Однією з найкращих грибних закусок є мариновані маслюки.
До чого ж смачно відкрити таку баночку і поїсти разом з відвареної або смаженою картоплею. Закуска припаде до смаку і вашим гостям, присутнім на святковому столі. Вона чудово поєднується з м'ясом, птицею, рибою та іншими стравами.
Крім того, мариновані грибочки можна використовувати як смачний інгредієнт для салатів, начинку для пирогів, млинців і піци. Словом, такі закруточкі у вас точно не застою в погребі чи коморі.
Приготувати закуску досить просто. Навіть якщо ви беретеся за справу вперше, ви легко навчитеся маринувати маслюки. Гриби для страви можна брати будь-якого розміру. Маленькі грибочки звичайно завжди краще, але і великі теж підуть, просто ми поріжемо їх на частини. Трохи марудна робота пов'язана з їх підготовкою. Доводиться вручну прибирати зі капелюшків шкірку. Однак у мене для вас знайдеться рецепт, де це робити зовсім не обов'язково.
Як замаринувати маслюки в банках за класичним простим рецептом
Це найпростіший і найсмачніший рецепт маринування маслюків. Не дарма є класичним. Він підійде і для заготівлі інших грибів – опеньків, боровиків, білих, червоних, груздів. Беріть його на озброєння і ходімо вже на кухню.
Складові:
- гриби
для маринаду на 1 літр:
- 1 ст. л. – цукрового піску
- 2 ст. л. – кам'яної солі
- 8-10 шт. – горошин чорного перцю
- 2 шт. – лаврове листя
- 3 ч. Л. – оцту 70%
- 2 шт. – бутони гвоздики
- Гриби помиємо, очистимо від плівок і разрежем великі екземпляри на 2-4 частини. Маленькі маслюки залишаємо цілими.
- Велику каструлю з грибами заливаємо водою. Як тільки вода закипить, варимо 15 хвилин, знімаючи утворюється білу піну.
- Займемося маринадом. В окремому посуді поставимо кип'ятити воду. Додамо сіль з цукровим піском і спеції – лаврушку, горошки чорного перцю, бутони гвоздики.
- Відварені маслюки зливаємо через друшляк і промиваємо під струменями води.
- Перекладаємо гриби в маринад і, довівши до кипіння, варимо 30 хвилин.
- Поки гриби варяться, стерилізуємо банки з металевими кришками над парою або іншим зручним для вас способом.
- Півгодини минуло, додаємо часник, наливаємо оцет, все перемішати і варимо ще 10 хвилин.
- Потім знімаємо каструлю з плити. Розкладаємо вариво в банки і закаточной машинкою закриваємо під ключ.
Не всі гриби помістилися в банки, трохи залишилося, щоб відразу спробувати закуску. Приправили її цибулькою і поставили з гарячою картоплею. Смакота незвичайна!
Мариновані маслюки на зиму – найсмачніший рецепт без стерилізації
Якщо хочете взимку насолоджуватися ароматною закускою, замаринуйте маслюків за цим рецептом. Він простий у приготуванні, а грибочки виходять чудовий смак і аромату. Тут крім звичайного набору спецій, ще доданий запашний кріп. Можете використовувати будь-які частини цієї рослини – гілочки, парасольки або насіння.
Складові:
- 1 кг – маслюків
- 4 гілочки – кропу
- 1 ст. л. цукрового піску
- 1 ст. л. – НЕ йодованої солі
- по 4 шт. – бутонів гвоздики й запашного перцю
- 1/4 ч. Л. – подрібненого лаврового листа
- 3 л – води
- 40 мл – оцту
- Лісових красенів переберемо, помиємо, очистимо від плівки. Великі грибочки поріжемо, маленькі не чіпаємо. Заллємо водою і ставимо відварювати протягом 10-15 хвилин після закипання.
- Зіллємо відвар, а в гриби додати сіль, цукровий пісок, спеції.
- Заливаємо чистою питною водою і варимо грибочки після закипання приблизно півгодини. Потім додамо подрібнений кріп, можна також покласти кроповий парасольку.
- Слідом вливаємо оцет і перемішати. Варимо ще 7 хвилин і відразу ж розкладаємо маслюків разом з маринадом по стерильним банкам.
Загвинчуємо кип'яченими кришками і, закутавши покривалом, чекаємо, коли баночки повністю охолонуть. Потім можете поміщати грибочки на зберігання в заповітне містечко.
Кращий рецепт хрустких маринованих маслюків на зиму з оцтом
Оцет і сіль грають важливу роль в консервації. Обидва продукти продовжують термін зберігання домашніх заготовок, не даючи їм зіпсуватися. Якщо не порушена технологія приготування страви, воно довго зможе радувати вас своїм виглядом і смаком. Закуска за цим рецептом виходить дуже смачною. Правильні пропорції і спеції роблять грибочки ароматними і хрусткими.
А щоб маслюки були в закусці пружними, ніколи не замочуйте їх у воді. Інакше вони як губка вберуть її і розповзуться при варінні, втратять свій презентабельний вигляд і смак.
