Вітаю всіх! Сьогодні у нас на кухні м'які і соковиті котлетки з індички.
М'ясо птиці вважається дієтичним, тому прихильники здорового харчування зможуть знайти для себе в цій збірці багато цікавих і корисних рецептів.
Такі котлетки корисно їсти не тільки дорослим, але й дітям, адже готувати ми їх будемо в духовці. Даний спосіб приготування м'яса вважається самим здоровим, на відміну від смажених котлет. Молоді годують матусі, якщо читають цю статтю, теж знайдуть для себе смачний і корисний рецепт.
Індичатина містить в собі багато цінних речовин і потрібних для нас вітамінів. На відміну від курки, вона не накопичує антибіотики, тому не викликає алергічних реакцій. І все страви, приготовані з м'яса цього птаха, добре засвоюються організмом.
Перш ніж ми перейдемо до рецептів, кілька рекомендацій щодо вибору м'яса і фаршу індички для котлет.
- Індичку краще купувати в фермерських господарствах, у перевірених виробників, які не використовують для вирощування птиці антибіотиків і гормонів росту.
- Брати тільки свіже м'ясо, без запаху, має ніжно рожевий колір. Перевірити якість продукту можна так – при натисканні пальцем, свіже м'ясо відновлює свою структуру.
- Фарш для котлет краще зробити самостійно, оскільки покупної може містити в собі перемелені дешеві відходи м'ясного виробництва – хрящі та інші субпродукти. Для фаршу краще брати філейну частину, наприклад, грудку або зрізати м'ясо з стегна індички. Не варто використовувати для перемелювання заморожений продукт. Охолоджене філе індички бажано двічі прокрутити через м'ясорубку.
Це основні поради, про інші тонкощі і нюанси страви я розповім в процесі приготування.
Як приготувати котлети з індички в духовці, щоб вони не були сухими
Соковитість будь-яким котлеток надають додавання в м'ясний фарш інших інгредієнтів – ріпчастої цибулі, моркви, картоплі, кабачка, гарбуза, перцю. Особливо це актуально для Суховатого м'яса індички. Воно на відміну від свинини або яловичини має низький відсоток жирності.
Це базовий варіант приготування котлет з індички, який можна взяти за основу. Для пишності і соковитості виробів ми додамо в фарш ріпчасту цибулю і розмочені в молоці шматочки білого хліба.
Щоб котлетки вийшли ніжними і м'якими, рекомендую двічі перемолоти фарш блендером або м'ясорубкою
Складові:
- 900 г – фаршу з індички
- 80 г – білого батона
- 100 мл – молока
- 1 шт. (200 г) – ріпчастої цибулі
- 0,5 зубчика – часнику (за бажанням)
- 40 г – вершкового масла
- 1 шт. – яйце
- сіль, перець – за смаком
- З батона зрізаємо скоринки, а шматочки м'якушки відмочують в молоці (або в нежирних вершках).
- Промите і обсушене філе індички нарізаємо шматочками, щоб вони помістилися в горлечко м'ясорубки або чашу блендера. Перемелюємо м'ясо в фарш.
- Ріпчасту цибулю можете теж подрібнити в кухонному помічника або нарізати малим кубиком. Відправляємо його фарш. Туди кладемо віджатий від молока хлібний м'якуш, вбиваємо сире куряче яйце. Солимо, перчимо до смаку і добре вимішуємо фарш руками.
За бажанням у фарш можете додати улюблені спеції, які підходять для м'яса птиці і будь-яку подрібнену зелень (петрушку, кріп, кінзу).
- Формуємо з фаршу котлетки довільної форми – круглої або овальної.
- В окрему тарілочку насипаємо борошно і обвалюють у ній наші вироби.
Дуже зручно заморозити напівфабрикати на тривалий термін, щоб в будь-який момент при необхідності відразу ж приготувати котлетки, відправляючи їх в духовку прямо в замороженому вигляді.
- Попередньо пропоную злегка підрум'янити котлетки на сковороді і потім довести до готовності в духовці.
