Рецепти каші з пшонки на молоці: 20 простих рецептів

Хочеш приготувати смачний і корисний сніданок? Звари пшоняну кашу на молоці! Ароматне блюдо бадьорить і заряджає енергією на весь день. Ділимося 20 цікавими рецептами цього чудесного частування!

1. Класична пшоняна каша з молоком

Кашу краще варити в чавунної або керамічному посуді.

Тобі знадобиться: 1 склянку пшона, 300 мл води , 2 склянки молока, щіпка солі, 1 ч.л. цукру, 20 г вершкового масла.

Приготування: Змішай молоко з водою, посолити і доведи до кипіння. Всип промите пшоно і вари 10 хвилин на повільному вогні. Додай масло, цукор, накрий кришкою і залиш кашу на 15 хвилин настоюватися.

2. Простий рецепт пшоняної каші на молоці

Вари молоко на повільному вогні і під пильним наглядом.

Тобі знадобиться: 200 г пшона, 300 мл води, 300 мл молока, щіпка солі, 1 ч.л. цукру, 20 г вершкового масла.

Приготування: Спар воду, посолити і поклади промите пшоно. Вари 10 хвилин, додати цукор, масло і кипляче молоко. Зніми з вогню і накрий кришкою на 15 хвилин.

3. Пшоняна каша з родзинками і молоком

Промитий ізюм виклади сушитися на серветку.

Тобі знадобиться: 1 склянку пшона, 3 склянки молока, 150 мл води, жменя родзинок, щіпка солі, 1 ч.л. цукру, 20 г вершкового масла.

Приготування: Ізюм промий і замочи в окропі на 10 хвилин. Воду сумішей з молоком і закип’ятити, поклади сіль, промите пшоно і провари 10 хвилин. Додай родзинки, масло, цукор, перемішати і залиш кашу під кришкою на 15 хвилин.

4. Пшоняна каша з гарбузом на молоці

нарізаний гарбуз на кубики величиною 2-3 сантиметри.

Тобі знадобиться: 1 склянку пшона, 200 г гарбуза, 2 склянки молока, 300 мл води, 0,5 ч.л. солі, 1 ч.л. цукру, 20 г вершкового масла.

Приготування: Гарбуз очисти, наріж на дрібні кубики і провари 7 хвилин у воді з молоком. Всип сіль, пшоно і готуй ще 10 хвилин. Додай масло, цукор, вимкни і на 15 хвилин вкутай кашу теплим рушником.

5. Молочна каша з пшона і рису

Рекомендуємо використовувати круглозерний рис.

Тобі знадобиться: 100 г пшона, 100 г рису, 1 стакан води, 2 склянки молока, щіпка солі, 1 ст.л. цукру, 20 г вершкового масла.

Приготування: Змішай воду з молоком, посолити і доведи до кипіння. Всип пшоно і провари 5 хвилин, додай рис, масло, цукор і вари ще 7 хвилин. Зніми з вогню, вкутай теплим рушником і дочекайся повного охолодження.

6. Молочна пшоняна каша з горіхами, ягодами і фруктами

Підійдуть будь-які фрукти і горіхи, які тобі подобаються.

Тобі знадобиться: 1 склянку пшона, 300 мл води, 300 мл молока, щіпка солі, 1 ст.л. цукру, 20 г вершкового масла, жменя волоських горіхів, 1 ст.л. очищених гарбузового насіння, півсклянки журавлини, 1 груша, 1 яблуко.

Приготування: Горіхи і насіння підсуши на сковорідці, ягоди промий, фрукти дрібно наріж. Змішай воду з молоком, закип’ятити, посолити і поклади пшоно. Вари кашу 10 хвилин на повільному вогні. Додай журавлину, яблуко, грушу, масло і цукор. Прогрій хвилину на вогні, вимкни і накрий кришкою.

7. Молочна каша з пшона з ваніллю

Якщо боїшся перестаратися з ваніллю, використовуй ванільний цукор.