- 2 кг – грибів
для маринаду на 1 літр води:
- 1 ст. л. – солі
- 50 мл – оцту 9%
- 1,5 ст. л. – цукрового піску
- 8 шт. – горошин запашного перцю
- 8 шт. – бутонів гвоздики
- 1 ч. Л. – кориці
- 5 штук. – лаврового листа
- Гриби очищаємо від плівок, моєму, а великі дари лісу ріжемо на шматочки.
- У трохи підсоленій воді варимо маслюків хвилин 10-15. Потім злити воду з грибів через друшляк.
- В окремому посуді поставимо варити маринад. Наллємо воду, покладемо сіль, цукровий пісок і спеції. Після закипання, поміщаємо в каструлю гриби і варимо півгодини. За 5 хвилин до готовності наллємо оцет.
- Розливаємо готові грибочки по стерильним банкам і загвинчуємо кришки руками або спеціальним ключем.
Пробу можете зняти вже через пару тижнів. Або дочекайтеся слушної нагоди, щоб відкрити баночку смачних маринованих грибочків в колі друзів і близьких. Чим довше стоїть закуска, тим вона смачніше!
Найпростіший спосіб маринування маслюків без закачування (на літрову банку)
Спосіб швидкий і легкий, оскільки у грибів ми не будемо знімати плівку, а значить часу на приготування витратимо набагато менше. Кришки теж кип'ятити не доведеться, використовуємо звичайні капронові. Але в цьому випадку зберігати заготовку потрібно буде тільки в холодильнику або в погребі, де температура не вище 6 градусів.
Складові:
- маслюки
для маринаду на 1 літр води:
- 1 ст. о.- солі
- 2 зубчики – часнику
- 3 шт. – горошин запашного перцю
- 1 ч. Л. – оцтової есенції 70%
- 9 шт. – чорного перцю горошком
- 2 шт. – лаврового листа
- 2 ст. л. – цукрового піску
- Гриби очищаємо від листочків, травинок і іншого лісового сміття, а шкірку на капелюшку ми не чіпаємо. За винятком, якщо де сама «сповзе». Великі і середні маслюки можна порізати на 2-4 частини, а дрібні залишити як є.
- Закип'ятити каструлю з водою. Відправимо в неї грибочки і знову доведемо до кипіння. Варимо годину, не забуваючи прибирати з'являється піну.
- Тим часом приготуємо маринад. Наллємо в інший посуд води, покладемо горошки перцю, лавр, цукор з сіллю. Часник поріжемо пластинами і відправимо туди ж. В кінці – вольем оцет.
- Відварені гриби процідити через друшляк і відправимо в маринад. Як каструля закипить, варимо ще 10 хвилин.
- Готову закуску розкладемо по банках разом з розсолом. Закриємо капроновими кришками. Коли банки повністю охолонуть – можна прибирати в холодильник.
Кришки, перед тим як натягнути на банки, необхідно обшпарити окропом або обполоснути оцтом. А поверх грибів можна налити набагато рослинного маслом, тоді заготовка точно не зіпсується.
Маринуємо гриби на зиму гарячим способом під залізні кришки
Це незвичайний рецепт маринованих грибочків, який включає в себе аджику. Вона надає закусці невелику острінкой і аромат. Якщо не любите пікантні страви або будинку не знайшлося аджики, можете виключити цей інгредієнт.
Складові:
Оцтова есенція 70% додається з розрахунку – 1 ст. л. на літр маринаду.
- Очищені від плівок маслюки заливаємо водою і відварюємо 15 хвилин, не забуваючи прибирати пінку.
- Одночасно стерилізуємо над парою банки, а кришки потримаємо в окропі 5-7 хвилин.
- Зливаємо через друшляк рідина з грибів і промиваємо їх під струменями води.
- Знову поміщаємо гриби в каструлю. Заливаємо водою, вимірюючи літраж 1 літрової банкою. Додаємо, згідно з отриманим кількістю маринаду, – сіль, цукор, спеції і аджику за бажанням. Все добре перемішуємо.
Пропорція така: на 1 літр води кладемо 1 ст. л. цукрового піску і 2 ст. л. – солі.
- Після закипання варимо грибочки 10 хвилин.
- Вливаємо оцтову есенцію (70%) і, поваривши ще 10 хвилин, вимикаємо. Розкладаємо в банки, на дно яких покладемо кілька, порізаних пластинками, зубчиків часнику. Закочує під металеві кришки спеціальною машинкою.
- Зберігайте заготовку в місці, де прохолодно і темно. Через півтора тижні можете знімати першу пробу.
Відео про те, як маринувати маслюки в домашніх умовах швидко і смачно
Пропоную подивитися цікавий спосіб маринування маслюків з додаванням лимонної кислоти. Ви також побачите, як правильно зчищати з грибів шкурку, стерилізувати тару з кришками, дізнаєтеся тонкощі приготування цієї неймовірно смачною закуски.
Ось і підійшла до кінця сьогоднішня стаття. Тепер ви знаєте як смачно і просто замаринувати маслюки на зиму. Бажаю вам вдалих походів до лісу і хороших заготовок.
Друзі, завжди рада бачити вас на сторінках свого блогу, пишіть коментарі, голосуйте зірочками, діліться сподобалися матеріалами зі своїми друзями, натиснувши на соціальні кнопочки, закладайте цікаві рецепти в закладки, щоб не втратити їх. З повагою, Любов.