12 простих і ситних супів з свинячих реберець

Через те, що свинячі реберця – це м’ясо на кістки, вони дають прекрасний і наваристий бульйон, і дуже добре підходять для приготування ситних супів. Бери на замітку наші 12 рецептів!

1. Суп зі свинячих реберець з вермішеллю

Мінімум інгредієнтів, а сам суп – готується дуже легко.

Тобі знадобиться: 600 г свинячих реберець, 2,5 л води, 5 картоплин, 1 цибулина, 1 морква, 1-2 жмені вермішелі, спеції, 5 гілочок зелені.

приготування: Розроби свинячі ребра, залий їх водою і проварі 45 хвилин після кипіння. Додай нарізану картоплю і вари 10-15 хвилин. За цей час обсмаж подрібнену цибулю і морква до м’якості. Відправ зажарку і вермішель в суп, приправ, проварити ще 5 хвилин, зніми з вогню і додай зелень.

2. Суп зі свинячих реберець з томатною пастою і рисом

Ситний і ароматний суп на обід для великої родини – а що ще потрібно?

Тобі знадобиться: 1,5 кг свинячих реберець, 4 л води, 1/2 склянки рису, 4 картоплини, 1 цибулина, 1 морква, 1 стебло селери, 5 зубчиків часнику, 2 ст.л. томатної пасти, 1 ст.л. хмелі-сунелі, 1 пучок зелені, спеції.

приготування: Розроби свинячі ребра, залий їх водою, доведи до кипіння і вари 40 хвилин. Додай промитий рис і нарізану картоплю. Подрібни цибулю, морква і селера, обсмаж до м’якості, змішай з томатною пастою і смаж ще 1 хвилину. Отриману зажарку теж відправ в суп і вари все до готовності картоплі і рису. За пару хвилин до кінця приготування – додай часник, спеції і рубану зелень.

3. Суп зі свинячих реберець з галушками

Для галушок буде потрібно зовсім небагато продуктів, зате суп відразу стає в рази цікавіше.

Тобі знадобиться: 300 г свинячих реберець, 3 картоплини, 1 морква, 1 цибулина, 2,5 л води, 1 яйце, 60 г борошна, 80 г манки, 1 ст.л. олії, спеції.

приготування: Залий свинячі ребра водою, відвари 40 хвилин і додай нарізану картоплю. Обсмаж подрібнену цибулю і морква, і виклади їх туди ж. Вари суп майже до готовності картоплі.

Збий яйце, 1 ст.л. масла, ополоник остиглого бульйону, манку і борошно до однорідності. Викладай ложкою рідке тісто в суп і вари його з галушками ще 5 хвилин. Приправ до смаку.

4. Суп зі свинячих реберець і бекону з сочевицею

Замість сочевиці можна взяти горох, але врахуй – він довше вариться.

Тобі знадобиться: 500 г свинячих реберець, 500 г картоплі, 500 г перетертих томатів, 100 г бекону, 150 г сочевиці, по 150 г моркви і цибулі, 1 ч.л. паприки, спеції.

приготування: Залий свинячі реберця водою, доведи до кипіння і проварі 40 хвилин. Подрібни і обсмаж бекон до рум’яності, додай подрібнену цибулю і ще через пару хвилин – морква. Смаж все разом до м’якості, додай паприку, спеції і томати, перемішати і протуші 2-3 хвилини.

Засип в бульйон нарізану картоплю і промиту сочевицю. Варі все близько 7 хвилин і додай засмажування зі спеціями. Варі суп до готовності інгредієнтів ще 5-7 хвилин.

5. Гороховий суп зі свинячими реберцями

Для таких рецептів найзручніше використовувати колотий горох.

Тобі знадобиться: 400 г свинячих реберець, 1 стакан сухого гороху, 3 картоплини, 1 цибулина, 1 морква, 2-2,5 л води, 1 лавровий лист, спеції.

приготування: Заздалегідь замочи горох на ніч. Залий свинячі реберця водою, доведи до кипіння і вари 45 хвилин. Прибери м’ясо з бульйону, процеді, засипати в нього горох і вари до його готовності – 40-60 хвилин. Додай нарізану картоплю і вари ще 15-20 хвилин.

За цей час подрібни і обсмажити цибулю з морквою. Виклади в суп отриману зажарку, спеції і нарізане м’ясо, відокремлене від кісток. Варі все разом ще 5-7 хвилин під кришкою на слабкому вогні.

6. Суп зі свинячих реберець з макаронами

Відмінно підійдуть великі макарони на кшталт бантиків.

Тобі знадобиться: 500 г свинячих реберець, 2,5 л води, 50 г макаронів, 4 картоплини, 1 цибулина, 1 морква, 2 помідора, спеції.

приготування: Залий свинячі ребра водою і відвари до готовності. Виклади в бульйон картоплю і вари ще 10 хвилин. Подрібни цибулю і морква, обсмажити їх до м’якості, додай нарізані помідори і спеції, і смаж ще 3 хвилини. Виклади в суп зажарку і макарони, і вари його до готовності інгредієнтів.

7. Ячневий суп зі свинячими реберцями

Ячнева крупа багата клітковиною і іншими корисними речовинами, так що зовсім не завадить в раціоні.