Тобі знадобиться: 200 г пшона, 1 стакан води, 2 склянки молока, щіпка солі, 1 ст.л. цукру, ваніль на кінчику ножа, 20 г вершкового масла.

Приготування: Спар воду з молоком, поклади сіль, пшоно і вари 10 хвилин. Додай ваніль, цукор, масло, перемішати і вимкни. Залиш кашу під кришкою ще на 10 хвилин.

8. Пшоняна каша з яблуком і корицею на молоці

Співвідношення води і молока можеш змінювати на свій розсуд.

Тобі знадобиться: 100 г пшона, 1 стакан води, 1 склянка молока, 1 яблуко, 1 ст.л. цукру, щіпка солі, 0,5 ч.л. меленої кориці, 20 г вершкового масла.

Приготування: Змішай воду з молоком, додай сіль і доведи до кипіння. Всип промите пшоно і вари 7 хвилин. Яблуко очисти від шкірки, наріж на кубики, і поклади в кашу. Перемішати, додати цукор, корицю і вари ще 3 хвилини. Готову кашу заправити олією.

9. Пшоняна каша з сиром і молоком

Якщо використовуєш домашній сир, то масло можна виключити.

Тобі знадобиться: 200 г пшона, 1 стакан води, 400 мл молока, 150 г сиру, щіпка солі, 1 ст.л. цукру, 20 г вершкового масла.

Приготування: Змішай воду з молоком, посолити і закип’ятити. Всип промите пшоно і вари 10 хвилин на повільному вогні. Додай масло, цукор і протертий через сито сир. Перемішати і прогрій 1 хвилину на вогні.

10. Пшоняна каша з какао на молоці

Какао можна змішати з цукром або з невеликою кількістю холодного молока.

Тобі знадобиться: 200 г пшона, 300 мл води, 300 мл молока, 2 ч.л. какао, щіпка солі, 2 ст.л. цукру, 20 г вершкового масла.

Приготування: Воду сумішей з молоком, посолити і доведи до кипіння. Всип промите пшоно, зменш вогонь і вари 10 хвилин. Додай масло і цукор, змішаний з какао. Перемішати і залиш під кришкою на 10 хвилин.

11. Пшоняна каша з курагою на молоці

Курагу попередньо промий і замочи в окропі.

Тобі знадобиться: 1 склянку пшона, 2 склянки молока, 1 склянка води, 100 г кураги, щіпка солі, 2 ст.л. цукру, ваніль на кінчику ножа.

Приготування: Молоко сумішей з водою, закип’ятити, додай сіль, промите пшоно і провари 10 хвилин. Курагу наріж на дрібні шматочки і поклади в каструлю. Додай цукор, масло, зніми з вогню і вкутай теплим рушником на 10 хвилин.

12. Молочна пшоняна каша з гарбузом і в’яленими вишнями

Готову кашу обов’язково вкутай рушником, щоб вона наполягла.

Тобі знадобиться: 200 г пшона, 200 мл води, 400 мл молока, 100 г в’ялених вишень, 100 г гарбуза, щіпка солі, 2 ст.л. цукру, 20 г вершкового масла.

Приготування: Воду сумішей з молоком, доведи до кипіння, додай сіль і нарізану кубиками гарбуз. Зменш вогонь і вари 7 хвилин, поклади пшоно і готуй ще 8 хвилин. Додай масло, цукор, в’ялені вишні, перемішати і вимкни. Накрий каструлю кришкою на 15 хвилин.

13. Пшоняна каша на кокосовому молоці

Замість води можна використовувати соєве молоко.

Тобі знадобиться: 200 г пшона, 2 склянки кокосового молока, 0,5 л води, 2 ст.л. цукрового піску, щіпка солі, 20 г вершкового масла, ягоди і мигдальні пластівці для прикраси.

Приготування: Спар воду, посолити і поклади промите пшоно. Вари 10 хвилин, потім додай гаряче кокосове молоко і готуй ще 2 хвилини. Додай масло, цукор і залиш на 10 хвилин під кришкою. Прикрась готову кашу мигдальними пластівцями і ягодами.