- Далі завадимо їх у вогнетривку форму або на деко з бортами, попередньо вистелений пергаментом. Відправляємо випікати в нагріту до 180 градусів духовку на 20 хвилин.
Напівфабрикати котлет можна відразу поміщати на деко або форму для запікання, минаючи обсмажування на сковороді. Тоді час випікання в духовці становить 30-40 хвилин.
- Подавайте готову страву з будь-яким гарніром – картоплею, макаронами, овочами, кашами. Індичі котлети смачно їсти і як самостійне блюдо.
Рецепт м'яких і соковитих котлет з індички з сиром і підливою
Котлетки готуються і подаються з дуже смачною, густий вершково-сирною підливою. Нам знадобиться вогнетривка форма або лист з високими бортами. Щоб котлетки як слід просочилися в білому соусі, ми їх зробимо невеликого розміру, круглої форми, на зразок тефтелей.
Складові:
- 400 г – фаршу індички
- 1 шт. – цибулина
- сіль і чорний мелений перець – за смаком
- трохи зелені – (петрушка, кріп або кінза)
- 100 г – твердого сиру
- 150-200 мл – вершків
- У фарш додамо перемелений через м'ясорубку або натертий на тертці ріпчаста цибуля. Приправимо сіллю, чорним меленим перцем, додамо рубану зелень, 40 г тертого сиру і добре вимішати.
Можна навіть кілька разів його відбити, щоб котлетки при запіканні краще тримали свою форму.
Сир ви можете купити вже в вигляді стружки або натерти самі на дрібній тертці або середньої.
- Сформуємо з фаршу круглі котлетки, невеликого розміру. Намагайтеся їх робити одного розміру. Укладемо їх в форму для випікання.
- Підготуємо вершковий соус. Наллємо вершки в піалу, додамо стружку тертого сиру і рубану зелень.
- Заливаємо підготовленим соусом наші тюфтельки і відправляємо випікати в розігріту до 190-200 градусів духовку на 15-20 хвилин.
- Подавайте смачні, ніжні, соковиті котлети з будь-яким гарніром. Не забудьте полити білим вершковим соусом, в якому вони запікати.
Дієтичні котлети в духовці з індичого фаршу (без хліба)
Котлетки готуються без додавання в фарш хліба, яєць або картоплі. Тому є дієтичним блюдом. Готуються з мінімуму продуктів і при цьому виходять дуже смачними і соковитими.
Складові:
- 1 кг – філе стегна індички
- 200 г – лука
- 2 зубки – часнику
- 1 пучок – кропу або іншої зелені
- сіль і перець – на смак
- Якщо ви купили гомілку індички, в ній знаходиться кісточка. М'ясо необхідно відокремити від кістки. З останньої можна зварити смачний і корисний бульйон. Філейну частину поріжте на шматочки, потім пропустіть через м'ясорубку.
- Додайте у фарш подрібнений кріп, цибулю і часник. Посоліть і поперчіть за смаком. Добре вимішайте і потім відбийте фарш. Тепер можна формувати котлети, змочуючи руки водою.
- Викладайте вироби на деко, застелене пекарської папером.
- Помістіть деко в розігріту до 240 градусів духовку на 15 хвилин. За цей час котлетки виділять багато соку. Потім зменшіть нагрів до 180 градусів. Полийте зверху кожну тюфтельку соком, що виділився і запікайте до готовності ще 15 хвилин.
Відразу котлетки, не виймайте з дека. Нехай вони трохи «відпочинуть» і заодно вберуть в себе частину підливи. Від чого стануть ще соковитіше і смачніше.
Подавайте до столу в гарячому вигляді, прикрасивши страву гілочками петрушки. На гарнір можете відварити рис, макарони або приготувати картопляне пюре. А якщо ви хочете, щоб страва була повністю дієтичним, тоді сервірують котлетки разом з гречаної або вівсяної кашею.
Духові котлети з індички з кабачком – дуже м'які і соковиті
Якщо ви додасте в м'ясний фарш кабачок, він додасть страві соковитості і зробить котлетки м'якими і дуже ніжними на смак.
