Варення з полуниці, 20 смачних рецептів

Мабуть, немає в світі людини, яка була б байдужа до варення з полуниці. Ароматні солодощі подають до чаю, вживають під час застуди та застосовують у багатьох десертах. Ділимося 20 найсмачнішими рецептами!

1. Класичне полуничне варення

Звичний варіант домашнього варення.

Тобі знадобиться: 1 кг полуниці, 1 кг цукру, 0,5 ч. л. лимонної кислоти.

Приготування: Полуницю промий, обсуши і загорни цукром на добу. Провари 5 хвилин і знову прибери на добу. Втретє додай лимонну кислоту, прокип’ятити 5 хвилин і розлий варення по стерилізованим банкам.

2. Варення з цілих ягід полуниці

При розрахунку пропорцій враховується вага ягід без плодоніжок.

Тобі знадобиться: 1 кг полуниці, 1 кг цукру, 2 ст.л. лимонного соку.

Приготування: Промиту полуницю засип половиною цукру і залиш на 4 години. Злий сік і додай в нього цукор, що залишився. Доведи масу до кипіння. Всип полуницю, провари 5 хвилин і прибери на 4 години. Потім знову злий сироп, закип’ятити, додай ягоди і провари 5 хвилин. Повтори дії 5-6 разів. В останній раз додай сік лимона і вари 15 хвилин.

3. Варення з полуниці «П’ятихвилинка»

</p >

У цьому варення полуниця зберігає свій колір і форму.

Тобі знадобиться: 2 кг полуниці , 1,5 кг цукру.

Приготування: Ягоди промий, обсуши і загорни цукром в глибокому тазу. Через 5 годин доведи до кипіння і провари на повільному вогні 7 хвилин. Розлий варення по стерилізованим банкам, загорни і вкутай теплим рушником на добу.

4. Густе варення з полуниці

Подрібнити полуницю можна в блендері, за допомогою м’ясорубки або в звичайній ступі.

Тобі знадобиться: 1 кг полуниці , 800 г цукру, часточка лимона.

Приготування: Полуницю промий, обсуши і подрібни в блендері. Додай цукор і вари 5 хвилин. Зменш вогонь, видави сік лимона і продовжуй готувати ще 20 хвилин. Розклади гаряче варення в підготовлені банки.

5. Варення з полуниці без варіння

Обов’язково зберігай це варення в холодильнику!

Тобі знадобиться: 2 кг полуниці, 2 кг цукру.

Приготування: ягоди промий, висуши і пропусти через м’ясорубку. Додай цукор і ретельно все перемішати. Розклади варення в чисті сухі банки і накрий капроновими кришками.

6. Полуничне варення «Один день»

Простий спосіб приготування варення з полуниці без зайвого клопоту.

Тобі знадобиться: 2 кг полуниці, 2 кг цукру, 2 ст.л . лимонного соку.

Приготування : Полуницю перебери, промий і обсуши. Склади ягоди в глибоку каструлю, загорни цукром і залиш на добу. Доведи до кипіння і вари 10 хвилин на повільному вогні. Додай лимонну кислоту і продовжуй готувати ще 10 хвилин. Розклади варення по банкам і загорни.

7. Полуничне варення «Королівське»

Спирт в рецепті можна замінити коньяком.

Тобі знадобиться: 4 кг полуниці, 5 кг цукру, 120 г спирту, 2 ст.л. лимонного соку.

Приготування: Промиті ягоди засип цукром, накрий тканиною і прибери на добу. На повільному вогні доведи до кипіння і вари 10 хвилин. Всип лимонну кислоту і готуй ще 10 хвилин. Зніми з вогню, додай спирт, розмішати і розклади по банкам.

8. Полуничне варення «По-французьки»

Ягоди виходять цілими.

Тобі знадобиться: 2 кг крупної полуниці, 1,5 кг цукру , 2 лимона.

Приготування: Полуницю промий, обсуши і склади в каструлю. Засип цукром, накрий марлею і залиш на ніч. Додай сік лимона і на повільному вогні провари все 5 хвилин. Остуди, злий сироп і продовжуй його варити ще 40 хвилин. Переклади ягоди в сироп, вари 5 хвилин. Гаряче варення розлий по банках.

9. Варення з полуниці з желатином

Масу з желатином старайся не кип’ятити, а тільки прогрівати.

Тобі знадобиться: 2 кг полуниці, 80 г желатину, 1,5 кг цукру, склянку води.

Приготування: Промиті ягоди засип цукром в глибокій каструлі і залиш на півгодини. На повільному вогні провари полуницю 10 хвилин і остудити. Розчини желатин у воді, і даси каструлю. Перемішати, доведи до кипіння і вимкни. Через годину знову доведи варення до кипіння і вимкни.

10. Варення з полуниці з лимоном

Стерилізують не тільки банки, а й кришки!

Тобі знадобиться: 1 кг полуниці, 1 кг цукру, 2 лимони.

Приготування: Полуницю промий, підсуши і наріж навпіл. Засип цукром і залиш на 4 години. Потоми масу 15 хвилин і зніми з вогню. Через годину повтори дії. Додай сік і цедру лимонів і провари 10 хвилин. Гарячим варенням наповни стерилізовані банки.

11. Варення з полуниці з лимоном і ківі

Із вказаної кількості продуктів виходить 1800 мл варення.