14. Молочна пшоняна каша в духовці

Про готовність каші повідомить красива рум’яна кірочка.

Тобі знадобиться: 1 склянку пшона, 0,5 л молока, 2 ст.л. цукру, щіпка солі, 1 пакетик ванільного цукру, 20 г вершкового масла.

Приготування: Пшоно промий, додай молоко, сіль, цукор, масло і ванільний цукор. Постав кашу в розігріту до 180 градусів духовку на 1 годину.

15. Пшоняна каша з грушею і молоком

Грушу очисти від шкірки, насіння і плодоніжки.

Тобі знадобиться: 200 г пшона, 2 склянки молока, 200 мл води, 1 груша, щіпка солі, 2 ст.л. цукру, 0,5 ч.л. кориці, 20 г вершкового масла.

Приготування: Спар воду з молоком, посолити і поклади промите пшоно. Вари 10 хвилин на повільному вогні. Додай цукор, масло і дрібно нарізану грушу. Перемішати і накрий кришкою на 15 хвилин. Готову кашу присипаючи корицею.

16. Молочна пшоняна каша з фініками і курагою

Дуже смачно і корисно. Обов’язково спробуй приготувати!

Тобі знадобиться: 1 склянку пшона, 0,5 л молока, 100 г кураги, 100 г фініків, щіпка солі, 2 ст.л. цукру, 20 г вершкового масла, кориця, ванілін.

Приготування: Змішай молоко з водою, додай сіль, промите пшоно і провари 10 хвилин після закипання. Курагу і фініки дрібно наріж і поклади в каструлю. Додай цукор, масло, корицю і ваніль. Перемішати і залиш під кришкою на 10 хвилин.

17. Пшоняна каша з куркумою на молоці

Каша з куркумою швидко відновлює сили і відмінно бадьорить.

Тобі знадобиться: 1 склянку пшона, 2 склянки молока, 1 склянка води, 0,5 ч.л. куркуми, щіпка солі, 2 ст.л. цукру, 20 г вершкового масла.

Приготування: Спар воду з молоком, посолити і поклади промите пшоно. Зменш вогонь і вари 10 хвилин. Додай цукор, куркуму і масло. Перемішати і вкутай теплим рушником на 15 хвилин.

18. Пшоняна каша з медом на молоці

Додай мед тільки в остигнула кашу!

Тобі знадобиться: 100 г пшона, 200 мл молока , 100 мл води, 2 ст.л. меду, щіпка солі, 1ч.л. цукру, 20 г вершкового масла.

Приготування: Воду сумішей з молоком, посолити і доведи до кипіння. Всип промите пшоно і вари 10 хвилин. Додай цукор, вершкове масло і накрий кришкою на 10 хвилин. Перед подачею сумішей кашу з медом.

19. Пшоняна каша з апельсинами на молоці

</p >

Апельсин очисти від шкірки, плівок і кісточок.

Тобі знадобиться: 1 склянку пшона, 300 мл молока, 300 мл води, 1 апельсин, щіпка солі, 2 ст.л. цукру, 20 г вершкового масла.

Приготування: Воду з молоком посолити і закип’ятити, додай промите пшоно і вари 10 хвилин. Апельсин очисти від шкірки і наріж на дрібні кубики. Додай в кашу апельсин, цукор і масло. Готову страву наполягай під кришкою 10 хвилин.

20. Молочна пшоняна каша в мультиварці

Каша виходить наваристою і дуже ароматною.

Тобі знадобиться: 200 г пшона, 2 склянки молока, 1 стакан води, щіпка солі, 2 ст.л. цукру, ванілін на кінчику ножа, 30 г вершкового масла.

Приготування: Чашу мультиварки змасти вершковим маслом. Всип промите пшоно, додай молоко, воду, сіль, цукор і масло. Закрий кришку і готуй 15 хвилин на програмі «Молочна каша». Після закінчення залиш кашу в закритій мультиварці ще на 10-15 хвилин.

Підписуйтесь на канал
ТОП Кулінар - Кулінарний блог