Якби ягідний сезон був нескінченний! Лісові, городні та тепличні, до оскоми кислі, солодкі, ароматні і майже без запаху і смаку, ягоди – це неперевершені для кулінарії витвори природи. Природні фарби і желеючі речовини розширюють можливості, крім десертів, джемів, варення та інших кондитерських варіантів придатні в несолодких стравах, в тому числі заготовках на зиму. Відмінне тому свідчення – рецепт соусу з червоної смородини до м’яса.
Не в образу, але загальноприйняті кетчуп і інші похідні на основі томатів, найчастіше подаються до м’ясних страв, поруч зі смородиновим соусом “тьмяніють”. Навіть приготовлений вдома, соус вражає миттєво, з першої краплі. Яскрава, насичена кислинка приймає будь-які пряні і гострі добавки – впевнено складе власний букет, а за рахунок високого вмісту натурального пектину рідина уварюється до тягучої текстури без загусників. Нуль крохмалю, нуль борошна.
Як йошта, агрус і чорна смородина, червона – в списку найбільш кислих ягід. Для тривалого зберігання кислота необхідна, вона виконує роль консерванту і оберігає від передчасного псування. Якщо тримаєте герметично закритий соус з червоної смородини на полиці холодильника, стоятиме до лютого. Плануючи прибрати в комору, приміщення з кімнатною температурою, після варіння влийте столовий оцет 9%.
Час приготування: 45 хвилин / Кількість порцій: приблизно 400 г
ІНГРЕДІЄНТИ:
- червона смородина 700 г
- цукор 150 г
- часник 1/2 шт.
- корінь імбиру 20-30 г
- перець чилі 1/2 шт.
- морська сіль 10-15 г
- лавровий лист, коріандр, запашний перець, гострий перець горошком за смаком
Приготування:
- Наш соус з червоної смородини в тому ж ряду, що і чатні з Індії, брусничний соус до фуа гра, гранатовий соус Наршараб під рибу і м’ясні вироби. Вишуканий, вариться дуже швидко, хвилин 20-25, але вся складність в підготовці – неліквід потрібно відібрати, так як гниль покладе початок бродінню, і не підійде заготівлі на зиму. Зірвані прямо з кущів гілочки опустіть на деякий час (хвилин 5) в холодну воду. Так простіше позбутися від дрібних комах, та й листя спливуть на поверхню.
- Зриваємо кожну ягідку. Пошкоджені, роздавлені, але не гнилі беремо в справу. Не варто переживати з приводу цілісності, все одно розминати. Головне, прибрати сміття. Прополоскуємо в друшляку під проточною водою, струшуємо і бажано просушити, щоб пішла волога і вариво виявилося максимально концентрованим, тільки на смородиновому сокови.
- Щоб прискорити процес, рекомендую спочатку розім’яти, потім варити. Але можна і навпаки. Завантажуємо в чашу чисту смородину, відразу ж кидаємо очищені від лушпиння зубки часнику, кілька кілець стручка чилі (насіння прибираємо, якщо потрібно не вогнянний ефект), додаємо малий фрагмент кореневого імбиру. Всі ці ароматизатори-підсилювачі смаку легко замінити сушеними меленими приправами, доповнити улюбленими травами, корінням, прянощами. Збиваємо в пюре хвилину-дві до рідкої кашки-смузі. Ягоди з тонкою оболонкою швидко лопаються і при необхідності доводяться до потрібного стану ручним товкачем.
- Переливаємо в зручну вогнетривку ємність, всипаємо морську сіль, цукровий пісок, зерна коріандру, горошини перців, кладемо лавровий лист. Цукру йде багато. Пробуйте, багато що залежить від сорту смородини. І цукор, і сіль, і ароматизатори повинні вдосталь наситити кислі ягоди, але, звичайно, відштовхуйтесь від особистих смаків.
- Склад доводимо до “бурхливого” кипіння, зменшуємо нагрів, часто розмішуємо, знімаючи прилиплі загуслі плями зі стінок. Але не накриваємо, даємо пару волю. Уварюємо хвилин 20. У широкому посуді з великим діаметром і при малих дозах соус досить швидко випаровується і густіє. Одні вважають за краще рідкі, інші густі. Але не кип’ятіть годину. Повторю, для зберігання в теплому приміщенні в кінці влийте столовий оцет 9% (2-3 ст. Л.).
- Продавлюємо через дрібне сито – наповнюємо стерильні банки, закручуємо і охолоджуємо. У гарячому вигляді консистенція рідка, після охолодження – перетворюється в желе.
Після охолодження соус з червоної смородини до м’яса готовий. Надішліть в холодильник або підвал.
Смачного Вам та гарних заготівель!
Фото і рецепт з інтернету!