ділюся рецептом, того самого, домашнього квасу

Після цього засипаємо сухарики в трилітрову банку і заливаємо гарячою водою. Бажано її трохи остудити, щоб випадково не тріснула банка.

Якщо Ви хочете приготувати квас разово, то після повного остигання Вам потрібно буде злити всю рідину з банки, процідивши її на один раз через чотири шари марлі, а потім залити гущу ще однією порцією окропу (пам’ятаєте про те, що банка може тріснути) – на цього разу вже не більше 2-х літрів – щоб вичавити залишки смаку і кольору з хліба.
Назад в СРСР: ділюся рецептом, того самого, домашнього квасу

Після цього додаємо до двох отриманим порцій рідини дріжджі, родзинки і цукор і відправляємо відстоюватися мінімум ще на 8 годин.

Назад в СРСР: ділюся рецептом, того самого, домашнього квасу Назад в СРСР: ділюся рецептом, того самого, домашнього квасу

Назад в СРСР: ділюся рецептом, того самого, домашнього квасу

Якщо ж Ви плануєте ставити квас неодноразово – наприклад, настав спекотний тиждень, то тоді Вам потрібно вчинити по-іншому і не зливати рідину з банки, а додати цукор, родзинки і дріжджі прямо в банку. Це дозволить Вам згодом використовувати отриману закваску без додавання дріжджів. Квас і так і так буде бродити близько 8-10 годин, тому ставити його краще ввечері, щоб отримати готовий напій на наступний день.

Назад в СРСР: ділюся рецептом, того самого, домашнього квасу
Якщо Ви залишаєте закваску, то готовий квас акуратно зливається на наступний день, щоб підняти якомога менше каламуті з дна і також проціджують через марлю або дрібне ситечко. Після того, як Ви зливанн квас з дріжджів, його обов’язково потрібно охолодити і дати відстоятися, щоб смак дозрів.
Деякі вважають за краще просто налити квас в графин, а деякі розливають в пляшки з герметичними пробками. Такі пляшки дозволяють отримати пристойну піну при відкритті і розливі, так як в квасі все ще йде бродіння.

Знавці кажуть, що перший квас злий і повністю не розкриває свого смаку, тому, якщо Ви зберегли закваску, потрібно підготувати наступну порцію інгредієнтів за винятком дріжджів і повторити всю процедуру приготування напою. Єдине, що потрібно буде зробити перед повторним приготуванням – прибрати з банки приблизно половину хлібної маси, щоб звільнити більше місця під воду.
Ще одне важливе зауваження про цукор і дріжджах. Сахара кладеться рівно стільки, скільки потрібно за смаком. Не потрібно переслащівать напій, тому що найчастіше вдома його використовують в окрошка, а в ній цукор просто недоречний. Підсолодити готовий квас можна в будь-який момент. З приводу дріжджів – багато хто лінується шукати і використовувати натуральні дріжджі. Але ж навіть натуральні дріжджі вже так би мовити продукт епохи.

Назад в СРСР: ділюся рецептом, того самого, домашнього квасу

Раніше закваску робили взагалі без дріжджів. А сьогодні люди не роздумуючи кидають в страви швидкі дріжджі, які часто взагалі не розкладаються і не виводяться з організму! Щоб убезпечити себе від непрошених гостей – купуйте тільки натуральні дріжджі або знайдіть бездріжджову закваску. Тоді квас буде по-справжньому радувати Вас і берегти ваше здоров’я! Смачного!

Інгредієнти:

  • Бородинський хліб – 400 гр.
  • Свіжі дріжджі – 10 гр.
  • Цукор – за смаком (ми взяли 100 гр.).
  • Ізюм – 50 гр.
  • Вода – 4 літри.

Відпишіться в коментарях – як Вам такий рецепт.

Всім хто дочитав цю статтю, хочу сказати велике спасибі. Якщо стаття була корисною – поставте лайк і підпишіться на канал в знак подяки. Поділіться рецептом зі своїми близькими, які люблять смачно готувати, їм буде приємно!

ТОП Кулінар - Кулінарний блог