Складові:
- 600 г – філе індички
- 300 г – кабачка
- 40 г – білого хліба
- 2 зубчики – часнику
- 1-2 шт. – яйця
- 1 пучок – кропу
- 1-2 шт. – ріпчастої цибулі
- сіль і перець – на смак
- Кабачок очищаємо від жорсткої шкірки і насіння. Потім слід віджати руками зайву вологу з овоча.
Якщо у вас молочного сорти овоч, можете прокрутити його в м'ясорубці або блендері, не видаляючи попередньо шкірку, оскільки вона ніжна і її можна залишити.
- Філейну частину птиці помиємо під проточною водою, обсушити паперовим рушником і, порізавши шматочками, припустимо в кухонному комбайні. Далі прокрутимо ріпчасту цибулю з часником.
- Вбиваємо яйця, солимо і перчимо до смаку, додаємо пряні трави. Все ретельно перемішуємо.
- Формуємо круглої форми котлетки і викладаємо їх у вогнетривку форму. Закриваємо її щільно листом фольги і відправляємо вироби в розігріту до 180-190 градусів духовку на 40-45 хвилин. За 5 хвилин до закінчення запікання, зніміть фольгу, щоб котлетки зарум'янилися.
Готуємо пишні і смачні індичі котлети в духовці з яловичиною
У індюшачий фарш можна додавати будь-яке м'ясо – курку, свинину, яловичину. З змішаного фаршу виходить дуже поживне блюдо. А щоб котлетки стали ніжніше на смак, додамо трохи манки і молока.
Складові:
- 500 г – індички
- 500 г – яловичини
- 80 мл – молока
- 1 шт. – яйце
- 2 ст. л. – манної крупи
- сіль і спеції (часник сушений, мелена паприка, зелень сушена) – за смаком
- Яловичину і індичку перемелемо кухонним комбайном. Покладемо в м'ясний фарш, дрібно нарізану цибулю, вобьем сире яйце, паприку, зелень, часник і вимішати в однорідну масу.
- Додамо манку і станемо потроху вливати молока, щоб фарш залишався в'язким. Він не повинен розтікатися. Можливо, молока у вас піде менше, ніж зазначено в рецептурі. Відіб'ємо фарш кілька разів, кидаючи його в миску.
- Почнемо формувати котлетки і викладати на деко, застелене пергаментом.
- Духовка до цього часу повинна бути нагріта до 200 градусів. Відправимо запікати деко з виробами на 30-40 хвилин.
Якщо хочете домогтися рум'яної скоринки, за 5 хвилин до закінчення включите режим аерогрилю.
Дуже добре подати гарячі котлетки з овочами. Смачного!
Рубані натуральні котлети з індички з манкою для дітей
Котлети готуються з дрібно порубаних шматочків птиці. Зроблені з натуральної, охолодженої індичатини, вони не містять ніяких добавок, на відміну від фаршу, в який недобросовісні виробники можуть додавати що завгодно, лише б здешевити продукт. Такі котлетки без побоювань можна давати дітям. Вони їх їдять із задоволенням, адже за рахунок додавання манки, вони виходять пишними і дуже смачними.
Складові:
- 300 г – філе гомілки індички
- 1 шт. – цибулина
- 1 шт. – яйце
- сіль, перець – за смаком
- приправа «Каррі» – за смаком
- 2 ст. л. (Без гірки) – манної крупи
- М'ясо індички за допомогою гострого ножа нарізаємо невеликими шматочками.
- Ріпчасту цибулю подрібнюємо маленьким кубиком і відправляємо до м'яса.
- Забиваємо сире яйце, додаємо манку, солимо і перчимо до смаку, кладемо приправу. Перемішаємо фарш ложкою і дамо постояти хвилин 15, щоб манка набухла.
- Потім вистилає деко листом фольги і ложкою викладаємо фарш у вигляді невеликих круглої форми котлеток.
- Запікаємо в нагрітій до 180 градусів духовці 15-25 хвилин, щільно накривши зверху другим листом фольги.