Тобі знадобиться: 300 г свинячих реберець, 3 ст.л. ячневої крупи, 1 цибулина, 1 морква, 1 болгарський перець, 3 картоплини, 2 л води, спеції, 1 ст.л. томатної пасти.

приготування: Розроби свинячі реберця, злегка обсмажити їх до рум’яності, залий водою і відвари до м’якості. Обсмаж ячневу крупу на сухій сковороді до потемніння. Окремо обсмаж подрібнену цибулю, морква і болгарський перець. Додай до них томатну пасту, приправ і смаж ще 1 хвилину. Наріж картоплю і виклади все разом в бульйон. Варі суп близько 20 хвилин до готовності картоплі і крупи.

8. Борщ зі свинячих реберець

Якщо хочеш отримати максимально насичений колір, тоді візьми червонокочану капусту.

Тобі знадобиться: 700 г свинячих реберець, 3 л води, 200 г капусти, 3 картоплини, 1 буряк, 1 цибулина, 2 моркви, 2 зубчика часнику, 1 болгарський перець, 3 помідора, 2 ст.л. томатної пасти, 1 пучок зелені, спеції.

приготування: Залий свинячі реберця водою, доведи до кипіння і додай очищену цибулину з однією морквою. Варі бульйон 2 години на тихому вогні, прибери ребра і овочі, посоли і процеді. Зніми м’ясо з кісток і виклади назад в бульйон.

Доведи бульйон до кипіння, додай нарізану картоплю і через 10 хвилин – капусту. Обсмаж терту буряк 5 хвилин, додай цибулю і морква, смаж ще 7 хвилин і додай болгарський перець, помідори і томатну пасту.

Влий стакан бульйону, приправ і протуші зажарку 10 хвилин. Виклади вийшла засмажування в борщ, проварі ще пару хвилин, зніми його з вогню, додай часник, спеції і зелень. Дай борщу настоятися мінімум півгодини.

9. Гречаний суп зі свинячими реберцями

Для аромату можна додати ще трохи копченостей на свій розсуд.

Тобі знадобиться: 500 г свинячих реберець, 3 л води, 1/2 склянки гречки, 4 картоплини, 1 морква, 1 цибулина, 1 корінь селери, спеції.

приготування: Розроби свинячі ребра, залий їх водою, доведи до кипіння і вари 40 хвилин. Промий гречку. Подрібни цибулю, морква і селера, і обсмаж до м’якості. Наріж картоплю, засип все в бульйон і вари до готовності інгредієнтів. Приправ суп і дай йому настоятися.

10. Суп зі свинячих реберець з квасолею

Щоб не витрачати зайвий час на варіння квасолі, візьми відразу консервовану.

Тобі знадобиться: 300 г свинячих реберець, 1,5 л води, 3 картоплини, 1 цибулина, 1 морква, 1 болгарський перець, 1 гострий перець, 1 банка червоної квасолі, спеції, паприка, 6 гілочок кінзи, 3 зубчика часнику.

приготування: Залий свинячі реберця водою і проварі близько 40 хвилин. Додай нарізану картоплю і вари ще 10 хвилин. Подрібни морква, цибуля і обидва види перцю. Обсмаж їх до м’якості, приправ і виклади в бульйон. Через 5 хвилин додай квасоля і ще через 3 хвилини – зніми суп з вогню, засипати рубану кінзу і часник, і дай йому настоятися.

11. Суп зі свинячих реберець з цвітною капустою

Звичайно, цей суп виходить не зовсім дієтичним, але все-таки він досить легкий і корисний.

Тобі знадобиться: 500 г свинячих реберець, 300 г цвітної капусти, 1 морква, 1 стебло селери, 1 болгарський перець, 3 картоплини, 1 цибулина, 2 помідора, 2 ст.л. томатної пасти, 1/2 пучка зелені, спеції.

приготування: Свинячі реберця залий водою і відвари до м’якості. Засип нарізану картоплю і вари 7-10 хвилин. Подрібни інші овочі. Обсмаж цибулю, морква, селера і перець до м’якості.

Додай помідори і томатну пасту, і смаж ще 3 хвилини. Виклади в суп цю зажарку, спеції і суцвіття цвітної капусти. Варі до готовності всіх овочів і потім додай рубану зелень.

12. Суп зі свинячих реберець з квашеною капустою і грибами

На випадок, коли захочеться чогось оригінального!

Тобі знадобиться: 300 г свинячих реберець, 1,8 л води, 150 г квашеної капусти, 150 г грибів, 80 г чорносливу, 40 г пшона, 80 г цибулі, 80 г моркви, 3 ст.л. томатного соусу, спеції, зелень.

приготування: Розроби свинячі ребра, залий їх водою і відвари 1 годину на слабкому вогні. Дістань реберця з бульйону, відокремили від них м’ясо, і поверни його назад. Додай промите пшоно і вари ще 20 хвилин. Подрібни цибулю, морква і гриби, і обсмажити їх разом до м’якості.

Додай томатний соус і готуй ще 2 хвилини. Відправ в суп зажарку, спеції, нарізаний чорнослив і квашену капусту. Вари все разом ще 15 хвилин, приправ і додай зелень. Дай супу трохи настоятися перед подачею.

ТОП Кулінар - Кулінарний блог