Узбецький плов. Рекомендую до приготування.

Узбецький плов (Андижанський).

Звичайно, ідеально готувати плов в казані, на відкритому вогні, але можна зробити хороший плов і в міських умовах, ?використовуючи глибоку товстостінну сковороду.??

Склад:

Морква 600 г
Цибуля ріпчаста (100г) 2 шт.
Рис девзіра 600 г
Рослинна олія 200 мл
Баранина(м’якоть) 600 г
Часник 2 головки.
Сіль 2 ч.л.
Зіра (кумін) 1 ч.л.

1. Моркву потрібно нарізати брусочками, а цибулю не надто тонкими кільцями. Моркви має бути багато, причому краще брати велику, не дуже молоду, щоб вона зберігала форму. В Узбекистані для плову використовують жовту морква, але в багатьох інших країнах її важко знайти.

2. У цьому плові використовується узбецький рис девзіра, який ідеально підходить для плову – розварюється і не злипається. Рис потрібно промити і замочити в холодній воді на 30-40 хвилин.

3. На добре розігріту сковороду налийте олії і дайте їй нагрітися. Цибулю, опускаємо  в олію, повинно викликати бурління олії.

4. Смажте цибулю на великому вогні до золотисто-коричневого кольору. З нього повинен піти сік, щоб м’ясо, яке ми будемо додавати згодом, щоб не тушкувалось, а смажилося.

5. Тепер кладемо м’ясо, очищене від жил і нарізане кубиками. Вогонь також великий.

6. Обсмажуємо м’ясо, один раз перевернувши, поки воно не підрум’яниться.

7. Додаємо моркву, перемішуємо і готуємо до м’якості 5-7 хвилин.

8. Тепер наливаємо близько 500 мл води, в середину вставляємо цілий часник, очищений тільки від верхнього лушпиння. Доводимо до кипіння, потім часник виймаємо і відкладаємо в сторону. Додаємо сіль. Її потрібно стільки, щоб вода була трохи солоніша, ніж готовий плов, оскільки рис забере частину солі.

9. Висипаємо рис і злегка розрівнюємо його. Вода повинна злегка покривати рис. Тепер готуємо плов 10-15 хвилин, поки вода майже не зникне. Якщо води занадто багато, потрібно робити отвори в рисі, щоб вода швидше випаровувалася.

10. Коли основна частина води вбереться, повертаємо часник в середину, посипаємо рис злегка розтертою зірою і щільно закриваємо кришкою.

11. Вогонь потрібно зменшити до слабкого і залишити на 20-25 хвилин. Тепер плов готовий.

СМАЧНОГО???Узбецький плов. Рекомендую до приготування.

ТОП Кулінар - Кулінарний блог