Як запекти котлети з фаршу індички з сиром і зеленню в духовці
Якщо ви жодного разу не готували індичі котлети з сиром, обов'язково спробуйте цей спосіб. Сир робить страву більш поживним. Котлетки виходять дуже соковитими і ніжними на смак.
Складові:
- 250 г – сиру
- 450 г – індичого фаршу
- 2 ст. л. – панірувальних сухарів
- 1 шт. – яйце
- 1 шт. – зубчик часнику
- 1 шт. – ріпчастої цибулі
- рослинне масло – для смаження
- сіль, спеції (хмелі-сунелі, куркума), зелень – за смаком
- У індюшачий фарш додамо подрібнену цибулю, пропущений через прес часник, рубаний кріп, сир, яйце, панірувальні сухарі, сіль і спеції за смаком.
- Сформуємо невеликі котлетки довільної форми і запаніруем в сухарях (можна в борошні).
- Обсмажуємо в маслі на добре розігрітій сковороді з двох сторін до рум'янцю. Потім поміщаємо в вогнетривку форму і запікаємо до повної готовності 15-20 хвилин в духовці (при 180 градусах).
Смачні запечені котлети з індички з куркою для годуючої мами
Цей рецепт – просто знахідка для годуючих мам. Котлети готуються з м'яса індички, яке є гіпоалергенним. При бажанні ви можете м'ясо курки в фарш не додавати. Але змішаний фарш робить страву більш поживним. У складі немає яєць, зате є цукіні і сметанка, які зроблять котлетки дуже ніжними, корисними і соковитими.
Складові:
- 300 г – філе індички
- 300 г – курячого філе
- 350 г – знежиреного йогурту для соусу
- 80 г – борошна
- 80 г – нежирної сметани
- 15 г – панірувальних сухарів
- 1 шт. – велика цибулина
- 100 г – цукіні або кабачок
- 20 мл – рослинного масла
- 20 мл – крижаної води
- 2 зубчики – часнику
- зелень кропу і петрушки
- сіль і перець – за смаком
- М'ясо курки та індички нарізаємо на шматочки, щоб їх легко можна було перемолоти в м'ясорубці. Ріпчасту цибулю теж ріжемо на кілька частин і пропускаємо слідом за м'ясом через м'ясорубку. З цукіні зрізаємо шкірку і прокрутимо після цибулі та часнику.
- Перемішаємо фарш, додамо сметану, панірувальні сухарі і холодну воду. Солимо і перчимо до смаку.
- Потім додаємо в фарш подрібнену зелень кропу і петрушки. Ще раз вимішати фарш і залишимо на півгодини. Потім насипаємо борошно на обробну дошку або в окрему тарілку. Змочуючи руки водою, станемо формувати котлети.
Їх товщина не повинна бути більше 15 мм. Інакше вони можуть не встигнути приготуватися всередині.
- Обсмажуємо на сковороді з невеликою кількістю рослинної олії до золотистого з двох сторін.
- На застелений пекарської папером деко, викладаємо наші напівготові вироби і відправляємо запікати в розігрітій до 180 градусів духовці на 25 хвилин.
- Подавайте готові смачні, ніжні котлетки з зеленню і йогуртовим соусом. Готується він просто: в натуральний йогурт (без добавок) кладемо подрібнену зелень, сіль за смаком і все перемішуємо.
Відео про те, як приготувати котлетки з індички в духовці з гарбузом
Чи не могла не поділитися ще одним цікавим приготуванням котлет з індички з гарбузом. запікаються вони під сметанним соусом і виходять дуже соковитими, ніжними і смачними.
На сьогодні все, сподіваюся, ви для себе знайшли нові способи приготування смачних і соковитих котлет з індички і найближчим часом зможете почастувати цим ситним і смачним блюдом своїх друзів і близьких.
Друзі, завжди рада бачити вас на сторінках свого блогу, пишіть коментарі, голосуйте зірочками, діліться сподобалися матеріалами зі своїми друзями, натиснувши на соціальні кнопочки, закладайте цікаві рецепти в закладки, щоб не втратити їх. З повагою, Любов.