Тобі знадобиться: 1 кг полуниці, 500 г ківі, 1 лимон, 1 кг цукру.

Приготування: Полуницю промий і обсуши, ківі очисти від шкірки. Наріж фрукти на шматочки, змішай з цукром і залиш на 3-4 години. З лимона видави сік і зніми цедру.

Каструлю постав на повільній вогонь і провари 5 хвилин після закипання. Залиш варення на годину, потім знову повтори дії. Втретє поклади цедру, сік лимона і провари 10 хвилин. Розлий варення по банкам.

12. Полуничне варення з імбиром

При варінні імбиру відкривай вікно і включай витяжку на максимальний режим.

Тобі знадобиться: 2 кг полуниці, 1,5 кг цукру, 100 г кореня імбиру, 2 ст.л. лимонного соку.

Приготування: Промиту полуницю склади в глибоку каструлю, загорни цукром і залиш на ніч. Вранці провари на повільному вогні 10 хвилин і відстав в сторону. Повтори дії ще двічі. Додай сік лимона, дрібно нарізаний імбир і вари варення 10 хвилин.

13. Полуничне варення з бананом

Улюблене всіма поєднання смаків.

Тобі знадобиться: 1 кг полуниці, 0,5 кг бананів, 1 кг цукру, 0,5 ч.л. лимонної кислоти.

Приготування: Полуницю промий, обсуши і наріж. Засип ягоди цукром і залиш на 12 годин. Потім доведи до кипіння, провари 10 хвилин і зніми з вогню. Через годину провари варення і знову остудити. Додай лимонну кислоту, нарізаний банан і готуй ще 10 хвилин.

14. Полуничне варення з м’ятою

Ароматне і корисне ласощі!

Тобі знадобиться: 1 кг полуниці, 50 г свіжої м’яти, чверть лимона, 1 кг цукру, склянку води.

Приготування: Полуницю промий і обсуши, м’яту промий і наріж. Цукор розчини у воді та провари 3 хвилини, поклади ягоди і готуй 5 хвилин на повільному вогні. Вимкни, накрий кришкою і прибери в сторону на ніч. Вранці прокип’ятити 10 хвилин і знову остудити. Через 2 години додай сік лимона, м’яту і вари 15 хвилин.

15. Варення з полуниці з базиліком і мелісою

Зелень кидай в каструлю цілими гілочками.

Тобі знадобиться: 2 кг полуниці, 1,5 кг цукрового піску, 2 ст.л. лимонного соку, по 5 гілочок базиліка і Мелліс.

Приготування: Ягоди промий, змішай з цукром і залиш на 2 години. Провари на повільному вогні 15 хвилин і остудити. Додай цукор, сік лимона, промиту зелень і готуй ще 10 хвилин. Розлий варення по банкам і закрий кришками.

16. Варення з полуниці з шоколадом

Підійде будь-який вид шоколаду, але найсмачніше виходить з гірким.

Тобі знадобиться: 2 кг полуниці, 200 г темного шоколаду, 1,5 кг цукру, 0,5 ч.л. лимонної кислоти.

Приготування: Ягоди вимий і обсуши, шоколад поламай на дрібні шматочки. У великому тазу сумішей полуницю з цукром і залиш на 5 годин. На повільному вогні доведи до кипіння і вари 15 хвилин. Остуди, через годину додай шоколад, лимонну кислоту і прокип’ятити 10 хвилин. Наповни підготовлені банки і залиш в теплі на добу.

17. Варення з полуниці з ваніллю

Можеш використовувати ванілін.

Тобі знадобиться: 2 кг полуниці, 2 кг цукру, 2 ст.л. лимонного соку, 2 пакетики ванільного цукру.

Приготування: Полуницю промий, висуши і загорни цукром на 10 годин. Потім провари 10 хвилин і прибери остигати. Через 2 години знову провари і остуди. Повтори дії ще два рази. Додай лимонний сік, ванільний цукор і провари 7 хвилин.

18. Варення з полуниці і кабачків

Незвичайне, але дуже смачне поєднання!

Тобі знадобиться: 1 кг полуниці, 3 молодих кабачка , 1 кг цукру, половина лимона.

Приготування: Промиті кабачки, полуницю наріж і загорни цукром. Через 5-6 годин провари варення 10 хвилин і остудити при кімнатній температурі. Знову прокип’ятити 10 хвилин і остудити. Додай лимонний сік, провари 5 хвилин і розлий по банках.

19. Варення з полуниці «Сонячне»

Стеж, щоб протягом дня сонце добре освітлювало банки.

Тобі знадобиться: 1 кг полуниці, 1 кг цукру, 1 ст.л. лимонного соку.

Приготування: Полуницю промий, обсуши, змішай з цукром і склади в чисті банки. Постав їх на сонці на цілий день. Увечері додай лимонний сік, простерилизуйте банки в каструлі 10 хвилин і загорни.

20. Варення з полуниці в мультиварці

Пересипати полуницю цукром прямо в чаші мультиварки.

Тобі знадобиться: 2 кг полуниці, 2 кг цукру, половина лимона.

Приготування: Промиту полуницю обсуши і загорни цукром. На наступний день провари її режимі «Томление» 10 хвилин. Остуди і через три години знову повтори дії. Додай сік лимона і вари ще 10 хвилин. Гаряче варення розлий в підготовлену тару.

Підписуйтесь на канал
ТОП Кулінар - Кулінарний блог