Кращі рецепти малосольних огірків

Відмінні малосольні огірочки виходять, якщо взяти дрібні і міцні молоді огірки, з тонкою шкірою і «пухирцями». Саме такі плоди мають кращі сорти огірків для малосольних заготовок. Уважно переберіть урожай, видаліть зіпсовані або жовті екземпляри. Розсортуйте огірки за розміром. Якщо ви готуєте малосольні огірки в запас, при розкладанні по банках намагайтеся розмістити в одну ємність однакові за величиною, тоді просолка буде більш рівномірною.

Відібрані огірки промийте холодною водою і висушіть рушником. Потім покладіть в ємність, краще вертикально, перекладаючи огірки шарами трав і спецій.

Спеції для малосольних огірків

Готові набори спецій і трав для засолювання огірків можна купити в магазині або у бабусі на ринку. Склад саморобного набору у кожної господині свій. Найчастіше він включає суцвіття кропу, хрін, листя чорної смородини і вишні і естрагон. Саме хрін, смородина і вишня допомагають зберегти огірок твердим і хрустким.

Кращі рецепти малосольних огірків
До перерахованого вище можна додати часник, чорний перець, лавровий лист і гвоздику. На 1,5 кг огірків потрібно 5-6 зубчиків часнику, 1-2 листа хрону, 5-6 листів смородини, 3 листа вишні, 3-4 бутона гвоздики, 8-10 горошин перцю. Правда, кількість спецій можна міняти, в залежності від ваших смаків.

Розсіл для малосольних огірків

У каструлю з водою додайте сіль, перець, гвоздику і лавровий лист, поставте на вогонь і доведіть до кипіння. Залиште на вогні на кілька хвилин, потім процідіть розсіл. На 1,5 кг огірків потрібно 2 літри води, 4 столових ложки солі крупного помелу.

Залиті розсолом огірки накрийте серветкою і залиште в теплому місці. Якщо залити огірки гарячим розсолом, вони будуть готові вже на наступний день. Залиті холодним розсолом огірки можна буде їсти через 3-4 дні.

Малосольні огірки з хлібом

Візьміть 1,5 кг свіжих огірків, 2 л води, 4 столові ложки солі, 2 столові ложки цукру, 50 г житнього хліба, квадрат з марлі або тонкої тканини — 20х20 см, 2 столові ложки різаного кропу.

Кращі рецепти малосольних огірків

Приготуйте розсіл з води, солі і цукру. Скласти огірки з кропом в ємність, зверху покладіть хліб, загорнутий в марлю. Залийте огірки киплячим розсолом і поставте гніт. Почекаєте 24 години-огірки готові. Зберігайте їх в холодильнику, вже без хліба.

Малосольні огірки з горілкою

Підготовка огірків (1,5 кг) відбувається також, як і в попередніх рецептах. Зелень-листя хрону, вишні, смородини, лавра, парасольки кропу, горошини перцю складіть в ємність. Зверху помістіть огірки. Для розсолу знадобиться 2 літри води, 4 столові ложки солі і 100 мл горілки. Холодним розсолом залийте огірки, закрийте ємність кришкою і залиште на добу.

Малосольні огірки без розсолу

Якщо не хочете возитися з розсолом, приготуйте огірки «всухом’ятку». До речі, такі огірки зручно готувати в похідних умовах. Досить запастися поліетиленовими пакетами. Візьміть 1 кг дрібних огірків, 1 столову ложку солі, 3-4 зубчики часнику, кріп. Огірки необхідно вимити і зрізати кінчики. Дрібно наріжте кріп і часник.

Кращі рецепти малосольних огірків

У поліетиленовий пакет складіть всі інгредієнти: огірки, кріп, часник і сіль. Зав’яжіть пакет і кілька разів струсіть його. Покласти пакет в холодильник, періодично його струшуючи (на природі можна використовувати сумку-холодильник або найближчий водойму, пакет можна покласти, наприклад, в садок для риби). Через 6-8 годин малосольні огірки-готові.

 

ТОП Кулінар - Кулінарний блог