Рецепт малинового желе, подібне варенню, але в ньому будуть недоспілі ягідки

ДУЖЕ СМАЧНЕ І КРАСИВЕ ЖЕЛЕ ПОДІБНЕ МАЛИНОВОМУ ВАРЕННЮ!

Рецепт малинового желе, подібне варенню, але в ньому будуть недоспілі ягідки
Принцип заготівлі ягід залишається той же, вони повинні бути чисті і здорові. Але є один маленький секрет: в це варення потрібно збирати не тільки визріли ягоди, а й напівзрілі, і в невеликій кількості – недостиглі. Саме вони додадуть нашому варенню желирующий ефект. Цукор беремо в тих же пропорціях, що і в класичній п’ятихвилинці – від 1 до 1,5 кг на 1 кг ягід, в залежності від особистих переваг.

Це варення вариться в два етапи.
1. У ягоди засипаємо 2/3 цукру і залишаємо на пару годин, щоб малина пустила сік. Якщо ж час підтискає і потрібно варити відразу-ставимо на невеликий вогонь (можна додати 1-2 столових ложки води для прискорення танення цукру) і повільно доводимо до кипіння, помішувати до повного розчинення цукру і знімаємо утворену пінку. Після закипання варимо буквально 5-7 хвилин і вимикаємо, залишаючи варення до повного охолодження. Зручно робити це на ніч, коли зрозуміло, що зібрані днем ягоди просто не доживуть до ранку, а возитися з ними всю ніч вже немає сил або можливості. Вранці знову ставимо ягоди на маленький вогонь і не поспішаючи доводимо варення до кипіння. Засипаємо цукор, що залишився, постійно помішувати до його повного розчинення, тобто знову 5-7 хвилин, і … все, варення готове! Швиденько розливаємо його по стерильних баночках, але не закриваємо відразу кришками, а даємо трохи охолонути, приблизно протягом години, щоб на поверхні варення утворилася застигла плівочка. І тільки після цього закриваємо стерильними кришками.

2. Додавання цукру на другому етапі варіння і не перетравлення його – ще один важливий момент цього рецепта, що дозволяє отримати желеподібне варення.
Малинове варення за цим рецептом виходить незвичайно яскравого-малинового кольору, з непередаваним смаком і ароматом, з желеподібним сиропом. Воно з’їдається завжди із задоволенням і прискореними темпами.

Коли подаєш його гостям до чаю, то про чай вони відразу забувають, зачаровано поглинаючи ложку за ложкою ароматну желеподібну смакоту…
А потім починають просити рецепт!

ТОП Кулінар - Кулінарний блог